6 таємниць від вчених Гарварда про те, як виховати добру дитину

рено

Всім батькам хочеться, щоб їх діти виросли трішки кращими, ніж вони самі. Ось 6 порад від вчених Гарварда, які підкажуть, як виховати по-справжньому добру, відповідальну і чуйну дитину.

1. Навчіть дитину контролювати емоції

Гнів, сум і розчарування здатні вивести з себе не тільки дитину. Але ми можемо дати своїм дітям кілька уроків про те, як справлятися з такими емоціями і не витрачати даремно нерви. Коли дитина спокійна, покажіть їй цю просту техніку: глибоко вдихнути носом, видихнути ротом і порахувати до п’яти. Якщо ви бачите, що ваш малюк схвильований, нагадайте йому про ці три кроки й зробіть їх разом.

2. Розкажіть про відповідальність за вчинки

Мама і тато – ось найважливіші зразки для наслідування і ті, на кого дитина прагне бути схожою. Розкажіть про мораль, взаємодопомогу, навколишній світ і проблеми екології, поясніть, що таке відповідальність за свої вчинки. І найголовніше, не забувайте демонструвати слова на власному прикладі та заохочувати всі добрі справи, які захоче зробити ваш малюк.

3. Навчіть дитину співчувати і допомагати слабким

Дуже важливо, щоб дитина могла співпереживати не лише близьким і своїм друзям, але і всім іншим, хто потребує підтримки. Попросіть уявити, як би вона себе відчувала, якби опинилася новенькою в класі. Розкажіть і про глобальніші проблеми: що можна зробити для дітей, у яких немає їжі? А для тих, у кого немає свого дому? Сприяйте розвитку соціальної відповідальності і дозвольте їй прийняти відповідні за віком заходи.

4. Навчіть дитину бути вдячною

Нехай ваша дитина не соромиться зайвий раз сказати добре слово і висловити свою вдячність. Почніть з малого: наприклад, запропонуйте обійняти і подякувати бабусі за смачну їжу, не забувати казати «дякую», допомогти по господарству, щоб подякувати мамі за все те, що вона робить для дому. До речі, дослідження показують, що люди, які не соромляться висловлювати свою подяку, щасливіші та здоровіші за інших.

5. Навчіть етики поведінки та встановіть власні сімейні цінності

Більшість батьків дуже трепетно ставляться до успіхів дітей в школі або в спорті. Чому б не звернути увагу і на етичну поведінку малюка? Чітко визначте сімейні цінності та спостерігайте, щоб і слова, і дії дитини відповідали їм. Чи поводиться вона шанобливо? Чи дотримує обіцянок? Як ставиться до однолітків, як поводиться з тими, кого несправедливо образили? І не забувайте, з кого дитина в першу чергу бере приклад.

6. Проводьте більше часу разом

Якщо все ваше спілкування з дитиною буде зводитися лише до розмов про дисципліну, то з вас вийде не найкращий вчитель. Постарайтеся побудувати довірливі стосунки: частіше розмовляйте і грайтеся, проводьте разом час, заплануйте спільне дозвілля і, звичайно ж, не забувайте показувати, як сильно ви його любите. І тоді ваш малюк виросте доброю, щирою людиною, який буде добре знати, що таке любов і повага, а потім зможе поділитися цими почуттями з навколишніми.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker