4 простих способи припинити дитячі сльози за 1 хвилину

Дитячі сльози викликають у батьків різні почуття — від жалості і співчуття до роздратування і безпорадності.

Тутка розповідає, як у різних ситуаціях заспокоїти малюка, зберігши власний спокій.

Дитячі сльози можуть бути викликані різними причинами: дитина забилася, її образили, вона злякалася чи вимагає негайно купити їй іграшку. У кожній ситуації вибирайте відповідний спосіб, але пам’ятайте: відмахуватися від почуттів дитини не можна, а обійми необхідні.

1. Переключіть увагу

Відволікати увагу заплаканої дитину можна різними способами, головне, захопити її цікавою темою, щоб вона забула про сльози.

Підписуйтесь на акаунт ТУТКА в INSTAGRAM

 • Тримайте в кишені або сумці цікавий предмет, який дитина ніколи не бачила до цього: нову цікаву ручку або дрібну іграшку, яка може «заговорити» з плачучою дитиною — втішити її або розповісти казку.
 • Задайте складне питання, яке вимагає уваги дитини і її взаємодії з дорослим: «Ого, а що це за чудернацька машина по вулиці їде? Допоможеш мені визначити, яка це марка?»

2. Створіть ритуал

Якщо плач викликаний не якоюсь серйозною причиною, а капризами або небажанням щось робити, можна придумати кумедний ритуал позбавлення від сліз, наприклад, вмикати фен, який буде «сушити сльози» або «здувати капризи», або давати «ліки від поганого настрою» — ласощі, які дитина любить і які даються просто так.

3. Промовляйте почуття

Коли дитина плаче, вона відчуває справжні емоції, які за силою не відрізняються від наших. Коли ми говоримо «припини вередувати» або «годі рюмсати з-за дрібниць», ми відмовляємося помічати почуття дитини і залишаємо її наодинці зі своїми переживаннями.

Замість цього постарайтеся допомогти малюкові зрозуміти, що він відчуває. Поверніться до нього обличчям, сідайте поруч, обійміть або візьміть на руки і поясніть його почуття. Юлія Гіппенрейтер у своїй книзі «Спілкуватися з дитиною. Як?» наводить для прикладу такий діалог:

Син: «Він забрав мою машинку!»

Тато: «Ти дуже засмучений і сердитий на нього».

Так ви показуєте, що налаштувалися на емоційну хвилю дитини, чуєте і приймаєте її прикрість.

4. Зупиніть плач обіймами

Якщо дитина не чує слів і впала в істерику, та ще й у громадському місці, складно залишатися спокійним. Але зробити це необхідно. Не кричіть на дитину, не вимагайте заспокоїтися — це ні до чого не призведе. Замість цього потрібно зробити кілька простих кроків:

 • Міцно притисніть до себе дитину.
 • Не задавайте питань, так як слова дають додаткове навантаження на дитячий мозок, який і так перевантажений. Краще просто помовчати.
 • Дихайте глибоко і рівно.
 • В такт диханню погойдуйте і погладжуйте дитину.
 • Дайте виплакатися.
 • Через деякий час почніть тихенько примовляти втішні слова.
 • Вмийте дитину, дайте попити.
 • Обговоріть ситуацію тільки тоді, коли дитина заспокоїться.

Як запобігти капризам

Іноді сльозам й істериці можна запобігти, просто не роблячи того, що їх викликає, і встановивши прості правила спілкування з дитиною.

 • Дотримуйтесь режиму дня. Часто пусковою кнопкою дитячих сліз стає перевтома, голод або перезбудження від занадто активних, довгих і гучних ігор. Стежте за тим, щоб дитина вчасно і в міру їла, пила, спала, гуляла і спілкувалася.
 • Не забороняйте все підряд. Нехай дитина чітко знає, чого робити не можна: переходити дорогу одному, чіпати гарячу плиту і т. д. Якщо у відповідь на заборони дитина плаче, обійміть її і допоможіть пережити «сльози марності» від того, що для неї не все можливо. Інше дозволяйте.
 • Давайте право вибору. Замість того ,щоб примушувати дитину робити те, чого вона робити не хоче, пропонуйте альтернативу. Наприклад, якщо вона відмовляється прибирати іграшки, можна запитати: «Під яку пісеньку будемо прибиратися — про слоненя чи про ялинку?»
 • Перетворіть нудне заняття в гру. Замість миття рук ви можете «купати машинку», а під час чищення зубів «розмовляти» з мікробами, незадоволеними зубною пастою.
 • Не кажіть «ні». Замініть різку відмову іншими словами: «можливо», «подивимося», «трохи пізніше», «за умови, що…»
 • Зачекайте пару хвилин. Якщо дитина відмовляється щось робити, не наполягайте і повторіть прохання через деякий час іншими словами.

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

реклама

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

facebook
Close

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: