13 шкідливих порад, щоб виховати дитину-невротика

Існує чимало літератури про методи виховання дітей. Цього разу ми поговоримо про те, чого не можна робити з малюками за жодних умов.

Тутка підібрав для вас 13 «порад», як поводитися з дитиною так, щоб вона точно стала невротиком.

1. Вимагайте від дитини неможливого

Визначайте для свого малюка недосяжну мету. Наприклад, ваша 2-річна дитина повинна відрізняти Баха від Вівальді, 3-річна – знати напам’ять хоча б основні вірші Єсеніна, 5-річна – розбиратися в історії Стародавньої Греції, 10-річна – зрозуміти принципи формування банківських моделей, 12-річна – визначитися зі своїми життєвими планами.

2. Якомога частіше переживайте за свою дитину

Намагайтеся ні на секунду не випускати дитину з поля зору. Активно переживайте через кожну дрібницю – нехай ваша тривога передається й їй. Стежте за тим, щоб у дитини не з’явилося відчуття безпеки, інакше їй буде важко довіряти шахраям і негідникам у майбутньому.

3. Не забувайте про важливі слова

Навчіться правильно розмовляти з дитиною. Обов’язкові складові будь-якого речення: «Ти завжди…», «Ти ніколи…», «Всі, крім тебе…», «Ти постійно…». Вдалий варіант: «Всі, крім тебе, вже давно переодяглися! Ти завжди найповільніший!» Постійно коментуйте всі її дії, використовуючи слова «У тебе не вийде»,«Сиди рівно»,«Давай я сам»,«Не бігай», «Тобі в руки не можна нічого дати».

4. Переривайте дитину, коли вона має якесь захоплення

Не може ж нормальна людина 2 години поспіль складати пірамідку з кубиків! Зараз для неї є більш важливе завдання – вивчення латині та правил поведінки за столом.

5. Влаштовуйте скандали

Дитина повинна знати, що довіряти не можна нікому. Активно з’ясовуйте стосунки зі своїм партнером у присутності дитини. Нехай вона буде обізнана і бере участь у ваших проблемах з самого дитинства.

6. Погоджуйтеся на всі її примхи

Частіше йдіть на компроміси. Не хоче спати – дозвольте гратися до ранку, не хоче вставати до школи – не будіть. Чим менше вона буде адаптуватися в суспільстві, тим більше буде пов’язана з вами. А ви вже зробите з неї справжнього невротика!

Погоджуйтеся на шантаж. Якщо ваша дитина плаче і просить купити іграшку – купіть. Послідовно поступаючись сльозам, ви досягнете максимальної амплітуди істерик, про яку й не мріяли!

7. Кричіть голосніше і бийте свою дитину

Кричіть, щоб важлива інформація точно записалася в голові дитини. Бийте її по руках, сідницях, давайте їй потиличники. Це допоможе ставитися до насильства як до норми і спокійно витримувати знущання в майбутньому. Так вона буде готова до зустрічі з поліцією, служби в армії і спілкуванню з набридливим однокласником.

8. Говоріть про дитину погано

Говоріть про дитину погано – без неї і особливо при ній. Що важливо: ніколи не хваліть її. Розповідайте всім смішні історії з її життя, давайте принизливі запитання. Виставляйте напоказ помилки і підкреслюйте її нікчемність. Частіше запитуйте «Чому ти така товста?», «Від кого у тебе ці щурячі зуби?».

9. Порівнюйте її з іншими дітьми

Постійно нагадуйте їй, що вона гірша за інших дітей в дитячому садку або школі. Говоріть, що вона не така спритна, не така худа або товста, не така розумна, просто – не така. Нехай з пелюшок засвоїть, що ніколи не стане кращою за інших.

10. Розкажіть їй про хлопчиків і дівчаток

Поясніть їй різницю між хлопчиками і дівчатками: дівчатка скромні та охайні, люблять попліткувати; хлопчики – жорсткі й ніколи не плачуть. Нехай син відразу вчиться приховувати свої емоції, а потім зривати їх на навколишніх. А дочка починає вивчати мистецтво зваблювання, щоб отримувати бажане.

11. Лякайте її всіма тваринами, яких пригадаєте

Почніть з найстрашніших тварин, перейдіть на відьом і привидів. Пізніше додайте поліцейських, лікарів і злих сусідів. Говоріть про тих, хто «прийде і забере» її. Висміюйте її страхи, адже вони не мають ніякого значення в порівнянні з вашими.

12. Ніколи нічого не пояснюйте

Аргументуйте тим, що вона ще занадто мала, а все дізнається, коли підросте. Нехай знає, що є складні та незбагненні запитання, на яких розуміються всі, крім неї. В майбутньому це вам дасть можливість спіймати ваше чадо на елементарному питанні.

13. Почніть із себе

Дитина наслідує вас. Ваш власний невроз – запорука успішного формування її неврозу. Якомога більше істерик, страждань, почуття провини, і ви здивуєтеся, як швидко буде досягнуто вашої благородної мети!

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker