10 вправ для розвитку усвідомленості у дітей

10 простих вправ, які допоможуть вам виховати гармонійну й усвідомлену особу.

Усвідомленість, вміння знаходиться у цій миті й помічати усі деталі – ключ до щасливого життя. Практика усвідомленості з дітьми це не якісь нав’язливі вправи, на які потрібно виділяти окремо час. Їх привабливість в тому, що ви можете робити це “мимохідь”: прислухатися до співу птахів по дорозі в школу, запитати у дитини, як їй пісня, яка грає по радіо.

10 простих вправ для дітей

1. Звертаємо увагу на запахи

Зберіть вдома, що виявиться під рукою: свічки, цитрусові, мед, зелень. Запропонуйте дитині описати, що вона відчуває, вдихаючи той або інший аромат.

2. Слухаємо музику

Ставте дитині упереміш пісні: сумні й веселі. Чому якась пісня здалася сумною? Через темп голосу, гучність? Дослухайте пісню до кінця, якщо дитині вона сподобалася, а якщо ні – переходьте до наступної. Це чудова вправа, коли ви відпочиваєте удома або перед сном.

3. Робимо дошку щастя

Разом з дітьми роздрукуйте сімейні фотографії, попросіть їх намалювати приємні спогади, або виріжте картинки з журналів. Зробіть з них колаж і розмістіть там, де діти будуть часто його бачити (поряд з обіднім столом або біля ліжка). Перед їжею або сном звертайте увагу дитини на колаж. Допамін, гормон радості, виробляється не лише, коли ми переживаємо приємний момент вперше, але і коли ми згадуємо події.

4. Прислухаємось до звуків навкруги

Коли ви на вулиці, попросіть дитину перерахувати усі звуки, які вона чує. Птахів, бузку, шелест дерев…

5. Разом вчимося спостерігати за диханням

Дітям буває складно пояснити, як зробити глибокий вдих (наприклад, щоб заспокоїтися після плачу). Нехай дитина ляже на підлогу, а на живіт покладе м’яку іграшку. Попросіть її подихати через ніс, спостерігаючи, як піднімається і опускається іграшка. Уміння концентруватися на диханні – чудова навичка на все життя.

6. Вправа на резонуючий звук

Попросіть дитину зробити декілька глибоких вдихів, поки ви створюватимете якийсь звук. Це може бути дзвоник, звук клавіші на піаніно або просто удар ложки об металеву каструлю. Коли вони почують звук, попросіть їх затримати увагу на тому, як звук поширюється і поступово затихає. Попросіть дитину підняти руку, коли вона зовсім перестане чути звук.

7. Тренуємо вдячність

Перетворіть вдячність на частину сімейного ритуалу. За вечерею, по дорозі на зайняття – ділиться, за що і кому ви вдячні, що ви цінуєте.

8. Приймаємо пози

Наші пози, як ми себе тримаємо, формують посилання мозку. Спробуйте ці декілька поз з дитиною. Вона відчула свою силу? Особливо корисна ця вправа, якщо дитина хвилюється перед контрольною або змаганнями.

  • Cупермен: кулаки стиснуті, руки витягнуті, ноги розставлені на ширині плечей і щільно притиснуті до землі.
  • Бос: кулаки стиснуті, руки на стегнах, стопи притиснуті до землі.
  • Сфінкс: лежачи на животі, лікті під плечима, підтримують тіло, долоні на підлозі, погляд спрямований вперед.

9. Активізуємо внутрішні суперсили

Придумайте з дитиною якусь точку на тілі, доторкнувшись до якої, вона кожного разу активізує особливі можливості (зір, слух і ін.).

10. Встановлюємо точку контакту

Разом виберіть вдома місце, предмет, який для усіх нагадуватиме про усвідомленість. Наприклад, домовтеся, що кожного разу, коли ви повертаєте ручку дверей – ви концентруєтеся на тому, що відбувається.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker