Художники створили 3D-модель людського тіла, ідеального для виживання. І воно виглядає як нічний кошмар

Очі восьминога, котячі вуха і ноги страуса – так, на думку професора Бірмінгемського університету, антрополога Еліс Робертс, повинна виглядати людина. На прохання лондонського Музею науки вона детально описала ідеальне для виживання людське тіло, а художники і скульптори Скотт Ітон і Сангір Прабхакер створили його реалістичну 3D-модель.

Тутка демонструє авторський варіант еволюції від антрополога Еліс Робертс.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Людина – один з найуспішніших видів на Землі. У нашого тіла безліч переваг і все ж воно не позбавлене недоліків. Багато тварин чують, бачать і бігають краще за нас. Наша шкіра практично беззахисна перед ультрафіолетовими променями, пологи болючі, а хребет занадто слабкий для прямоходячої істоти. Еліс Робертс поставила собі запитання, як створити тіло, яке дозволить людині жити краще та довше і позбавить її від проблем і хвороб? Вона вирішила зібрати разом всі переваги анатомії людей і тварин і з’єднати в одному тілі.

Прототипом тривимірної моделі послужила сама Еліс. Її тіло відсканували, а потім художники внесли в нього зміни. Еліс повинна була вперше побачити готову 3D-модель на лекції в Музеї науки разом з 150 іншими людьми. «Коли я нарешті глянула на результат, я закричала», – сміється Еліс.

У чому ж полягають зміни, які запропонувала професор?

У людських очей є «сліпі плями» – ділянки, нечутливі до світла, тому антрополог замінила їх більш досконалими очима восьминогів, які не мають такого недоліку. Вона трохи збільшила їх в розмірі для того, щоб зір став гострішим.

У людському вусі є волоскові клітини, які руйнуються з віком і не замінюються новими, тому ми починаємо гірше чути. Еліс передбачила регенерацію цих клітин і доповнила зовнішність Еліс 2.0 чутливими і красивими котячими вухами.

Наша шкіра схильна до сонячних опіків, а це збільшує ризик раку. Можна було б обмежитися заміною блідої шкіри на темну, але світла шкіра ефективніше виробляє вітамін D при нестачі сонячного світла. Тому Еліс «позичила» шкіру в головоного типу кальмарів: вони вміють змінювати колір шкіри самостійно. Якщо така шкіра буде у людей, вони зможуть світлішати взимку і темніти, подорожуючи по тропічних країнах.

Також Еліс розділила глотку і дихальні шляхи, щоб людина не могла вдавитися, а будову легень запозичила у птахів: вони поглинають кисень і звільнюються від вуглекислого газу більш ефективно.

В людському серці дві коронарні артерії, які практично не мають зв’язків між собою. Якщо одна з артерій блокується (наприклад, при серцевому нападі, інфаркті міокарда), з’єднані з нею м’язи серця залишаються без кисню. У собак і морських свинок артерії пов’язані і якщо одна артерія виходить з ладу, її функції бере на себе інша. Саме тому Еліс замінила людське серце на собаче.

Наш хребет витримує постійні навантаження і з часом міжхребцеві диски деформуються, приводячи до захворювань спини. Професор запропонувала скоротити поперековий відділ і змінити будову тазу за прикладом шимпанзе. Так, жіноча талія вже не буде такою тонкою, зате ми зможемо забути про біль в спині.

Людські ноги універсальні: ми однаково добре ходимо, бігаємо і повзаємо. Але в цій універсальності криється і проблема – наше коліно влаштоване дуже складно, а в ногах недостатньо м’язів. Еліс вирішила, що ноги страусів більш надійні: вони гарні в бігу, а потужні сухожилля забезпечують чудову амортизацію. Правда, лізти вгору з такими ногами буде важкувато.

Дитина народжується з розвиненим мозком, тому розмір її голови досить великий, щоб зробити пологи складним процесом. На думку Еліс, було б простіше, якби ми могли, як кенгуру, народжувати своїх дітей рано і тримати їх в сумці доти, поки вони не будуть готові до незалежності від матері.

А ось відео про експеримент:

На процес створення Еліс 2.0 можна подивитися тут.

Переклад Тутка за матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Close