Художники створили 3D-модель людського тіла, ідеального для виживання. І воно виглядає як нічний кошмар

Очі восьминога, котячі вуха і ноги страуса – так, на думку професора Бірмінгемського університету, антрополога Еліс Робертс, повинна виглядати людина. На прохання лондонського Музею науки вона детально описала ідеальне для виживання людське тіло, а художники і скульптори Скотт Ітон і Сангір Прабхакер створили його реалістичну 3D-модель.

Тутка демонструє авторський варіант еволюції від антрополога Еліс Робертс.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Людина – один з найуспішніших видів на Землі. У нашого тіла безліч переваг і все ж воно не позбавлене недоліків. Багато тварин чують, бачать і бігають краще за нас. Наша шкіра практично беззахисна перед ультрафіолетовими променями, пологи болючі, а хребет занадто слабкий для прямоходячої істоти. Еліс Робертс поставила собі запитання, як створити тіло, яке дозволить людині жити краще та довше і позбавить її від проблем і хвороб? Вона вирішила зібрати разом всі переваги анатомії людей і тварин і з’єднати в одному тілі.

Прототипом тривимірної моделі послужила сама Еліс. Її тіло відсканували, а потім художники внесли в нього зміни. Еліс повинна була вперше побачити готову 3D-модель на лекції в Музеї науки разом з 150 іншими людьми. «Коли я нарешті глянула на результат, я закричала», – сміється Еліс.

У чому ж полягають зміни, які запропонувала професор?

У людських очей є «сліпі плями» – ділянки, нечутливі до світла, тому антрополог замінила їх більш досконалими очима восьминогів, які не мають такого недоліку. Вона трохи збільшила їх в розмірі для того, щоб зір став гострішим.

У людському вусі є волоскові клітини, які руйнуються з віком і не замінюються новими, тому ми починаємо гірше чути. Еліс передбачила регенерацію цих клітин і доповнила зовнішність Еліс 2.0 чутливими і красивими котячими вухами.

Наша шкіра схильна до сонячних опіків, а це збільшує ризик раку. Можна було б обмежитися заміною блідої шкіри на темну, але світла шкіра ефективніше виробляє вітамін D при нестачі сонячного світла. Тому Еліс «позичила» шкіру в головоного типу кальмарів: вони вміють змінювати колір шкіри самостійно. Якщо така шкіра буде у людей, вони зможуть світлішати взимку і темніти, подорожуючи по тропічних країнах.

Також Еліс розділила глотку і дихальні шляхи, щоб людина не могла вдавитися, а будову легень запозичила у птахів: вони поглинають кисень і звільнюються від вуглекислого газу більш ефективно.

В людському серці дві коронарні артерії, які практично не мають зв’язків між собою. Якщо одна з артерій блокується (наприклад, при серцевому нападі, інфаркті міокарда), з’єднані з нею м’язи серця залишаються без кисню. У собак і морських свинок артерії пов’язані і якщо одна артерія виходить з ладу, її функції бере на себе інша. Саме тому Еліс замінила людське серце на собаче.

Наш хребет витримує постійні навантаження і з часом міжхребцеві диски деформуються, приводячи до захворювань спини. Професор запропонувала скоротити поперековий відділ і змінити будову тазу за прикладом шимпанзе. Так, жіноча талія вже не буде такою тонкою, зате ми зможемо забути про біль в спині.

Людські ноги універсальні: ми однаково добре ходимо, бігаємо і повзаємо. Але в цій універсальності криється і проблема – наше коліно влаштоване дуже складно, а в ногах недостатньо м’язів. Еліс вирішила, що ноги страусів більш надійні: вони гарні в бігу, а потужні сухожилля забезпечують чудову амортизацію. Правда, лізти вгору з такими ногами буде важкувато.

Дитина народжується з розвиненим мозком, тому розмір її голови досить великий, щоб зробити пологи складним процесом. На думку Еліс, було б простіше, якби ми могли, як кенгуру, народжувати своїх дітей рано і тримати їх в сумці доти, поки вони не будуть готові до незалежності від матері.

А ось відео про експеримент:

На процес створення Еліс 2.0 можна подивитися тут.

Переклад Тутка за матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker