Велетні: найвищі люди планети

Люди високого зросту завжди звертали на себе увагу. У Середні століття освічена нині Європа спалювала гігантів на вогнищах разом з відьмами: вважалося, що занадто високий зріст говорить про наявність диявольською крові. Перед XIX сторіччям анормальні розміри стали викликати вже медичний інтерес. Вченим вдалося відкрити таємницю гігантів — гіпертрофія гіпофіза призводить до надлишку гормону росту, що змушує тіло безперервно збільшуватися в розмірах. Ось деякі з найбільш відомих велетнів світової історії, кожен з яких цілком міг би стати баскетбольною легендою.

Юліус Кох

2 метра 46 сантиметрів

Юліус Кох, охрещений захопленої пресою Le Geant Constantin, був одним з 15 найбільш високих людей відомих науці. Нещасний страждав вродженим інфантильним гігантизмом: розвиток недуги призвів і  став одним з чинників, що спровокували гангрену обох ніг гіганта. Ампутація кінцівок продовжила життя бідоласі всього на кілька тижнів. 30 березня 1902 року Кох помер у бельгійському містечку Монсі. Там же, в музеї природної історії, досі виставлений скелет.

Велетні: найвищі люди планети
© dnpmag.com

 Вално Муллурінне

2 метри 51,4 сантиметрів

Вално народився 27 лютого 1909 року в Гельсинкі і не виявляв жодних ознак аномального розвитку аж до самого пубертату. Акромегалія за кілька місяців перетворила звичайного школяра найвищої людини Фінляндії.

Велетні: найвищі люди планети
© dnpmag.com

Джек Керрол

2 метри 63,5 сантиметрів

Друзі прозвали Джека «Рудим Гігантом»: при зростанні 263 сантиметри, цей фермер з Айови важив під два центнери і на спір піднімав однорічне теля руками. До кінця життя Керрол страждав важким викривленням хребта, яке перетворювало повсякденну фермерську рутину у вкрай болюче випробування.

Велетні: найвищі люди планети
© dnpmag.com

Джон Вільям Роган

2 метри 64 сантиметри

У тринадцять років Джон Роган був на дві голови вище будь-якого дорослого. До повноліття хлопчина вимахав до двох з половиною метрів, а потім набрав ще п’ятнадцять сантиметрів, ставши на ту пору найвищою людиною світу. На жаль, вибухове зростання призвів до розвитку анкілозу, позбавив велетня здатності пересуватися самостійно.

Велетні: найвищі люди планети
© dnpmag.com

Роберт Вадлоу

2 метри 72 сантиметри

Гіпертрофія гіпофіза викликала аномально високий рівень людського гормону росту в організмі Роберта. «Гігант з Іллінойсу» вимахав під три метри, а щоб вітер не здував з дороги, набрав цілих 220 кг ваги. Надлишок гормону був настільки великий, що тіло Роберта продовжило рости навіть після зафіксованої смерті розуму.

Велетні: найвищі люди планети
© dnpmag.com

Леонід Стадник

2 м 53 см

© euroradio.fm

І нарешті самий вищий житель Украіни народився в 1971-му. У  селі Подолянці Житомирської області.
У дитинстві він не був особливо високим — у батьків Стадника зріст якраз нічим не примітний: батько — 1,73 см, мати — 1,52. У підлітковому віці, проте, у хлопчика в мозку виявили пухлину. Вирішили, що вона — ракова. Кинулися видаляти. І — невдало. Був пошкоджений гіпофіз, почався неправильний обмін речовин — і Стадник буквально «рвонув» угору. До моменту закінчення ветеринарного інституту він досяг 2 метрів 3 сантиметрів. І це був тільки початок.
Вів просте і складне водночас життя українського селянина.
Свого часу йому належав титул найвищої людини світу, його він ділив із китайцем Бао Сишунем.
Як у багатьох акромегалів, у нього були проблеми з переміщенням по дому, і він був змушений ходити з опорою.
Помер 24 серпня 2014 року, причина смерті — крововилив у гормонопродуціюючу пухлину гіпофіза головного мозку

Фото заголовку euroradio.fm
За матеріалами dnpmag.com   ru.wikipedia.org

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close