15 тварин, які нещодавно відкрили вчені

2

Ми звикли думати, що все на нашій планеті з давніх давен вивчено і тепер у пошуках незвіданого люди звертаються до космосу. Однак і на старій добрій Землі ще багато створінь, невідомих людству — щороку вчені відкривають нові види тварин.

Тутка Тамка також готові познайомити вас з деякими з них.

Краб-єті

реклама

Цей вид був відкритий у 2005 році, коли вдалося зловити і вивчити його єдиного представника. На перший погляд здається, що краб покритий густою шерстю, але насправді це «хутро» — густі довгі щетинки.

Бірманська кирпата мавпа

Кирпаті мавпи виявлені в 2010 році і мешкають виключно в Бірмі. З-за особливої будови носа такі мавпочки чхають під час дощу.

Жаба «Керміт»

Відкриту в 2015 році жабу назвали Hyalinobatrachium dianae — на честь Дженет Діани Кубіцкі, матері дослідника, який відкрив цей вид. Але із-за схожості з персонажем «Маппет-шоу» жабу частіше називають Кермитом.

Рак «Красивий»

Уражені надзвичайно красивим забарвленням панцира цього раку, вчені назвали його Cherax pulcher. Pulcher в перекладі з латині — «красивий», і дійсно, навряд чи серед ракоподібних можна знайти представника прекрасніше.

Жаба «Пінокіо»

Ця жаба була виявлена в 2008 році в Індонезії, а відомості про неї опубліковані тільки в 2010-му. Її довгий, як у Пінокіо, ніс піднімається, коли жаба відчуває небезпеку.

Кругловуха слонова землерийка

Перший представник слонячих землерийок був виявлений в 2006 році, а як новий вид описаний у 2014-му. Незважаючи на маленький розмір і схожість з гризунами, ці тварини — далекі родичі слонів.

Олінгито

Олінгито — перший хижак, відкритий на Заході за останні 35 років. Довгий час їх плутали з близькими родичами — олінго, і тільки в 2013 році виділили в окремий вид. Про звички олінгито відомо мало: це нічні тварини, які хоч і належать до хижаків, в основному харчуються листям і фруктами.

Рудобородий тіті

Цей примат, відкритий в 2008 році, на жаль, знаходиться під загрозою зникнення: у світі налічується всього близько 250 особин. На думку дослідників, ці мавпи — однолюби: вони створюють пару на все життя і ніколи не міняють партнерів.

Анатолійський чубатий тритон

Це земноводне нещодавно було виділено як окремий вид. Чубатий тритон більш кремезний, ніж його найближчі родичі.

Анкаранський карликовий лемур

Цей карликовий лемур, що живе виключно на Північному Мадагаскарі, був відкритий в 2014 році.

Краб «Северус Снейп»

Лупатий краб з блідо-жовтим панциром був вперше виявлений в 1998 році дослідником Гаррі Конлі. Буквально на днях, коли вид був нарешті описаний, йому дали назву Harryplax severus. Таким чином вчений Хосе Мендоса віддав данину поваги і першовідкривачеві виду, і свїй улюбленій серії книг про Гаррі Поттера.

Лаоська гігантська летяга

Цей літаючий гризун — найбільша білка в природі. Її «крила» насправді скоріше виступають в якості парашутів, допомагаючи летязі плавно ковзати по повітрю.

Жовтіюча дощова жаба

Яскраво-жовтий пігмент шкіри цих жаб забарвлює шкіру при дотику до них. Таке яскраве забарвлення зазвичай властиве отруйній тварині, але жовтіюча дощова жаба, на думку вчених, нешкідлива.

Ліловий краб

Ці невеликі краби відрізняються своєю незвичайним фіолетовим забарвленням. Однак такий яскраво-ліловий відтінок мають тільки самки і статевонезрілі самці. Дорослішаючи, самці здобувають червонуватий відтінок.

Моль Дональда Трампа

Канадський біолог Вазрик Назарі нещодавно назвав відкриту ним моль на честь нового президента США: дослідник вирішив, що лусочки на голові молі нагадують зачіску Дональда Трампа.

Фото заголовку Courtesy Ifremer
За матеріалами 10 Incredible Recently Discovered Animals

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залиште свій коментар

коментарів

реклама
реклама