11 куточків планети, повністю у владі одного виду тварин. І це зовсім не людина

Мрія будь-якого зоолюбителя, опинитися в повному оточенні милих звіряток, без стін і кліток, порівняно легко реалізується при наявності коштів на квиток до одного з цих затишних містечок. Острови, бухти і долини, які історично опинилися населені одним домінуючим видом тварин, тому здається, що більше там нікого й немає. А люди — лише гості, яких дружелюбно, але ненадовго пускають до себе додому звірі.

Лисяче село

Формально це розплідник, за фактом просто відокремлена територія в японській префектурі Міягі, де компактно проживають більше сотні лисиць. Тут представлені відразу шість порід, тому нестачі в різних відтінках хутра немає. Але він належить тільки своїм власникам — заплативши за вхід 4 євро, турист може сфотографуватися і погодувати лисичок, але і тільки.

Кролячий острів

Прибувшим на острів Окуношіма потрібно бути психологічно готовими до незвичайного видовища — до кожної людини з пачкою корму в руках з усіх боків стікаються зграї кроликів. Вони дикі, але в цілому доброзичливі, проте дуже наполегливі, що може збентежити і навіть налякати. Вважається, що кроляча братія — нащадки звірів, на яких на острові проводилися випробування хімічної зброї в середині минулого століття. Зараз кролі живуть вільно, але голодно і тому обожнюють вітати усіх, хто приносить їм їжі.

Острів оленів

Священна територія на заході регіону Хонсю, де близько 1200 оленів проживають в безпосередній близькості до людини. Тварини вільно ходять по вулицях і не гребують пригощатися крекерами, які приносять їм туристи.

Острів курок

Звідки на Кауаї, острові у складі Гавайського архіпелагу, виникли натовпи здичавілих курей — загадка для істориків і зоологів. Однак природних хижаків для них тут немає, плюс кури пристосувалися харчуватися отруйними багатоніжками та іншими комахами, тому місцеві жителі тільки в захваті від такого сусідства. Чисельність птахів вимірюється тисячами.

Крабовий острів

Офіційно це місце називається острів Різдва, він знаходиться в Індійському океані і вважається будинком для 43 мільйонів крабів. Щороку ті вчиняють вражаючу за масштабами міграцію до моря, що змушує людей на час відчути себе зовсім не царями природи. Заради крабів перекривають дороги, відміняють туристичні маршрути і в цілому життя на острові призупиняється. Виняток — залізниця, де все ще гине багато крабів.

Котячий острів

В Японії таку неофіційну назву носять різні острови, конкретно цей – Ташіроджима. Тут проживає всього сотня людей, але в рази більше кішок. На відміну від інших вусато-смугастих, ці не залежать від подачок туристів, так як законно працюють на шовкопрядній фабриці. Кішки знищують мишей, які псують сировину, товар, тому люди їх поважають і підгодовують.

Острів мавп

На острові Убуду, що на Балі, розташовані занедбані індуїстські храми, чиє спорудження датується 1300-им роком. Люди тут давно не живуть, зате в руїнах привільно відчуває себе мавпяча громада чисельність у кілька сотень особин. Вони прихильно сприймають туристів, хоча і можуть покусати. І не було б нічого незвичайного, якби не відособленість території — ніби в кінофільмах, мавпи є повновладними господарями острова.

Острови білих ведмедів

Гудзоновска затока в Черчілі, канадська провінція Манітоба, все ще утримує титул «столиці полярних ведмедів». За деякими даними, в регіоні проживає до 2/3 всіх цих тварин у світі, тому шанс зустрітися з ними вкрай великий. Туристів садять на спеціальні тундра-мобілі, з високими бортами, щоб знизити ризик стати обідом для хижака. Але глобальне потепління може поставити хрест на цьому — ведмеді змушені мігрувати слідом за відступаючими льодами.

Озеро медуз

Воно розташоване на острові Ейл Малік Палау і вважається притулком для не менше мільйона золотих і місячних медуз. Це унікальне у всіх відношеннях місце — коли 12 тис. років тому з-за тектонічних зрушень озеро виявилося відгороджене від моря, медузи потрапили не в пастку, а в персональний рай. Тут немає хижаків і багато корму, тому в ході еволюції їх отруйні стрікала атрофувалися і тепер дайвери можуть вільно плавати в скупченнях медуз, не боячись бути вжаленими.

Острів поні

На смузі землі довжиною 37 км вздовж узбережжя Вірджинії під назвою острів Ассатіг проживає близько трьохсот поні. Вважається, що колись їх предки потрапили сюди з-за аварії і з тих пір конячки не відали гніту людини. До туристів поні в цілому звикли, але для уникнення конфліктів , рекомендується не висаджуватися на острів, а плавати вздовж нього на байдарках.

Поросячий острів

Свинки острівної групи Ексума на Багамах широко відомі у всьому світі за їх любов до морських запливів. Людям заборонено селитися поруч з ними, але можна припливти і погратися або погодувати надзвичайно охайних поросят. Вони туристів не бояться в принципі, від чого іноді страждають не так давно декілька свиней померли від отруєння ромом, яким їх пригостили якісь бовдури.

Фото заголовку gettyimages.com
За матеріалами dailymail.co.uk

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close