Стівен Гокінг перед смертю розповів про можливі сценарії кінця світу

Не так давно пішов з життя великий вчений, відомий фізик та надзвичайно розумна людина Стівен Гокінг. Коли Стівену виповнився 21 рік, у нього діагностували невиліковну хворобу – бічний аміотрофічний склероз. Лікарі були упевнені, що жити хлопцю залишилося не більше двох-трьох років. Але і через більше ніж півстоліття він продовжував працювати, хоча був прикований до інвалідного візка, а спілкувався тільки за допомогою синтезатора мовлення.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Гокінг написав важливі наукові роботи і безліч науково-популярних книг, включаючи його “Коротку історію часу”. Його порівнювали з Альбертом Ейнштейном та Ісааком Ньютоном, а усі його попередження сприймали з особливою серйозністю. Про них ми і розповімо сьогодні.

Гокінг передбачав чотири сценарії кінця світу для людства: ядерна війна; стрімкий розвиток штучного інтелекту, який незабаром може перевершити людський; випадково або умисно створені віруси, які виявляться смертельно небезпечними для усього людства; глобальне потепління.

В межах останньої загрози він постійно критикував дії Дональда Трампа. Ще під час президентської кампанії той обіцяв, що США припинять участь в Паризькій угоді 2015 року, головною метою якого було знизити темпи глобального потепління за допомогою регулювальних заходів зі зниження викидів вуглекислого газу.

Влітку 2017 року США все-таки вийшли з угоди. Трамп заявив, що положення цього договору занадто несправедливі для США. До того ж їх реалізація обійдеться Америці в три трильйони доларів і 6,5 мільйона втрачених робочих місць.

За словами президента Трампа, Паризька угода може підірвати економіку держави і порушити роботу вугільної промисловості. При цьому Трамп залишається відкритий до переговорів. Європейські лідери негативно відреагували на таку заяву, вони не збираються переглядати угоди на вимогу однієї країни.

В результаті США виявилися серед держав, що не беруть участь в Паризькій угоді, в компанії з Сирією і Нікарагуа. Ряд учених і екологів виразили свою стурбованість діями Трампа.

Стівен Гокінг вважав, що загроза глобального потепління близька, як ніколи. Але у нас ще є шанс запобігти їй, якщо ми почнемо діяти згуртовано прямо зараз.

“Ми наближаємося до переломного моменту, коли глобальне потепління стає безповоротним. Дії Трампа можуть підштовхнути Землю до краю прірви і вона стане схожа на Венеру з температурою 250 градусів і кислотним дощем”, – сказав він у інтерв’ю.

На думку ученого, заперечення величезних змін клімату завдасть жахливої шкоди довкіллю, якого можна було б уникнути: “Саме президент наражає на небезпеку наш світ і наших дітей”.

Нагадаємо, що ще під час президентської кампанії Гокінг називав Трампа демагогом. Він вважав, що його успіх і популярність складно пояснити з позицій логіки.

Як на мене, слова великого ученого не можна пропускати повз вуха.

Переклад Тутка за матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close