Руйнуємо міфи про пиво

Пивна культура вже давно підкорила мільйони людей. Незважаючи на це, ми, як і раніше, не розбираємося в пиві і віримо в дурні міфи.

Пиво має бути крижаним

Насправді, чим нижча температура, тим складніше відчути смак і аромат “рідкого золота”. Переохолоджене пиво просто несмачне, і пити його неможливо. Крижаним пивом можна втамувати спрагу, але враження – як від склянки холодної води. Ні смаку, ні ефекту – нічого такого, за що ми любимо пиво. Оптимальна температура для гарного сприйняття смаку пива – 10-14 градусів за Цельсієм, а все, що нижче, – збочення над самим поняттям пива.

Пиво винне в твоєму повному животі

Пиво далеко не дієтичний напій. Спирт сам собою калорійний, плюс в самому пиві повно вуглеводів. Але воно не винне в тому, що у тебе під діафрагмою виріс горбок. Всі набрані зайві кілограми, як правило, рівномірно розподіляються по всьому тілу, а не відкладаються переважно на талії. Що стосується збільшення живота, то він, за припущенням дослідників, обумовлений зовсім іншими факторами – наприклад, генетикою, або тим, що разом з пивом дуже часто вживається різна закуска. Ось від неї жирок додається куди швидше.

Світле пиво абсолютно несмачне

Лагер, як і будь-яке інше пиво, має різні сорти. Є яскраві, насичені, а є простіші. Звичне всім світле пиво відповідає сподіванням основної маси, якій і не потрібно, щоб пиво дивувало якимись божественними нюансами смаку. Але коли ти спробуєш хороший вітбір, раухбір, світлий ель – ти зрозумієш, що таке “смачно”.

Темне пиво міцніше за світле

Це тому що воно чорне? Що за расизм? Різниця між темним і світлим пивом не в кількості алкоголю, а в тому, що для приготування темного пива використовується темніший, сильніше обсмажений солод. Насправді, якщо порівняти темне і світле пиво однакової щільності, то в другому алкоголю навіть більше.

Пиво в пляшках краще, ніж в банках

Протягом багатьох десятиліть скляні пляшки призначалися для привілейованого стану, у той час, як нижчі верстви суспільства потягували пивце прямо з банки. Наразі тенденція змінюється, хоча і дуже повільно.

Beer before liquor, never been sicker

В американському сленгу є таке прислів’я: “Beer before liquor, never been sicker”, яка означає, що якщо вжити пиво перед чимось міцним, то буде дуже погано. Насправді твоє самопочуття наступного ранку буде визначатись не почерговістю, а кількістю випитого.

Я не люблю пиво

Якщо хтось говорить, що не любить пиво, значить, він просто не знайшов свого улюбленого сорту. Або не пробував дійсно хорошого пива. Зрештою, якщо за всю життя спробувати тільки “Оболонь” і т.п., то закохатися в пиво складно. Але варто тільки спробувати смачне пиво, або пиво з шоколадним відтінком, як любов миттєво прокинеться.

Витримане пиво смачніше

Пиво готове до вживання рівно з того моменту, як його розливають в пляшки. Це не вино і не коньяк – у пива геть інша специфіка. Витримане пиво – це прекрасно, але тільки для тих, хто любить, наприклад, міцні елі.

Темний колір – запорука гарного пива

Темний колір говорить тільки, що в приготуванні використовувався карамелізований і/або палений солод. Він не впливає на смак, на солодкавість, на вміст алкоголю в напої. Всі сорти пива дуже різні, а колір – це просто колір. Твердження, на кшлалт темні сорти – все одно, що їжа в стакані, категорично неправильні/

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close