Поєдинки на… сосисках, або Самі незвичайні дуелі

0

Раніше суперечки між чоловіками або з’ясування відносин вирішувалися просто: вони викликали один одного на дуель. В одні часи зброєю виступали шпаги, в інші – мушкети, а треті – револьвери. Але були й такі оригінали, які проводили поєдинки на сосисках або більярдних кулях.

Дуель голяка

Поєдинки на... сосисках, або Самі незвичайні дуелі
© kulturologia.ru

На початку XIX століття у Великобританії два джентльмена посварилися і, як водилося, викликали один одного на дуель. Одним з дуелянтів був граф Генрі Баррі, а другий Хамфрі Ховарт – член британського парламенту (в минулому військовий лікар). Ховарт, пам’ятаючи про те, що інфекції проникають в організм через рани через брудний одяг, постав перед опонентом, в чому мати народила. Генрі Баррі, аристократ до кінчиків пальців, був неймовірно збентежений видовищем голого чоловіка і скасував дуель. У підсумку обидва джентльмена залишилися живі.

Дуель на повітряній кулі

Поєдинки на... сосисках, або Самі незвичайні дуелі
© kulturologia.ru
реклама

Не таким «радісним» виявився кінець дуелянтів, які вирішили з’ясувати стосунки між собою на повітряній кулі. Популярна танцівниця Тіреі не могла вирішити, хто з двох чоловіків їй більше до вподоби. Тому панове Ле Піку і Грандпре викликали один одного на дуель. Щоб їх поєдинок запам’ятався, вони влаштували його на повітряних кулях на висоті 600 метрів. Коли месьє Грандпре вистрілив, він потрапив не в опонента, а в аеростат. Повітряна куля загорівся і почав втрачати висоту. При падінні помер і дуелянт і пілот, який керував кулею. До речі, винуватиця поєдинку виявилася особливо вітряною та віддала свою прихильність зовсім іншому чоловіку.

Дуель більярдними кулями

Поєдинки на... сосисках, або Самі незвичайні дуелі
© kulturologia.ru

Через 35 років після поєдинку на повітряних кулях у Франції сталася ще одна нестандартна дуель. Не в міру азартні гравці в більярд не могли прийти до єдиної думки щодо результату партії. Рішенням суперечки стала дуель. Але панове Мельфан і Ленфан вирішили не використовувати мушкети або револьвери, а взялися за більярдні кулі. Мельфан кинув кулю першим, потрапив йому в чоло, і той тут же помер. Радів дуелянт недовго, тому що його заарештували за вбивство.

Дуель на сосисках

Поєдинки на... сосисках, або Самі незвичайні дуелі
© kulturologia.ru

«Залізний канцлер» Отто фон Бісмарк у 1865 році викликав на дуель відомого Рудольфа Вірхова – главу опозиційної Ліберальної партії. Канцлер був сильно ображений висловлюваннями Вірхова щодо політики, яка проводиться Бісмарком. Рудольф Вірхов отримав право вибирати зброю. Він, звичайно ж, знав про неймовірну влучность Бісмарка і замість вогнепальної зброї запропонував дуелі… на сосисках. При цьому одна сосиска була абсолютно нешкідливою, а інша містила тріхінелл (личинки стрічкових черв’яків, небезпечні для життя). Отто фон Бісмарк, будучи в здоровому розумі, відмовився від дуелі.

Фото заголовку kulturologia.ru
За матеріалами kulturologia.ru

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залиште свій коментар

коментарів

реклама
реклама