Подивіться, як насправді виглядали наші далекі предки

Цікаво знати, як виглядали люди минулого. Для того, щоб розмірковувати про це, раніше у нас були лише портрети, які дуже суб’єктивні через погляд художника. У деяких випадках і зовсім все, що залишилося від предків – це кісткові останки. Але технології зробили крок далеко вперед, і тепер вчені можуть набагато точніше відтворювати зовнішній вигляд людини з минулого. Наприклад, існує такий метод, як відновлення обличчя за черепом. За допомогою нього можна за структурою і рельєфними даними черепа відтворити вигляд людини. Погляньте на ці реконструкції облич людей, які жили сотні, а то й тисячі років тому: здається, вони навіть дихають.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Тутка пропонує зазирнути в минуле, розвіяти міфи про зовнішність деяких історичних особистостей і переконатися, що раніше люди були схожі на нас.

12. Людина неоліту

Цей чоловік жив в епоху неоліту. Його поховали приблизно 5 500 років тому на території сучасної Великобританії. До слова, він народився за 500 років до того, як був побудований перший пам’ятник в Стоунхенджі. Чоловікові було 25-40 років.

11. Ава, жінка з бронзового століття

Ця молода дівчина відома як Ава, вона померла приблизно 3 700 років тому. Її останки знайшли в Шотландії в могилі, висіченій у скелі, що дуже незвично. Швидше за все, Ава належала до людей культури дзвоноподібних кубків – «людей кубків». Шотландський археолог Майя Хул і судово-медичний художник Х’ю Моррісон зуміли відтворити обличчя дівчини.

10. Тутанхамон

Фараон Стародавнього Єгипту, найважливіша постать в давньоєгипетській історії, правив приблизно в 1332-1323 роках до н. е. Він вступив на престол, коли йому було всього 10 років і помер, не доживши до 20. Завдяки кропітким дослідженням і комп’ютерній томографії його мумії в 2005 році, світ зміг побачити відтворений вигляд фараона-хлопчика. Як бачимо, його зовнішність з жіночними рисами обличчя була далека від ідеальної.

9. Дівчинка зі Стародавньої Греції

Ця дівчинка жила в Афінах і померла у віці 11 років приблизно в 430 році до н. е. Приблизно в цей час антична грецька цивілізація переживала найвищий розквіт.

8. Гай Юлій Цезар

Національний музей старовини в Нідерландах зробив реконструкцію обличчя давньоримського полководця. Для цього вчені сканували мармуровий бюст з колекції музею. Що ж, ми трохи по-іншому уявляли собі образ великого політичного діяча Риму.

7. Стародавній римлянин, який загинув у Помпеях

24 серпня 79 року н. е. катастрофічне виверження вулкану Везувій знищило давньоримські міста Помпеї і Геркуланум. За деякими даними, близько 16-20 тис. осіб загинуло під час стихійного лиха. Цей чоловік був одним з них. Судмедексперт з Великобританії відновив обличчя людини за рентгеном та іншими даними черепа. Вчені прозвали цього римлянина «невідомим чоловіком». Річ в тому, що разом з ним не знайшли ніяких ознак, за якими можна було б дізнатися щось про його життя і соціальний статус.

6. Дівчина зі Стародавнього Риму, яка загинула в Геркуланумі

Ця молода дівчина була серед 20 осіб, які намагалися сховатися від наслідків виверження Везувію під навісом для човнів. Імовірно, дівчина походила з заможної родини.

5. Молодий хлопець зі Середньовіччя

Цей хлопчик жив в Середньовіччі у Шотландії. Йому було від 13 до 17 років. Можливо, він лікувався і помер в лікарні того часу. Вчені вдалися до судово-медичного моделювання, щоб спочатку відновити лицьові м’язи і тканини хлопчика, а потім використовували комп’ютерну програму для відтворення людських облич.

4. Король Англії Річард III

Англійський король, останній з династії Плантагенетів, жив у другій половині XV століття. У п’єсі Шекспіра Річард III виступив уособленням жорстокості та підступності. Однак, історики досі сперечаються про особу цього короля: в палацових інтригах і хитросплетіннях минулого розібратися непросто. Останки короля були знайдені кілька років тому на автомобільній парковці. На основі цих даних і вивчення черепа була створена пластмасова модель обличчя короля

3. Генріх IV, король Франції

Король гугенотів Генріх Наварський жив в 1553-1610 роках і був засновником королівської династії Бурбонів. Генріх піклувався про свій народ і отримав за це прізвисько «доброго короля Анрі». Його вбив фанатик, коли королю було 57 років. На основі його останків вчені створили на комп’ютері найбільш точне зображення зовнішності Генріха IV.

2. Йоганн Себастьян Бах

Видатний композитор Йоганн Себастьян Бах жив і творив в двох століттях – XVII-XVIII. Німецький майстер залишив після себе більше 1 000 музичних творів. У його скарбничці практично всі значущі жанри того часу, за винятком опери. Вченим вдалося відновити образ композитора на основі даних його черепа.

1. Максиміліан Робесп’єр

Максиміліан Робесп’єр був провідником ідей революційного терору. І, як не парадоксально, сам загинув на гільйотині від рук своїх колишніх прихильників. Вчені зробили 3D-реконструкцію обличчя Робесп’єра на основі посмертної маски. Результати відтворення вигляду революціонера вийшли такими ж суперечливими, як і сама його особистість.

Переклад Тутка за матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker