Ось навіщо потрібно регулярно перезавантажувати Wi-Fi

Якщо у вас є роутер Wi-Fi, то вам це знайомо. Коли вирубується інтернет, треба вимкнути живлення, нестерпно витерпіти цілу хвилину і знову ввімкнути. Чому-то це спрацьовує.

Чому ж?

Роутер нагадує комп’ютер в мініатюрі: у нього теж є пам’ять, процесор і операційна система. А це означає, що час від часу йому теж не завадить перезапуск.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Більшість провайдерів виділяють для кожного з ваших особистих мобільних пристроїв тимчасовий IP-адресу (числовий код, аналогічний поштовій адресі), щоб вони могли отримувати і відправляти дані. Статичні адреси коштують набагато дорожче і, зазвичай, використовуються організаціями.

Тому IP-адреса вашого смартфона або нетбука в будь-яку мить може змінитися. А якщо роутер не побачив цю зміну, йому не вдасться встановити з’єднання. Тоді й приходить на допомогу перезавантаження.

Але враховуючи, що користувачі вмикають до мережі все більше пристроїв — смартфони, смарт-ТВ, прилади системи безпеки з підключенням через вай-фай, — наші застарілі роутери і так працюють на межі своїх можливостей.

Ось що каже з цього приводу Джон Кім, відповідальний за випуск продукції у фірмі «Control4», яка займається розробкою технологій автоматизації «розумних будинків»:

«Чим більше пристроїв ми вмикаємо до мережі, тим менше готові терпіти поганий зв’язок. На сьогоднішній день люди вмикають по 10, 15, 30 різних пристроїв до Інтернету, а це означає підвищені вимоги до мережевого навантаження».

При перевантаженні мережі роутеру може не вистачити пам’яті, або він просто буде все більше сповільнюватися, поки вся система не підвисне. При об’ємі вбудованої пам’яті менше 1 Гб, середньостатистичний бездротовий роутер просто не витримує такого потоку мережевих запитів. А швидкий перезапуск звільняє пам’ять від накопиченого сміття.

Крім того, в ході перезавантаження роутер, зазвичай, знаходить канал з найменшим трафіком, що теж сприяє швидкодії пристрою.

Якщо це не вирішило ваших проблем з вай-фай, можливо, пора купувати новий роутер. Останні моделі підтримують стандарт 802.11 ac з пропускною здатністю 20 і більше пристроїв.

Для порівняння: стандарт 802.11 g, введений в 2003 році, розрахований на 2-3 пристрої. А швидкість передачі даних у старих роутерів часто не перевищує 100 Мбіт/с, тоді як у наш час багато інтернет-провайдерів пропонують швидкість до 1 Гбіт/с.

Але якщо вашому роутеру поки досить перезавантаження, щоб повернутися в нормальний стан, можна автоматизувати цю задачу, купивши адаптер живлення з таймером. Просто вмикайте його в мережу і виставляєте час, в який він буде кожен день перезавантажувати роутер, — скажімо, 3.00, коли всі сплять.

Вам підійде звичайний перехідник для лампочок і гірлянд, який обійдеться не дорожче 15 доларів. Але якщо ви готові розщедритися, то можна придбати адаптер, що дозволяє задати певний час ввімкнення, наприклад, 3.00 в робочі дні та у вихідні 7.00 (раптом ви засидитесь за Інтернетом вночі).

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Close