Відпустка в Арктиці: чим Північ миліше теплого моря

Ми цілий рік чекаємо на відпустку, щоб відправитися в теплі краї. Але є ті, хто готовий проміняти сонце й ласкаве море на мороз і Північний Льодовитий океан, на перегони на собачих упряжках і спостереження за білими ведмедями.

Чому люди їдуть відпочивати в Арктику?

Це питання було поставив Андрію Ніколаєву. Представнику відкритої travel-спільноти «Follow Your Dream Expeditions». Він двічі їздив на Шпіцберген: у складі літньої і зимової експедиції. Знає про таємничий магнетизм Півночі не з чуток.

Чи є відпустка в Арктиці виходом із зони комфорту?

«Зона комфорту» — модна в інтернеті фраза. Але що за цим стоїть? У кожного вона своя. Якщо для вас вийти із зони комфорту — це провести відпустку в куртці, а не в купальнику, значить, відповідь — «так».

Шпіцберген
© lifehacker.ru

Але на Шпіцбергені не так холодно, як думають багато хто. Температура в лютому — 12-15 °С нижче нуля. Відчувається як -5 °С.

В умовах низьких температур і сухого клімату люди рідко хворіють, а вмирати на території архіпелагу зовсім заборонено. На Шпіцбергені діє такий закон. Якщо хтось дуже хворий або стався нещасний випадок з потенційно летальним результатом, пацієнта повинні негайно переправити по повітрю або по морю в іншу частину Норвегії. Якщо не встигли, похорони проводять все одно на «великій землі». Ці вимушені заходи викликані тим, що в умовах вічної мерзлоти тіла не розкладаються і привертають до себе увагу таких хижаків, як білі ведмеді.

Якщо для вас вихід із зони комфорту означає занурення в іншу культуру, то в цьому плані Шпіцберген, звичайно, не зрівняється із строкатою Азією. Тут люди не смітять, знімають взуття на порозі будинку. Не поширене пияцтво, немає тероризму і бездомних, не відбуваються стихійні лиха.

Шпіцберген
© lifehacker.ru

Мовний бар’єр згладжений. Архіпелаг населяють 2 500 жителів з більш ніж 50 країн світу. Можна з легкістю знайти людину, що говорить на вашій рідній мові, або попрактикуватись в будь-якій інший.

Туди їдуть, щоб потішити самолюбство зустріччю з цим білим ведмедем?

Візитною карткою Арктики дійсно є білі ведмеді. На Шпіцбергені їх в три рази більше, ніж людей.

Крім унікального тваринного світу, північного сяйва, айсбергів, бункера Світового сховища насіння, до особливостей такої поїздки можна віднести її статусність.

Шпіцберген
© lifehacker.ru

Тільки уявіть собі: побувати за полярним колом! Для багатьох людей відвідування таких місць, як точка перетину лінії екватора і гринвіцького меридіана, Еверест, Дарьенский пробіл, Антарктика, Арктика і інші унікальні точки планети, має величезне значення. А чи вони будуть хвалитися тим, що підкорили їх, чи ні, залежить від людини.

Чого навчають такі подорожі?

На мій погляд, в такі подорожі відправляються люди, які хочуть жити. Люди, які шукають відповіді на глибинні питання, які прагнуть вгору і розвиваються.

В Арктиці ти можеш знайти усамітнення: відчувається ефект «риб’ячого ока», ти можеш подивитися на себе з боку і почати бачити ширше.

В Арктику їдуть за натхненням. Після повернення у багатьох життя змінюється в кращу сторону.

Шпіцберген
© lifehacker.ru

Потрібна віза в Арктику?

Якщо говорити про Шпіцберген, то за договором 1920 року він закріплений за Норвегією. Але всі держави-учасники цього договору мають право здійснювати комерційну та науково-дослідну діяльність на умовах повної рівності.

Таким чином, архіпелаг Шпіцберген є безвізової зоною для мандрівників з України та Росії. Однак на архіпелаг немає прямих рейсів, потрібно робити пересадку, наприклад, в аеропорту Осло, а значить, необхідна шенгенська віза.

Коли краще їхати?

Мінімальна температура у лютому — мінус 20 °С. В липні максимум — плюс 4 °С.

Відповідно, влітку у вашому розпорядженні перегони на собачих упряжках, квадроцикли, каякінг, трекінг, водні круїзи і айсберги. З тваринного світу можна споглядати моржів, оленів, білих ведмедів, туканів.

У лютому можна застати відступ полярної ночі і північне сяйво. Але шанс побачити моржів і туканів набагато нижче. Квадроцикли змінюються снігоходами. Можна покататися на спеціальній арктичній машині — сноукаті або спуститися в льодовикову печеру. Те що треба для туриста-екстремала.

Шпіцберген
© lifehacker.ru

Де жити і що їсти?

Найбільше поселення на архіпелазі — столиця Шпіцбергена, місто Лонгйір.

Шпіцберген
© lifehacker.ru

Там проживає близько 2 000 осіб. І там є всі умови для комфортного подорожі: готелі, Wi-Fi, ресторан і супермаркет. Розплачуватися можна як готівкою в доларах і євро, так і банківською картою.

Туристам, які люблять смачно поїсти, напевно сподобається місцевий ресторан. Там пропонують страви з м’яса кита, моржа і оленини. На Шпіцбергені є навіть своя пивоварня.

З визначних пам’яток — Всесвітнє сховище насіння, де на випадок ядерної війни зберігаються насіння всіх важливих для людства рослин.

Що взяти з собою?

Певних вимог до спорядження немає.

Необхідні звичайні теплі речі та індивідуальні медикаменти, якщо вони вам можуть знадобитися.

Це хоч і вельми віддалене, але цілком цивілізоване місце.

З ким їхати?

Вважаю, що це місце не для одиночного подорожі.

Для більшості активностей необхідна компанія. Можна покататися на собачих упряжках в поодинці, але групою цікавіше: вище швидкість, навіть у самих собак з’являється дух суперництва. З поїздками на снігоходах та ж історія.

А ще можна зустріти білого ведмедя, і було б непогано мати поруч гіда з рушницею і спеціальним відлякуючим пристосуванням.

Орендувати поодинці сноукат буде недешево, та й сидіти ввечері біля багаття в компанії куди веселіше. Інша справа, що знайти попутників не так-то просто.

Шпіцберген
© lifehacker.ru

Я свого часу пішов на Шпіцберген в компанії хлопців з спільноти мандрівників Follow Your Dream Expeditions. Це спільнота близьких по духу людей, які організовують подорожі по найцікавішим місцям нашої планети. Таким дивним чином я придбав багато друзів, і зовсім скоро разом з хлопцями вирушу в подорож до Гренландії.

Фото заголовку sakhapress.ru
За матеріалами lifehacker.ru

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close