Найнебезпечніші з розваг

1

Скільки коштує полювання на торнадо, стрибок у жерло діючого вулкана і можливість побачити справжній «Титанік».

Стрибки з парашутом, рафтинг, банджі-джампінг — цими екстремальними розвагами вже нікого не здивуєш. Ми підібрали для вас найбільш незвичайні способи провести вільний час з ризиком. Незалежно від того, чи доведеться заплатити за це більше $100 000 або всього долар, гострі відчуття гарантовані.

Тур до затонулого «Титаніка» (Канада, Сент-Джон)

реклама

Ціна: $105 000

Найнебезпечніші з розваг
© NOAA Photo Library

Британське агентство Blue Marble Private запустило продаж квитків на тур до затонулого «Титаніка», який відбудеться в 2018 році. Вартість туру еквівалента вартості квитка у першому класі «Титаніка» ($4 300 в 1912 році), хоча рівень розмаху вже не той: тригодинне занурення на глибину 4 000 м відбувається в спеціальному батискафі з вуглецевого волокна і титану. Буде організовано кілька таких занурень, і квитки на перше вже розпродані.

Подібні тури проводяться раз в 5 років, останній у 2012 році організовувала компанія Deep Ocean Expeditions, але тоді продавалися квитки в два рази дешевше. Втім, зростання цін легко пояснити: в 2016 році була виявлена бактерія, яка протягом 15 років повинна повністю зруйнувати судно. Так що майбутня подорож до «Титаніка» цілком може стати останньою.

Стрибок у жерло діючого вулкана (Чилі, Арауканія)

Ціна: від $15 000

Найнебезпечніші з розваг
© Stringer / Reuters

Вулкан Вільярріка — один з найактивніших вулканів Південної Америки, висотою 2 847 м. Найбільший період затишшя в історії вулкана — 30 років, а останнє велике виверження відбулося 3 березня 2015 року. Висота лави, яка викидалася з жерла, тоді сягала 1 км. Вулкан проявляв активність в 2016 році, так що Вільярріка — єдине місце у світі, де практикують стрибки на банджі в жерло діючого вулкана. Стрибок відбувається з гелікоптера, який в свою чергу зависає на висоті 200 метрів над кратером. Нижня точка стрибка — 40 метрів від киплячої лави.

Стрибок у жерло вулкана входить у вартість шестиденного туру з зупинкою в п’ятизірковому готелі.

Гонитва за торнадо (США, Техас)

Ціна: від $3 000

Найнебезпечніші з розваг
© Roger Hill / Barcroft Images / TASS

«Алея Торнадо» — так у США називають територію, де найчастіше виникають атмосферні вихори. У маршрут стихії входять 13 штатів Америки, а найчастіше з торнадо можна зустрітися в Техасі. Всього за рік в Америці фіксується близько тисячі випадків появи торнадо. Сезон починається в червні і закінчується в грудні.

Як правило, переслідують торнадо на мікроавтобусі в компанії інших сміливців, але можна організувати і індивідуальну поїздку. Серед агентств, які продають квитки на зустріч з торнадо, — Extreme Tornado Tours, Storm Chasing Adventure Tours і Silver Lining Tours.

Прогулянка по крилу літака (США, Вашингтон)

Ціна: $850

Найнебезпечніші з розваг
© Тетьяна Тімірханова / ТАСС

У місті Секим є можливість прогулятися по крилу літака прямо під час його польоту. Страхувальний трос і спеціальні кріплення на ногах дозволяють під час польоту пересуватися по крилу, сидіти, стояти або лежати на ньому. Швидкість польоту складає 250 км/год, літак при цьому по ходу здійснює різні маневри. Доведеться пережити «мертву петлю», різкі вертикальні спуски і підйоми і навіть повороти навколо осі на 360 градусів.

«Стежка смерті» (Китай, Сіань)

Ціна: $300

Найнебезпечніші з розваг
© Theheartofchina / Flickr

Хуашань — одна з п’яти Священних Гір даосизму в Китаї. Підйом від Північної вершини гори (1614 м) до Південної (2154 м) становить 14 км, частина шляху долається по спеціально вимощеним східцям, а відстань, що залишилася — по «стежці смерті», найбільш небезпечною стежкою в світі, що складається всього з трьох старих з вигляду дерев’яних дощок. Триматися доведеться за ланцюги, прикріплені до скелі, ніяких огорож немає. Кожному екстремалу видається пояс з тросом і карабіном, який кріпиться на канаті, що йде через весь шлях. Винагорода за сміливість — незабутні краєвиди на долину, монастирі, стародавні храми.

Прогулянка по хмарочосу (Канада, Торонто)

Ціна: $225

Найнебезпечніші з розваг
© Mark Blinch / Reuters

Сі-Ен Тауер — одна з найвищих споруд у світі. Її висота становить 553,3 м, а в рейтингу найвищих телевеж світу Сі-Ен Тауер займає 3 місце. У 2011 році в честь 35-річчя телевежі було вирішено відкрити екскурсію EdgeWalk, що в перекладі означає «ходьба по краю». Будь-який бажаючий може пройтися по парапету навколо вежі на висоті 365 метрів. Один кінець страхувального троса утримує костюм, який видається спеціально відвідувачам, а інший закріплений на металевій конструкції, щоб утримати тіло.Таким чином, можна сміливо підійти до краю парапету, ширина якого всього 1,5 метра, розкинути руки і насолодитися Канадою з висоти пташиного польоту.

Дайвінг з білими акулами (ПАР, Гансбай)

Ціна: $120

Найнебезпечніші з розваг
© David Fleetham / Barcroft India / TASS

Гансбай — невелике рибальське містечко неподалік від Кейптауна. Це місце ще називають «столицею білих акул». Такою популярністю серед хижаків Гансбай зобов’язаний лежанкам морських котиків біля острова Дайер, за якими полюють акули. Зустріти великих білих можна в будь-який сезон.

Місцеві компанії — Dyer Island, Mossel Bay, False Bay — організовують занурення з акулами, які відбуваються в клітці з оцинкованої сталі. За часом це займає 10-15 хвилин, а в клітку може поміститися за раз 6-8 чоловік. Зазвичай акули на такі клітки не нападають, але краще все одно триматися ближче до центру.

Гойдалки на краю світу (Еквадор, Баньос)

Ціна: $1

Найнебезпечніші з розваг
© Getty Images

У парку Баньоса, який розташований на висоті 2 660 м, знаходяться самі екстремальні гойдалки в світі — біля 600-метрового обриву. Стандартна конструкція: дерев’яна поперечина, підвішена на двох мотузках і закріплена на металевій перекладині. Але покататися на гойдалках можна тільки в касці і страхувальній системі. Проте й це не гарантує повну безпеку. В історії парку, правда, не було засвідчено жодного нещасного випадку. Під час «польоту» відкривається мальовничий вид на долину і на діючий вулкан Тунгурауа. До речі, громадський транспорт до парку не ходить.Мешканці міста живуть в основному за рахунок туристів, так що обов’язково хто-небудь з місцевих жителів зможе підкинути до парку.

Фото заголовку Mark Blinch / Reuters
За матеріалами forbes.ru

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залиште свій коментар

коментарів

реклама
реклама