Ми знайшли 10 фактів про Венецію і від деяких вам стане не по собі

Деякі думають, що це просто легковажне романтичне містечко. Але вони сильно помиляються: варто лише пізнати стареньку Венецію ближче, як вона повільно почне знімати свою карнавальну маску, оголюючи похмурі таємниці.

Тутка вирішив показати Венецію такою, якою її знають венеціанці, а не туристи.

У Венеції погано пахне. Чи ні?

У Венеції немає каналізації, кажуть, у неї навіть немає сантехніків. Всі відходи змиваються прямо в канали. Але вони прокладені так, що припливи забирають стічні води в море, тому вода в каналах завжди чиста. Але під час сильних відливів запах і справді може з’явитися.
Взагалі думки туристів з приводу аромату Венеції діляться полярно: хтось відчував лише запах свіжості, а хтось — смердючої води. Щоб прилучитися до перших, рекомендуємо їхати до Венеції взимку.

Маски з’явилися тут не для розваги

Приблизно в XVII столітті тут придумали носити маски, щоб захистити свій особистий простір, адже містечко-то маленьке. Їх могли надіти закохані, які не хотіли розголосу, або людина, яка купувала ліки від ганебної хвороби.

Але потім люди зрозуміли, що, прикривши обличчя (а деякі маски навіть міняли голос), можна чинити темні справи: ходити по борделях, грати в азартні ігри, одягатися без обмежень. У Венеції почався повний декаданс.

Тому було вирішено носити маски тільки в певні місяці. Згодом це перетворилося в Венеціанський карнавал.

Дивна маска для жінок

У ті ж часи у Венеції існувала маска для жінок, при погляді на яку не відразу зрозумієш, як вона трималася на обличчі. Називалася вона «моретта», але іноді її називали «німа служниця» або «відрада чоловіків». Напевно, ви вже здогадалися, що усередині маски був спеціальний стрижень, який вставлявся в рот, позбавляючи жінку можливості говорити. Це вважалося дуже загадковим.

Канали — це, ймовірно, колишні вулиці

Багато хто думає, що Венеція — це просто місто з безліччю каналів. Насправді це місто-острів (якщо не брати в розрахунок материкову частину). Швидше за все, таким дивним розташуванням Венеція зобов’язана тим, що її просто колись затопило. Подивіться на Гранд-канал — він схожий на затоплений проспект.

До речі, Венеція має форму риби, і складається ця риба з 118 острівців.

Тут дуже багато заборон

У Венеції заборонено:

  • Годувати голубів, яких тут стало аж надто багато (штраф від € 50 до 200).
  • Сидіти або лежати на площі Святого Марка, крім спеціально відведених місць (штраф € 200).
  • Також на цій площі не можна їсти (штраф € 200).
  • Купатися в каналах (штраф € 500).
  • Їздити на велосипедах, самокатах і скейтборді по центру міста (штраф € 100).

Як у Венеції ховають людей

Померлих везуть на човнах на похмурий острів-кладовище Сан-Мікеле. Кожні 7-10 років рештки ексгумують і поміщають в колумбарій (сховище урн). Так на острові звільняється місце для нових покійних.

Це не зовсім Італія

Багато хто помічав, що Венеція якось не дуже схожа на всю Італію. І вони мають
рацію — довгі сотні років (з кінця VII століття по 1797 рік) Венеція була окремою державою — Венеціанською республікою. І вона була досить великою і могутньою.

Але в підсумку вона зазнала занепаду — після Наполеонівських воєн республіка приєдналася до Австрійської імперії, а ще пізніше увійшла до королівства Італія. Так, що не варто замовляти у Венеції піцу чи спагеті, краще спробувати щось з венеціанської кухні.

У Венеції є двійник

Уважно подивіться на ці фото, на одному з них не Венеція.

У Лас-Вегасі, США, в 1999 році відкрилося казино «Венеція». Навколо нього були побудовані мости, будинки і канали, в яких плавали гондоли з гондольєрами. Деякі навіть говорять, що в американській Венеції їм сподобалося більше. До речі, справжня «королева Адріатики» зображена на фото зверху.

Аква-альта

Венецію регулярно підтоплює і це явище називається аква-альта (висока вода). Раніше воно спостерігалося 9 разів на рік, а тепер відбувається приблизно 100 разів на рік.

Причому перше місце, яке страждає від аква-альта, — знаменита площа Сан-Марко, найнижче місце в місті. Буває, що вранці ви спокійно гуляєте по площі, а ввечері її вже по кісточки затопило водою, а через кілька годин знову все нормально.

Венеція вмирає, а може, і вже померла

Ні, річ не в тому, що вона повільно йде під воду, кажуть, це взагалі замануха для туристів.

У 2009 році активісти провели похорони Венеції: по Великому каналу в бік адміністрації пропливла човнова процесія, що везе труну з венеціанським прапором. Цим вони хотіли привернути увагу до того факту, що кількість населення міста падає з катастрофічною швидкістю, задихаючись від туристів. В острівній частині Венеції залишилось лише 55 тис. корінних венеціанців. І кажуть, через пару десятиліть місто стане примарою. Тут навіть є такий жарт: головні жителі Венеції — туристи.

І все-таки приїдьте у Венецію! Вона як портал в іншу епоху, як солодко-гірка суміш. Це одне з найнезвичайніших і найкрасивіших місць на Землі, яке XX століття немов обійшло стороною.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close