Дніпро (Дніпропетровськ) може бути цікавим. Перевіримо?

З будівництвом Дніпра пов’язують багато цікавих історій.
Місцевості поблизу Дніпровських порогів були заселені ще з незапам’ятних часів, проте про офіційну історію міста можна говорити з появою Катеринослава, який повинен був стати третьою столицею Російської імперії та найкрасивішим містом в Європі. Принаймні за задумом Григорія Потьомкіна.

© skyscrapercity.com

За всю історію існування Запорозьких Січей більшість з них розташовувалася на території Дніпропетровської області. У частині, яку сьогодні називаємо старим містом, у різні часи його існування були зведені три відомі козацькі фортеці – Кодак, Новобогородицька та Нові Кайдаки. Славнозвісні Дніпровські пороги можна було побачити поблизу міста аж до 1927 року, доки вони не зникли під водою з появою водосховища.

Економічний потенціал міста ще в ХІХ столітті швидко запримітили іноземці, і в пошуках щастя та прибутку сюди приїжджали люди мало не з усього світу – не лише з Російської імперії, але й з країн Європи та Близького Сходу. Невдовзі тут навіть відкрилось одне з відділень Санкт-Петербурзького міжнародного комерційного банку, власником якого був всесвітньо відомий мільйонер Олександр Ротшильд.

Катеринослав став південною столицею, і вже в 1907 році увійшов до числа міст, казна яких складала більше мільйона рублів. Таких тоді було всього дев’ять у Російській імперії. У 1897 році тут з’явився трамвай (крім Дніпра, він був лише у Києві), що почало приносити неабиякий прибуток.

dnipropetrovsk
© dealideal.net

Іноземців та гостей міста дивували нічні вулиці Дніпра: і центр, і окраїни були однаково світлі, адже тут вмикалося 450 ліхтарів!

У 1915 році до міста завітав імператор Микола ІІ. Екскурсію в історичному музеї йому проводив сам Дмитро Яворницький – відомий історик. З цим пов’язують один курйозний випадок. Яворницький розповідав усе українською мовою, навіть після зауваження когось із царського супроводу. Питання про те, чи зрозумів щось цар, а якщо і зрозумів, то що, залишається загадкою і до сьогоднішніх днів.

Однією з найбільш епохальних подій після самого заснування міста стала поява залізниці.

Навіть залізничний міст тут унікальний.

З розвитком промисловості тут неймовірно збільшувалася кількість жителів. Наприклад, всього за десять років (з 1887 по 1897) населення виросло на 233 відсотки! До міста переїжджали люди з інших губерній та країн. Турки відкривали тут хлібопекарні та кондитерські, їм належала більшість ресторанів у місті. Німці були в основному купцями – найчастіше продавали музичні інструменти та книги. Завдяки їм у місті з’явилася перша бібліотека та перший читальний зал.

Дніпро не перестає дивувати рекордами і сьогодні. Це найпросторіше місто України, де на кожного жителя припадає більше 450 кв. м площі. Міський метрополітен – один із найкоротших у світі. Функціонує лише шість станцій, що простягаються всього на 7,8 км. Місцеві жителі жартівливо називають його «платною демоверсією».

© votpusk.ru

Продовжують дивувати й інші Дніпровські транспортні рішення: тут існує один із небагатьох «комплексних» вокзалів у світі — залізничний, автобусний та річковий вокзали територіально об’єднані. Незвично, але, погодьтеся, дуже зручно.

Фото заголовку volynnews.com
За матеріалами weloveua.com

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close