9 речей, про яких ми не знали ще рік тому

Кожен день людство дізнається тисячі дивовижних нових фактів. Тутка Тамка відібрав для вас найяскравіші, які стали відомі в минулому році.

Існує туманна веселка

© Melvin Nicholson

Туманна веселка — це дуже рідкісне явище, побачити його довелося лише небагатьом щасливцям. Вона з’являється при освітленні сонячними променями туману і виглядає як біла дуга. У 2016 році така веселка була зафіксована як мінімум 2 рази: в Шотландії та США.

У динозаврів були пір’я

© Ryan McKellar

Принаймні у деяких. Тому тепер є найбільш наочний доказ: у минулому році був виявлений шматок бурштину, в якому зберігся хвіст динозавра, покритий пір’ям.

Австралія кожен рік зсувається на 7 см до півночі

© Pixabay

Всі материки зміщуються в просторі, але Австралія рухається швидше за всіх. За 22 роки континент став ближче до Азії на 1,5 метра, тобто кожен рік він зсувається на 7 см. Уряд вже заявив про зміну офіційних координат держави.

В аеропорту Сан-Франциско працює свиня

© instagram.com
Плямиста свинка Лілу прийнята на службу з грудня 2016 року, коли приєдналася до «Хвостатої команди» аеропорту. Її службові обов’язки — заспокоювати пасажирів. Лілу, мабуть, сама стильна свиня в світі: її уніформу входять рожева спідниця, кашкет і жилетка, до того ж у свинки є власний instagram.

У Сонячній системі, можливо, знову 9 планет

© NASA

У січні 2016 року вчені оголосили, що за межами Плутона, можливо, існує ще одна планета. Ймовірність її існування — приблизно 90 %. Назва цієї гіпотетичної планети поки не дано, поки вона відома просто як «Дев’ята планета».

Континентів насправді 8

© NASA/JSC

Вчені заявляють, що відкрили новий континент — Зеландію. Він завжди був тут, але ховавався під океаном. Приблизно 94 % континенту ховається під водою, а до наземної частини відносяться в тому числі Нова Зеландія і Нова Каледонія.

Риби можуть пересуватися по суші…

© Nature

У Північному Таїланді виявлена риба, яка може ходити по суші, використовуючи свої плавці. «Печерний ангел» вміє пересуватися по вертикальних поверхнях і легко підійматися по скелях. Ця риба до того ж вміє дихати повітрям.

…І впізнавати в обличчя людей

© Tropical fish

Австралійські вчені провели експеримент, в ході якого з’ясували, що рибки-бризкуни можуть розрізняти людські обличчя. Піддослідні повинні були реагувати на певні фотографії, за що отримували порцію корму. З випробуванням рибки цілком впоралися.

А голуби розрізняють людську мову

© Pexels

Інший експеримент провели над голубами, щоб з’ясувати, на що здатні їх пташині мізки. Виявилося, що на багато що: птахи з досить високою точністю можуть відрізнити справжні слова від нісенітниці.

Фото заголовку images.nasa.gov
За матеріалами BBC

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close