25 найстрашніших місць на планеті

Важко повірити, що це зовсім не декорації до фільму жахів.

Цього разу до вашої уваги кілька страшних історій. Але ми зовсім не збираємося залякувати вас зловісними вигадками. Ми хочемо провести екскурсію по цілком реальним місцях, від яких віє небезпекою і таємницею.

Тутка Тамка попереджає: цей пост не підходить вразливим натурам. Але якщо ви досить сміливі, то слідуйте за нами.

Старе єврейське кладовище у Празі, Чехія

© atis-en.cz

Процесії на цьому цвинтарі відбувалися протягом майже чотирьох століть (з 1439 — по 1787 роки). На порівняно невеликій ділянці землі поховано понад 100 тисяч померлих, а кількість надгробків досягає 12000. Більш давні поховання працівники кладовища присипали землею, і на тому ж місці зводили нові надгробки. На території кладовища є місця, де під земною кіркою розмістилося 12 могильних ярусів. Після якогось часу земля яка просіла відкрила погляду живих старі могильні плити, які стали зрушувати плити більш пізні. Вид вийшов не тільки незвичайний, але і моторошний.

Острів занедбаних ляльок, Мексика

© thisismyhorror.wordpress.com

У Мексиці є дуже дивний покинутий острів, більшу частину якого населяють страшні ляльки. Кажуть, що в 1950 році ляльок зі сміттєвих кошиків почав збирати і розвішувати якийсь пустельник Хуліан Сантана Баррера, який намагався таким чином заспокоїти душу потонулої поблизу дівчинки. Сам Хуліан потонув на острові 17 квітня 2001 року. Зараз на острові знаходиться близько 1000 експонатів.

Острів Хасіма, Японія

© missosology.info

Хасіма — колишнє поселення шахтарів, які видобували вугілля, засноване в 1887 році. Воно вважалося одним з найбільш густонаселених місць на землі — при береговій лінії близько кілометра його населення складало в 1959 році 5259 людина. Коли вугілля тут стало добувати нерентабельно, шахту закрили і місто-острів поповнив список міст-примар. Сталося це в 1974 році.

 Каплиця кісток, Португалія

© flickr.com
© flickr.com

Каплиця була побудована в XVI столітті ченцемфранцисканцем. Сама каплиця невеликавсього 18,6 метра в довжину і 11 метрів в ширину, але тут зберігаються кістки і черепи п’яти тисяч ченців. На даху каплиці написана фраза «Melior est die mortis die nativitatis» («день смерті Краще, ніж день народження»).

Ліс самогубців, Японія

© flickr.com

Ліс самогубців — неофіційна назва лісу Аокігахара Дзюкай, розташованого в Японії на острові Хонсю і знаменитого завдяки частим самогубствам вчиненим в ньому. Спочатку ліс асоціювався з японською міфологією і традиційно представлявся оселею демонів і привидів. Зараз він вважається другим (першість біля мосту Золоті ворота в Сан-Франциско) за популярністю місцем у світі для зведення рахунків з життям. При вході в ліс встановлений плакат: «Ваше життя є безцінним даром від ваших батьків. Подумайте про них і про вашу сім’ю. Ви не повинні страждати поодинці. Зателефонуйте нам 22-0110».

Покинута психіатрична лікарня в Пармі, Італія

© arrestedmotion.com

Бразильський художник Герберт Багліоне (Herbert Baglione) зробив арт-об’єкт з будинку, в якому колись перебувала психіатрична лікарня. Він зобразив дух цього місця. Тепер по колишній лікарні поневіряються примарні фігури змучених пацієнтів.

Церква святого Георгія, Чехія

© uk.news.yahoo.com

Церква в чеському селі Лукова закинута з 1968 року, з того часу, коли частина її даху обвалився під час церемонії похорону. Художник Якуб Хадрава (Jakub Hadrava) населив церкву скульптурами-примарами, що надають їй особливо зловісний вигляд.

Катакомби у Парижі, Франція

© nowyouknowthis.com

Катакомби — мережа звивистих підземних тунелів і печер під Парижем. Загальна протяжність, за різними даними, від 187 до 300 кілометрів. З кінця XVIII століття в катакомбах спочивають останки майже 6 мільйонів осіб.

Місто Сентрейлія, Пенсільванія, США

© whoaflow.com

Через виникнувшу 50 років тому підземну пожежу, яка продовжує загострюватись досі, чисельність жителів зменшилася з 1000 чоловік (1981 рік) до кількох осіб. Населення Сентрейлії тепер вважається найбільш нечисленним в штаті Пенсільванія. Сентрейлія послужила прототипом для створення міста в серії ігор «Silent Hill» і в знятому по цій грі фільмі.

 Магічний ринок Акодессева, Того

© slate.com

Ринок магічних предметів і магічних трав Акодессева розкинувся прямо в центрі міста Ломе, столиці держави Того в Африці. Африканці Того, Гани та Нігерії досі сповідують релігію вуду і вірять в чудесні властивості ляльок. Фетишистський асортимент Акодессеви вкрай екзотичний: тут можна придбати черепа великої рогатої худоби, висушені голови мавп, буйволів і леопардів і багато інших не менш «чудових» речей.

Чумний острів, Італія

© povegliafoundation.com

Повелья — один з найбільш відомих островів венеціанської лагуни, на півночі Італії. Стверджують, що ще з римських часів острів використовувався як місце заслання для хворих чумою, у зв’язку з чим на ньому було поховано до 160000 чоловік. Душі багатьох померлих нібито перетворилися на привиди, якими зараз переповнений острів. Похмура репутація острова посилюється розповідями про жахливі експерименти, яким нібито піддавалися пацієнти психіатричної клініки. У зв’язку з цим дослідники паранормальних явищ називають острів одним з самих жахливих місць на землі.

Гора хрестів, Литва

© panoramio.com

Гора хрестів являє собою пагорб, на якому встановлено безліч литовських хрестів, загальна їх кількість становить приблизно 50 тисяч. Незважаючи на зовнішню схожість, вона не є кладовищем. За народним повір’ям, тому, хто залишить на Горі хрест, буде супроводжувати удача. Ні про час появи Гори хрестів, ні про причини її виникнення не можна нічого сказати з точністю. По сьогоднішній день це місце оповите таємницями і легендами.

Поховання Кабаяна, Філіппіни

© travelcreepster.com

Тут поховані знамениті вогненні мумії Кабаяна, що датуються 1200-1500 роками нашої ери, а також, як вірять місцеві жителі, їх духи. При їх виготовленні використовувалася складний процес муміфікації, а зараз їх ретельно охороняють, так як нерідкі випадки їх крадіжки. Чому? Як казав один з грабіжників, «він мав на це право», так як мумія припадала йому пра-пра-пра-пра-пра-пра-прадідусем.

Міст Овертоун, Шотландія

© wikimedia.org

Старий арочний міст знаходиться неподалік від шотландського села Мілтон. У середині XX століття на ньому почали творитися дивні речі: десятки собак раптово кидалися з 15-метрової висоти, падали на каміння і розбивалися на смерть. Ті, що виживали, поверталися і повторювали спробу. Міст перетворився на справжнього вбивцю» чотириногих.

Печера Актун-Тунічіль-Мукналь, Беліз

© happywanderer15

Актун-Тунічіль-Мукналь — печера недалеко від міста Сан-Ігнасіо, Беліз. Є археологічною пам’яткою цивілізації майя. Знаходиться на території природного парку Гора Тапіра. Один із залів печери — так званий собор, де майя робили жертвопринесення, так як вважали це місце шибальбою — входом у підземний світ.

Замок Лип, Ірландія

© jonamack.deviantart.com

Замок Лип в Оффалі, Ірландія, вважається одним з проклятих замків світу. Його похмура пам’ятка — велика підземна в’язниця, дно якої було втикане гострими кілками. Темниця була виявлена при реставрації замку. Для того щоб вивезти всі кістки з неї, робочим знадобилися 4 вози. Місцеві жителі кажуть, що замок населяє безліч привидів людей, які померли у в’язниці.

 Кладовище Чаучилла, Перу

© delange.org

Кладовище Чаучілла знаходиться приблизно в 30 хвилинах від пустельного плато Наска, на південному узбережжі Перу. Некрополь був виявлений у 20-ті роки ХХ століття. За словами дослідників, на кладовищі знайдені тіла, яким близько 700 років, а останні поховання тут проводилися в IX столітті. Чаучілла відрізняється від інших місць поховань особливим способом, яким ховали людей. Всі тіла «сидять напочіпки», а їх «обличчя», здається, завмерли в широкій посмішці. Тіла прекрасно збереглися завдяки перуанському сухому пустельному клімату.

Святилище Тофет, Туніс

© wikipedia.org

Самою сумно відомою особливістю релігії Карфагена було принесення в жертву дітей, в основному грудних немовлят. Під час жертвопринесення заборонялося плакати, так як вважалося, що будь-яка сльозинка, будь сумне зітхання зменшують цінність жертви. У 1921 році археологи виявили місце, де були знайдені кілька рядів урн з обвугленими залишками як тварин (їх приносили в жертву замість людей), так і маленьких дітей. Місце назвали Тофет.

Зміїний острів, Бразилія

© myths-made-real.blogspot.com

Кеймада-Гранді — один з найбільш небезпечних і знаменитих островів нашої планети. На ньому знаходиться лише ліс, скелястий непривітний берег висотою до 200 метрів і змії. На один квадратний метр острова припадає до шести змій. Отрута цих змій діє моментально. Влада Бразилії прийняли рішення про повну заборону на відвідини цього острова для будь-кого, а місцеві жителі розповідають оглушливі історії про нього.

Бузлуджа, Болгарія

© darkroastedblend.com

Найбільший монумент в Болгарії, розташований на горі Бузлуджа висотою 1441 метрів, побудований в 1980-х роках на честь Болгарської комуністичної партії. На його будівництво пішло майже 7 років і було задіяно більше 6 тисяч робітників і експертів. Інтер’єр був частково оброблений мармуром, а сходи були прикрашені червоним кафедральним склом. Зараз будинок-пам’ятник повністю розграбований, залишився тільки бетонний каркас з арматурою, схожий на зруйнований інопланетний корабель.

Місто мертвих, Росія

© dailyfresher.com

Даргавс в Північній Осетії схожий на симпатичне село з маленькими кам’яними будиночками, але насправді це стародавній некрополь. В склепах різного типу ховали людей разом з усім їх одягом та особистими речами.

Покинутий військовий госпіталь Beelitz-Хайльштеттен, Німеччина

© 5thingsilearnedtoday.com

Під час Першої і Другої світових воєн госпіталь використовувався військовими, а в 1916 році в ньому лікувався Адольф Гітлер. Після Другої світової госпіталь опинився в зоні радянської окупації і став найбільшим радянським шпиталем за межами СРСР. Комплекс складається з 60 будівель, деякі з яких зараз відреставровано. Майже всі занедбані будівлі закриті для доступу. Двері і вікна надійно забиті високими дошками і листами фанери.

Недобудоване метро в Цинциннаті, США

© metro-cincinnati.org

Занедбане депо метро в Цинциннаті — проект споруди 1884 року. Але після Першої світової війни й у результаті зміни демографічної ситуації потреба в метро відпала. Будівництво сповільнилося в 1925 році, половина 16-кілометровій лінії була завершена. Зараз по закинутому метро два рази на рік проводяться екскурсії, але відомо, що безліч людей бродять по його тунелях в поодинці.

Висячі труни Сагади, Філіппіни

© flickr.com

На острові Лусон в селі Сагада знаходиться одне з найстрашніших місць на Філіппінах. Тут можна побачити незвичайні похоронні споруди з гробів, розміщені високо над землею на скелях. Серед корінного населення існує повір’я, що, чим вище буде поховано тіло померлого, тим його душа буде ближче до небес.

Фото заголовку slate.com
За матеріалами adme.ru

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close