15 страшних і цікавих фактів, які людині вдалося дізнатися про Всесвіт

Космос величезний, а для людини він ще й досить моторошний. По-перше, люди дуже мало знають про те, що знаходиться за межами нашої планети, а по-друге, багато з того, що вченим вдалося виявити в космосі, шалено гарне, але знаходиться за межами розуміння і може миттєво вбити людину. У цьому огляді маловідомі факти про Всесвіт, які будуть цікаві і дітям і дорослим.

1. Дренажні зливи Всесвіту

Чорні дірки виникають, коли вмирають зірки. Мало того, що вони вмирають, вони руйнуються до такої міри, що стають справжніми дренажними зливами Всесвіту. Вони засмоктують в себе буквально все, що наблизиться до них, в тому числі і інші зірки.

 2. Метеори вбили динозаврів

Метеори вбили динозаврів. Можуть убити і людство...
© novate.ru

Метеори вбили динозаврів. Можуть убити і людство…Зокрема один з таких потенційно небезпечних метеорів, який називається 3753 Cruithne, обертається навколо Сонця майже на тій же відстані, що і Земля. У діаметрі він більше 5 кілометрів і можна тільки уявити, що сталося б, якби він врізався в Землю. На щастя відстань від метеора до нашої планети становить кілька мільйонів кілометрів.

 3. «Планета Ікс»

Планети-волоцюги.
© novate.ru

Є цілі релігії, які вважають, що Землю може врізатися невидима планета. Мабуть, їх побоювання не зовсім безпідставні, тому що NASA серйозно вивчає можливість існування так званої «Планети Ікс».

4. Золото Землі

Космічний презент.
© novate.ru

Все золото на Землі було занесене з космосу метеорами. Тому, якщо хтось носить золоте кільце, то може на повному серйозі заявляти, що воно неземного походження.

5. Хмара «Хіміко»

Половина Галактики.
© novate.ru

Хмара «Хіміко» є найбільшим об’єктом у відомому Всесвіті. Незважаючи на її гігантський розмір (лише наполовину менша від розміру нашої Галактики), «Хіміко» залишається загадкою для вчених. Ця хмара газу знаходиться на відстані 12 мільярдів світлових років від Землі, і вчені припускають, що це насправді залишки від давно сформованоі  галактики.

6. Проточна вода Марса

Захоплюючий і лякаючий Марс.
© novate.ru

Марс наскільки захоплюючий, настільки і лякаючий. Цілком можливо, що саме на Марсі зародилося життя (у вигляді мікробів), а потім за допомогою астероїда вона була занесена на Землю. Вчені вже знають, що на Марсі в минулому була проточна вода, а які ще таємниці зберігає Червона планета, варто тільки здогадуватися.

7. Зірки співають

Деякі зірки співають.
© novate.ru

На жаль, частота звуку, який вони видають, становить майже трильйон герц, тому послухати це «неозброєним» вухом не вийде. Але зірки в мільйонах світлових років від Землі дійсно «співають».

8. Алмазні айсберги

Алмазні айсберги в океані вуглецю.
© novate.ru

Це не дивна екзистенціальна поезія, а припущення вчених про те, як виглядає поверхня Нептуна і Урана. Вони припускають, що там можуть навіть йти дощі з алмазів.

9. Пінболл в космосі

Чорні дірки рухаються.
© novate.ru

Вони не є стаціонарними об’єктами, а досить швидко рухаються. При цьому чорні діри іноді стикаються з іншими об’єктами, яких вони чомусь не поглинають, а змінюють напрямок руху. Це схоже на пінболл в космічних масштабах.

10. Цікаві супутники

© novate.ru

Іноді супутники різних планет настільки ж цікаві, як і планети, навколо яких вони обертаються. Наприклад, візьмемо Титан, супутник Сатурна. Гравітація на ньому настільки низька, що якщо б на цьому супутнику людині причепити до рук крила, то він зміг би літати, як птах. По крайней мере, до тих пір, поки його не вбив би дощ з бензину.

11. Зірки-зомбі

Зірки-зомбі повертаються до життя, крадучи матеріал з сусідніх зірок.
© novate.ru

Такі зірки називаються надновими типу Ia. Вони є свого роду білими карликами, які мертві (в них не йдуть термоядерні реакції), до тих пір, поки не «висмокчуть» достатньо речовини зі своїх сусідів, після чого вибухають і перетворюються в наднові.

12. Гігантський шторм

Гігантський шторм Юпітері.
© novate.ru

На Юпітері є гігантський шторм, настільки великий, що в нього вмістилося б три Землі. Причому, цей шторм не припиняється вже протягом багатьох століть

13. Блакитна планета краси і смерті

Планета HD 189733b.
© novate.ru

Є блакитна планета, на якій йдуть дощі з розплавленого скла. Вона знаходиться настільки близько до своєї зірки, що температура на її поверхні становить близько 2000 градусів. Напевно, кожна гарна річ у космосі може миттєво вбити людину. «Романтичні» вчені назвали цю далеку блакитну планету, яка поєднує в собі красу і вірну смерть, HD 189733b.

14. Сі-бемоль

Сі-бемоль, який на 57 октав нижче середнього сі на фортепіано.
© novate.ru

Найнижчою нотою у Всесвіті є звук, що виходить з чорної діри. Це сі-бемоль, який на 57 октав нижче середнього сі на фортепіано. Чорні діри теж співають, летячи крізь безповітряний простір.

15. 234 аномальних імпульси

Інопланетяни, можливо, почали спілкуватися з людьми в 2016 році.
© novate.ru

Інопланетяни, можливо, почали спілкуватися з людьми в 2016 році. Під словом «спілкуватися» в даному випадку розуміються спалахи світла, а якщо бути конкретніше, то миготіння зірок. У жовтні 2016 року було зареєстровано 234 подібних аномальних імпульси, які можуть бути сигналами від позаземних цивілізацій прямо у нашій власній галактиці. В усякому разі, вчені не знають, що це таке.

 

Фото заголовку novate.ru
За матеріалами novate.ru

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close