14 місць на планеті, куди вас точно не пустять

Велика частина світу зараз відкрита для мандрівників, були б можливості та бажання — і можна потрапити куди завгодно. Але все ж є чимало місць, куди ви точно ніколи не потрапитені за гроші, ні за красиві очі. Від секретних військових баз до об’єктів релігійного культуці місця в списку найбільш закритих і заборонених для відвідування, і від цього тільки більше хочеться потрапити саме на закриту територію.

Тутка Тамка зібрав список з кількох відомих і таємничих місць, куди немає доступу людям.

Печера Ласко у Франції

© lascaux
© lascaux

Печеру Ласко ще називають «Сікстинською капелою первісного живопису». Мальовничі і гравіровані малюнки у ній з’явилися приблизно в 18-15 тисячоліттях до н. е. Спочатку печера була відкрита для туристів і привертала величезну кількість людей, але надлишок вуглекислого газу, зміна в освітленні і температурі створили загрозу для збереження малюнків. Тому в 1960 році влади вирішили створити точну копію печери Ласко-II), куди могли б заходити туристи, а оригінал закрили.

Таємні архіви Ватикану

12 мест, куда вас точно никогда не пустят

Це зібрання архівних документів у Ватикані від середньовіччя до наших днів. «Таємним» архів називається тому, що є приватним архівом папи і обмежений для відвідування. Тільки кілька людей мають доступ до цих скарбів. Зашифровані листи, рукописи і кодекси займають 85 кілометрів стелажів. Туристів туди не пускають, але вчені можуть працювати з деякими документами після отримання спеціального дозволу. У 2012 році у Ватикані пройшла виставка, на якій були оприлюднені деякі документи з архівів.

«Зона 51» в США

© Nathan C Wade

Легендарна база ВПС США, що знаходиться в пустелі Невади. Офіційна основна спеціалізація бази — розробка та випробування експериментальних систем озброєння і літаків. Однак навколо неї ходить величезна кількість легенд, згідно з яким в цьому місці зберігаються уламки потерпілих крах НЛО і навіть представники позаземних цивілізацій.

Часто згадується в творах маскультури: у багатьох іграх, фільмах і книгах грає важливу сюжетоутворюючу роль. Вивіска на плакаті попереджає, що у патруля є право відкривати вогонь на поразку у разі порушення кордонів.

Острів Повелья в Італії

© regenciacoletiva
© regenciacoletiva

Офіційно доступ для туристів сюди закрито, але це не заважає любителям містики відвідувати острів. Вся справа в тому, що у цього місця жахлива історія. В XVI столітті під час епідемії чуми сюди звозили хворих, а тіла спалювали, щоб зупинити епідемію. У 1922 році на острові розмістилася психіатрична лікарня, про яку ходили страшні легенди: вважається, що головний лікар ставив досліди на підопічних, а персонал та пацієнти бачили душі померлих та скаржилися на головний біль. У острова багато прізвиськ: «Брама пекла», «Притулок втрачених душ».У результаті острів занедбаний, і навіть рибалки обходять це місце стороною.

Каплиця храму Марії Сіонської в Ефіопії

© whistlefish

Храм знаменитий тим, що в його каплиці зберігається головна святиня християн Ефіопії — скринька, звана Ковчегом Завіту. За переказами в скриньці знаходились золотий посуд з манною небесною, жезл Аарона і два з десяти скрижалей з заповідями Старого Завіту, отримані Мойсеєм на горі Синай. Вхід в нову будівлю храму відкритий для всіх бажаючих, і для глядачів є копія скриньки, а ось каплиця, куди перенесли оригінал, закрита для мандрівників.

Єдиною людиною, посвяченим у таємницю, є відлюдник-зберігач реліквії. Він ніколи не розмовляє з сторонніми і відмовляє в інтерв’ю журналістам. Згідно зі звичаєм, зберігач не має права залишати свій пост і не повинен виходити за межі храму аж до кінця своїх днів. Доторкнутися до ковчега він може тільки в одному випадку: якщо настане Страшний суд.

Освітній музей національної безпеки Цзянсу

© russatravel.com

Там зберігаються таємні документи про історію китайського шпигунства. Є колекції крихітних пістолетів, зброї, замаскованої під губну помаду, мініатюрні камери, приховані підслуховуючі пристрої та інший шпигунський інвентар.

 Якщо ви не є громадянином Китаю, то вам шлях туди закритий: китайці не хочуть, щоб інформація про шпигунство була доступна іноземцям. А от фотографувати в музеї заборонено всім, навіть громадянам КНР.

Острів Нііхау на Гаваях

© alotravel

Нііхау — сьомий за величиною серед населених Гавайських островів. Тут немає доріг, електрики, водопроводу, ресторанів і магазинів. Зате є єдина в країні школа, яка використовує сонячну енергію для отримання електрики.

У 1864 році острів отримала сім’я Робінсон. У 1915 році його закрили для відвідувачів, щоб зберегти місцеву культуру і природу. Навіть родичі жителів могли відвідувати Нііхау тільки за спеціальним дозволом.

Сьогодні вхід на острів заборонено всім, крім родичів власників острова, місцевих жителів, ВМФ США, державних чиновників і запрошених гостей. Нііхау отримав прізвисько «Заборонений Острів».

Великий храм Ісе в Японії

© malinche

Основна синтоїстська святиня Японії. В Ісе-дзінгу зберігаються національні скарби, зокрема Священне Дзеркало, яке є імператорською регалією. Головний храм закритий високим дерев’яним парканом, доступ в головне святилище обмежений — вхід дозволений тільки священнослужителям вищого рангу і членам імператорської родини.

Головна кумирня обгороджена чотирма парканами, і відвідувачі можуть побачити тільки фрагменти даху. Весь комплекс обслуговують близько ста священнослужителів. В основну кумирню мають право входити тільки імператор і імператриця.

Район навколо святилища — національний парк Ісе-сіма, в якому знаходиться чимало історичних об’єктів.

Американська база «Pine Gap» в Австралії

© wikipedia
© wikipedia

Єдина область Австралії, закрита для відвідування. Розташована в 18 км на північний захід від міста Аліс-Спрінгс. Веде спостереження і управління супутниковим захистом, на якій працює понад 1000 співробітників АНБ, ЦРУ і НРО. Об’єкт Pine Gap відомий як одна з найбільших зарубіжних станцій радіоелектронної розвідки США. Звідси контролюються розвідувальні супутники Америки. Звичайно, туристам тут не місце.

Центр ядерних досліджень в пустелі Негев

© wikimapia

Ядерний науково-дослідний центр в 13 км на південний схід від міста Дімона, Ізраїль. Його будівництво почалося в 1958 році французами, і за легендою це був текстильний завод. У 1986 році Мордехай Вануну, колишній технічний фахівець, який втік до Великобританії і показав ЗМІ докази ядерної програми Ізраїлю.

Звичайно, повітряний простір закрито для всіх літаків, територія охороняється, а інформація про об’єкт засекречена.

Метро—2 у Москві

© smotra

Вважається таємною підземною системою метро в Росії. Нібито була побудована за часів Сталіна і носила кодову назву «Д-6 КДБ».

Довжина Метро—2, за чутками, перевищує довжину громадського метро. У нього нібито є 4 лінії, які з’єднують Кремль з головним офісом ФСБ, урядовим аеропортом «Внуково—2», районом Раменки та іншими місцями національної важливості.

У 1994 році лідер міської групи дигерів стверджував, що знайшов вхід в цю підземну систему. На жаль, вся доступна інформація сумнівна, не підтверджена ні відео, ні фотографіями і перемежовується легендами і чутками. Туристів туди точно не пустять.

РАФ Менвіт-Хілл, військова база в Харрогейте, Англія.

Цей незвичайного виду комплекс будівель та кулястих споруд забезпечує зв’язок і розвідувальну підтримку Великобританії і США. База така величезна, що її називають найбільшою станцією електронного моніторингу в світі. Передбачається, що кожен супутник (великі круглі кулясті об’єкти) — частина системи «Ешелон», засекреченої мережі, яка використовувалась і можливо використовується для стеження за приватними та комерційними комунікаціями.

12 місць, куди вас точно ніколи не пустять
© bigpicture.ru
12 місць, куди вас точно ніколи не пустять
© bigpicture.ru

Кімната 39 (Бюро 39), Північна Корея.

Це таємна організація, чиє єдина завдання — знаходити способи отримувати іноземну валюту для Кім Чен Іна. Вона була заснована в 1970 році і вважалася головним агентом так званої «придворної економіки». Про Кімнату 39 відомо дуже мало, але вважається, що у неї є більше 20 рахунків у Швейцарії та Китаї, які використовуються виключно для відмивання грошей та інших незаконних операцій. Також ходять чутки, що організація залучена в торгівлю наркотиками і незаконну торгівлю зброєю. Цій організації підпорядковується понад 130 торгових компаній, що належать Кім Чен Іну. Штаб-квартира знаходиться в будівлі Робочої партії в Пхеньяні.

12 мест, куда вас точно никогда не пустят
© bigpicture.ru

Дата-центр Google.

Ось де сидить Великий Брат. Місце ретельно охороняється, не гірше, ніж Зона 51. Не дивно: тут зберігаються трильйони архівів з даними інтернет-користувачів.

12 місць, куди вас точно ніколи не пустять
© bigpicture.ru

Фото заголовку smotra.ru
За матеріалами bigpicture.ru   oddee.com

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close