Лідер Уругваю Хосе Мухіка – найбідніший президент у світі

Практично в будь-якій країні світу люди часто скаржаться на те, що політики не знають і не розуміють, як живе простий народ. Але не в Уругваї. Знайомтеся: президент Хосе Мухіка, аскет і вегетаріанець. Він жив на застарілій фермі й віддавав майже всю зарплату на благодійність.

Перед його будинком на мотузках сушиться білизна. За водою треба ходити до колодязя посеред зарослого травою подвір’я. В часи президенства його будинок охороняли лише двоє поліцейських і триногий собака по кличці Мануела.

Саме так жив і живе зараз Хосе Мухіка – в минулому президент Уругваю, чий стиль життя мало схожий на те, як зазвичай, живуть сильні світу цього.

Президент Мухіка відмовлявся жити в офіційній резиденції і волів жити на своїй родовій фермі неподалік від столиці країни Монтевідео. До будинку веде лише одна вузька грунтова дорога.

Він і його дружина вирощують квіти на продаж. Найманих працівників у них немає.

Я дуже добре живу!

За настільки аскетичний стиль життя, а також за те, що президент Мухіка віддавав на благодійність близько 90% своєї зарплати (а він отримував 12 тис. доларів на місяць), його назвали найбіднішим президентом у світі.

Я так живу все життя, – говорить Мухіка, сидячи в своєму саду на старому стільці. На стільці подушка, яку облюбувала собака Мануела. – Я дуже добре живу з тим, що у мене є».

Президент віддавав свої гроші благодійним організаціям, які допомагають бідним і дрібному бізнесу. В результаті його зарплата приблизно дорівнювала середній по Уругваю – 775 доларів на місяць (Порівняйте з Україною — не така вже і бідна ця країна Уругвай).

Мені цілком вистачало цих грошей, — запевняє Мухіка, — повинно було вистачати, тому що доходи багатьох уругвайців набагато нижчі.

Всі державні службовці в Уругваї зобов’язані декларувати свої доходи і особисте майно. У 2010 році майно президента складалося з машини «фольксваген-жук»1987 року вартістю в 1800 доларів.

Хосе Мухіка був обраний президентом Уругваю в 2009 році. В 60-і і 70-і роки він воював на складі загонів лівого руху «Тупамарос», яке було натхненне ідеями кубинської революції.

Шість разів він був поранений і 14 років провів у в’язниці. Більшу частину терміну Мухіку тримали в камері-одиночці. На свободу він вийшов в 1985 році, коли в Уругваї знову запанувала демократія.

За словами президента, роки, проведені в ув’язненні, сформували його погляди на життя.

Мене називають найбіднішим президентом, але я себе бідним не відчуваю. Бідні – це ті, хто працюють тільки для того, щоб жити в розкоші. Їм весь час хочеться все більше і більше».

Це питання свободи», – говорить президент.

Якщо у вас мало речей, то немає сенсу все життя працювати, як раб, заради того, щоб здобувати ці речі.

Коли я щось купую або коли ви купуєте, адже ми не платимо грошима. Ми платимо тим часом нашого життя, що ми були змушені витратити на те, щоб заробити ці гроші.

В результаті утворюється більше часу для самого себе».

Може, я і схожий на старого дивака… Але це мій вибір».

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close