Мгінго — найбільш густонаселений острів у світі

Острів Мгінго розташоувався на озері Вікторія в Африці. Його площа близько 1,8 тис. кв. м, і на ньому в халупах проживає 131 житель. Ці люди організували «сенатську республіку», живуть ловом риби і не допускають у своє співтовариство чужинців. Острів є спірною територією між Кенією та Угандою.

Eyewitness: Migingo Island, Kenya
© myplanet.com.ua

Острів Мгінго був заселений тільки в 1991 році. Тоді двоє кенійських рибалок Далмас Тембо і Дордже Кібебе наважилися висадитися на ньому. Перш ніж відправитися на Мгінго, вони провели обряд вигнання злих духів — серед африканців, які живуть навколо озера Вікторія, існувало повір’я, що острів є домом злого духа Калельо. Старий чаклун вигнав його. Тембо потім признавався, що за цей обряд їм довелося віддати 300 кг риби.

mgingo3
© myplanet.com.ua

Після цього до двох відважних рибалок приєдналися близько 60 африканців з Кенії, Уганди і Танзанії. Одним з їхніх мотивів заселення на Мгінго була не лише можливість гарного улову, а й створення власної «держави», комуни, де б не було нерівності і зла. До 2009 року населення Мгінго досягло 131 особи, і після цього «почесні сенатори», першопоселенці Тембо і Кібебе прийняли рішення більше нікого не приймати в комуну.
Основний уловом тут є нільський окунь, за тиждень сім’я може заробити до 200-250 дол. — це середній заробіток африканців за 2-3 місяці в сусідніх країнах.

Fischer verkaufen ihren Fang direkt auf dem Wasser an ZwischenhЉndler weiter.
© myplanet.com.ua

Зберігати самостійність «державі» Мгінго дозволяє те, що острів є спірним між Кенією та Угандою — ні та, ні інша країна не можуть включити його до складу своєї території, а тому вони закривають очі на цих рибалок.
Протягом останніх 20-ти років обидві країни 9 разів вступали в збройні конфлікти через Мгінго. Спочатку берегова охорона і Кенії, і Уганди ламала човни рибалок, рвала їх сіті та навіть застрелила 6 чоловік. Але потім обидві країни прийшли до угоди, що комуна повинна виплачувати податок і тим, і іншим.

mgingo5
© myplanet.com.ua

У підсумку податок, який йде і Кенії, і Уганді становить близько 25% від заробітку рибалок. Ще 10% заробітку йде на утримання апарату і сил самооборони комуни. Тобто жителі Мгінго змушені розплачуватися за свою свободу віддаючи 60% заробленого. Але навіть 40% заробітку, що залишається, дають їм змогу в рази краще жити, ніж інші сусіди по озеру Вікторія.

mgingo6
© myplanet.com.ua

На цьому острівці є п’ять барів, салон краси, аптека, а також кілька готелів і чотири публічні будинки — чоловіки зайняті ловом риби, а їх дружини і родички підробляють тілом. За правилами комуни Мгінго, чужа людина тут не може перебувати більше доби.

mgingo7
© myplanet.com.ua

Керують комуною довічно два «почесних сенатори» Тембо і Кібебе — її батьки-засновники, а також ще п’ять виборних сенаторів (ними можуть стати лише чоловіки старші 30 років). Рішення в сімці сенаторів приймаються простою більшістю.

mgingo8
© myplanet.com.ua

Максимальним покаранням на острові є вигнання з нього, простим покаранням — покарання солом’яними батогами. За двадцять років існування «держави» з неї були вигнані шестеро осіб, усі — за крадіжки.

mgingo9
© myplanet.com.ua

По сусідству з Мгінго, за 200 м від нього є ще один острів — Усінго. Він досі безлюдний, незважаючи на жахливу тісноту в «комуні»: вважається, що на Усінго теж живе злий дух, по імені Тук. Туди ж нібито переселився і вигнаний з Мгінго злий дух Калельо. Мешканці «комуни» весь цей час так і не змогли знайти сильного чаклуна, який був би в силах подолати відразу двох могутніх злих духів. Усінго теж є спірним між Кенією та Угандою, але заселятися на ньому солдати з армій обох країн відмовляються з тієї ж причини — через проживання на ньому злих духів. На Усінго є лише кілька тимчасових будівель, у яких іноді зупиняються біологи з Першого світу, які вивчають озеро Вікторія і його мешканців.

Фото заголовку myplanet
За матеріалами youtube.com

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close