Ці 10 речей можуть врятувати вам життя, якщо використовувати їх не за призначенням

Вирушаючи в похід або збираючись провести відпустку наодинці з дикою природою, корисно знати про те, як захистити себе у випадку надзвичайної ситуації.

Тутка пропонує неочевидні способи використання буденних речей, які можуть допомогти вижити, якщо ви залишилися один на один з природою.

1. Колготки

 • Для захисту від комах

Колготки захистять вас від багатьох комах, наприклад від кліщів, а також від п’явок. Краще, якщо в запасі у вас будуть 2 пари колготів: одні варто одягти як годиться, а другі обрізати в районі ступнів, зробити посередині отвір для голови і надягти на себе зверху.

2. Мішки для сміття

 • Для порятунку від дощу

Вирушаючи на природу, ви напевно прихопите мішки для сміття, щоб не забруднювати навколишнє середовище. Також такий мішок відмінно трансформується в плащ-дощовик та чохол для речей.

 • Для порятунку від обмороження

Обгорніть своє тіло мішками, а зверху одягніть якомога більше одягу. Так ви довше протримаєтеся на морозі.

3. Сода

 • Для гасіння пожежі

Сода входить до складу засобів, що застосовуються в пожежогасінні. А це означає, що впоратися з невеликим лісовою пожежею їй цілком до снаги.

 • Для дезінфекції

Розчин з 1 ст. л. соди на 1 літр води допоможе вбити хвороботворні бактерії. Таким чином можна продезінфікувати, наприклад, овочі або фрукти.

4. Оцет

 • Для порятунку від опіків

Якщо ви отримали незначний опік, то впоратися з ним допоможе яблучний оцет. Відразу ж опустіть обпечене місце в оцтову воду — це зніме біль і прискорить загоєння.

 • Для маскування вашого запаху (проти диких звірів)

Як відомо, оцет — дезодоруючий засіб, що маскує запахи. Це означає, що з його допомогою, якщо потрібно, можна приховати запах людини, щоб віднадити диких тварин.

5. Ізолента

 • Для позбавлення від скалок

Якщо скалка не повністю увійшла в шкіру, витягнути її допоможе ізоляційна стрічка, яку ви, швидше за все, прихопите з собою в похід. Прикріпіть стрічку на очищену ділянку шкіри з раною, щільно притисніть і відірвіть в тому напрямку, в якому скалка увійшла в шкіру.

 • Для зупинки кровотечі

Якщо пластир закінчився, замінити його цілком зможе ізолента.

6. Годинник

 • Для орієнтування на місцевості

У сонячну погоду годинник зі стрілками можна використовувати замість компаса. Якщо ви знаходитесь в північній півкулі, покладіть годинник на плоску поверхню паралельно землі (хоча б на долоню). Годинникову стрілку направте на сонце. Розділіть кут між годинниковою стрілкою і відміткою 12 наполовину. Середина кута — південь, навпаки — північ.

7. Шкарпетки

 • Для порятунку потопаючого

Якщо вірити автору книги «Велика енциклопедія виживання в екстремальних ситуаціях», то набиту сухими гілками шкарпетку можна використовувати в якості рятувального ліня для допомоги потопаючій людині.

8. Тампони

 • Для фільтрації води

Спосіб очищення таким чином далеко не ідеальний, але в екстремальних умовах вибирати не доводиться. Розріжте пляшку, переверніть. В горлечко помістіть тампон, попередньо розпатравши його. Зробіть отвір в кришці, через який буде з’являтися відфільтрована вода.

 • Для розведення багаття

Будь-який тампон являє собою вату, яка, як відомо, добре горить. Так що розірваний на дрібні частини тампон можна використовувати для розведення багаття.

9. Чіпси

 • Для розпалювання вогню

Ще один спосіб не залишитися без вогню і не замерзнути — використовувати прихоплені для вечері чіпси. Ці снеки відмінно запалюються і довго горять — вся справа в маслі, яким просочують чіпси.

10. Жуйка

 • Для збереження провіанту

Жування жуйки допоможе приглушити легкий голод, а значить, зберегти і без того мізерний запас їжі від зайвого посягання.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close