Чому немовлята такі пухкі і ще 4 особливості, які є у людини при народженні

Всі немовлята зазвичай виглядають абсолютно беззахисними і безпорадними. І в той же час наукові дослідження довели: природа нагородила їх дивовижними здібностями для виживання. Що цікаво: дитяча чарівність і пухкість теж входять у це число.

Ми в Тутка зібрали для вас 5 незвичайних особливостей, з якими народжуються діти. Всі вони роблять малюків дуже милими, але в кожної з них є свої причини, завдання і призначення.

1. «Дитяча схема» статури

Вчені Оксфордського університету провели серію тестів, щоб перевірити, що саме в дітях викликає у нас таке розчулення. Виявилося, що представники дуже багатьох видів (і ми в тому числі) народжуються з великою по відношенню до тіла, круглою головою, виразними очима, маленьким носом, пухкими щічками і м’якими округлими тілами.

При вивченні фотографій дітей стало ясно, що чим більше вони підходять під цю «дитячу схему», тим більше захоплення викликають в учасників тесту. Їм відразу хотілося обійняти таких малюків і піклуватися про них. Саме тому не тільки немовлята, але і кошенята з песиками здаються нам такими симпатичними.

Головний дослідник Мортен Крінгельбах впевнений, що діти впливають на нас через всі органи почуттів і таким чином формують нашу поведінку, направляючи її в свою користь. Наші турбота і сила потрібні беззахисним створінням для того, щоб рости і розвиватися.

2. Чарівна пухкість

Діти народжуються з вмістом жиру до 15 % від загальної маси тіла. Цей відсоток зростає після народження приблизно до 9 місяців і доходить аж до 25 % і лише після року потроху знижується.

Звичайно, худенькі малюки теж зустрічаються і це не обов’язково говорить про якісь проблеми. Але все ж більшість із нас родом із країни пухких немовлят.

У немовлят зберігання жиру — це спосіб збереження енергії. Найголовніший і найважливіший орган, що вимагає великої кількості енергії, — це наш мозок. У немовлят він споживає до 60 % всієї енергії.

Еволюція зробила немовлят пухкими, щоб вони могли запастися великою кількістю енергії на випадок, якщо їх харчування буде нерегулярним чи неправильним.

3. Великі (і найчастіше блакитні) очі

Часто здивована мама задається питанням: від кого у її малюка такі блакитні очі? Дійсно, дуже багато немовлят народжуються з виразними очима небесного кольору, але приблизно до року їх колір починає змінюватися.

Колір очей дитини закладається в утробі ще на 10-му тижні вагітності і залежить від кількості меланіну. Цей пігмент виробляється під впливом світла і служить захистом від ультрафіолетових променів. Всередині материнської утроби світла практично немає, а тому і меланіну дуже мало. Накопичуватися він починає тільки після народження, саме тому більшість немовлят з’являється на світ з блакитними очима.

Кількість меланіну в внутрішньоутробному житті малюка залежить тільки від генетично закладеного рівня, який визначається кольором шкіри батьків і приналежністю до певної раси. У темношкірих батьків і діти будуть мати високий рівень меланіну, а значить, вони можуть і народитися вже з карими очима.

4. Дивовижна гнучкість і пластичність

Багато дорослих не в змозі нахилитися і підняти річ, яка впала, не зігнувши ноги в колінах. Тому «гнучкість» немовлят вражає: вони легко можуть грати своєю ногою, посмоктуючи палець на ній замість пустушки.

Ця особливість дитячого організму пов’язана з великою розтяжністю м’язових волокон і гарною рухливістю суглобів. Кісткова тканина немовлят відрізняється підвищеним вмістом води, низькою концентрацією мінеральних солей і волокнистою структурою. Тому їх кістки гнучкі і м’які.

За словами Дженніфер Шу, педіатра з Атланти, пластичність малюків безпосередньо пов’язана зі структурою їх кісткового апарату. У немовлят більше 300 кісток, які з часом з’єднуються (у дорослих їх залишається всього 206). До тих пір проміжки між кістками заповнюються гнучкими хрящиками, як той, що знаходиться на кінчику нашого носа.

Лише до 12 років кістки дитини за формою і складом перестають відрізнятися від кісток дорослої людини.

5. Тонка і ніжна шкіра

Всім нам відома фраза «Ніжний, як шкіра немовляти». Дійсно, дитяча шкіра дуже чутлива, м’яка і ніжна. І в той же час вона виконує ряд дуже важливих функцій: захищає організм дитини від несприятливого зовнішнього впливу, допомагає зберігати температуру тіла, виводить продукти обміну.

Шкіра у малюка більш тонка, ніж у дорослого. Але на відміну від зрілої молода шкіра довгий час знаходиться на піку своїх адаптаційних можливостей. Вона вчиться розпізнавати шкідливі для неї мікроби і шукає способи боротьби з ними. В процесі росту організму дитини у її шкіри з’являється здатність налаштовувати реакцію імунної системи так, щоб вона забезпечувала ефективний захист.

Ще немовлята посміхаються в середньому 200 разів в день, можуть одночасно ковтати й дихати (а дорослі вже ні) і приблизно до 6 місяців мають плавальний рефлекс і затримують повітря при пірнанні.

А розповідали вам батьки про якісь унікальні здібності, які були у вас в перші роки життя? Поділіться з нами.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close