Чому нас дратує власний голос

Чому звучання власного голосу, записаного на плівку, нас дратує? Чому голос здається писклявим, низьким і зовсім не нашим? Як насправді чують нас інші люди?

Тутка зібрав відповіді на ці питання.

Впевнений, ви вже не раз стикалися з тим, що ваш власний голос у записі здається далеким, писклявим, пронизливим, грубим і зовсім не таким мелодійним, яким ми звикли чути його у себе в голові.

Хороша новина в тому, що ви такий не один. Всіх нас дратує звучання власного голосу в записі, і з цим нічого не поробиш. Інше питання, чому так відбувається і як насправді слухає весь світ?

Ми постаралися розібратися в цьому питанні і підготували статтю, де на простій і зрозумілій мові пояснити вам, що ж відбувається зі звучанням вашого голосу, коли ви чуєте його з зовнішніх джерел, а не всередині самого себе.

Як ми сприймаємо звуки

Почнемо з невеликого екскурсу в анатомію. Наше вухо складається з трьох головних частин: зовнішнє, середнє і внутрішнє вухо.

Зовнішнє вухо знаходиться на зовнішній частині нашої голови, і ми можемо його бачити. Воно відкриває вушний канал, а барабанна перетинка відокремлює цей канал від середнього вуха.

© diagnos.ru

Середнє вухо включає три кістки, які і є головними провідниками звуку. Вони посилюють і передають звук у внутрішнє вухо.

Внутрішнє вухо — це остання зупинка на шляху до мозку. В ньому знаходиться вушний равлик, який перетворить звук в неврологічний сигнал і через слуховий нерв передає в мозок.

Будь-який звук, який ми сприймаємо, — це серія коливань. Вібрація проходить через три кістки середнього вуха і передається в вушного равлика.

Що ви чуєте, коли говорите

У першу чергу потрібно зрозуміти, що звук — це серія коливань. Ця вібрація проходить через кістки середнього вуха і досягає вушної раковини, після якої вже потрапляє в мозок в вигляді неврологічного сигналу.

Є два різних способи, якими коливання можуть досягати нашого вуха:

  1. По повітрю. Так ми сприймаємо зовнішні шуми: музику, сторонню мова і звук власного голосу в запису.
  2. Через кістки. Так ми сприймаємо внутрішні шуми, наприклад вібрацію своїх голосових зв’язок.

Виходить, що ви чуєте власний голос як суміш звуків, що передаються по повітрю і через кістки. Цю какофонію здатні чути тільки ви і ніхто інший.

Що відбувається, коли ви чуєте запис свого голосу

В цьому випадку до вас не доходять звуки, що передаються через кістки, і ви отримуєте лише звук, що передається по повітрю. Тобто частина звуків втрачається, і на виході ви отримуєте незнайоме звучання.

Чому ж вас дратує власний голос

Тут ваш мозок зіграв з вами злий жарт. Справа в тому, що у вашій голові внутрішній голос може звучати так, як ви того захочете. Вам навіть може здаватися, що ваш голос схожий на голос Андрія Малахова чи Вєри Брежнєвої. Іронія в тому, що ви — єдиний, хто може чути свій голос таким чином.

В реальності ваш справжній голос може бути більш низьким і писклявим — загалом, зовсім не таким, яким ви звикли чути всередині себе. І ця різниця вас дратує.

Тому відразу хочу вибачитися за неприємну правду, але голос, який ви чуєте в записі, це те, як чує вас весь інший світ.

І якщо вас це хоч трохи втішить, хочу сказати, що ми всі пливемо в одному човні. Нікому з нас не подобається звучання власного голосу на плівці, і від цього нам нікуди не дітися.

Фото заголовку fb.ru
За матеріалами lifehacker.ru

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close