8 прикладів, коли непотрібне сміття обернулося мільйонним статком

1

Як часто ви знаходили нічим не примітні речі у своєму домі, а може, і просто на вулиці? Можливо, у ваших руках побувала коштовність, про вартість якої можна тільки мріяти.

Тутка Тамка зібрав історії про знахідки, які забезпечили деяким щасливчикам безбідне майбутнє. Хто знає, може, і у вашому серванті під виглядом звичайного каменю завалялася пара мільйонів доларів.

Золотий кубок

© dukes-auction
реклама

Джон Вебер, простий хлопець з Англії, в 1945 році одержав від свого діда в подарунок незрозумілий металевий кухоль. У дитинстві він використовував його в якості мішені для стрільби з пневматичної гвинтівки, а потім на багато десятиліть закинув в коробку під ліжком.

Насправді ж це виявилася зовсім не кухоль, а чаша з чистого золота, виготовлена в Персії понад 2 300 років тому. У підсумку Джон дізнався спочатку про істине походження цієї речі, а потім з’ясував і її вартість.

Джерело:  bulletin.accurateshooter

Журнал Action Comics #1

© wikimedia.commons

При розборі стіни тільки що купленого ним будинку будівельник Девід Гонсалез з Міннесоти в купі паперів та газет виявив комікс 1938 року. Цей випуск цінується тим, що саме в ньому вперше з’являється Супермен. Так як комікс був у пошарпаному стані, то продати його вдалося за $ 175 тис. А найдорожча копія цього коміксу була продана за $ 3,2 млн у 2014 році.

Джерело: cnet, cbr

Картина Джона Констебла

© facebook

Якось раз Робін Дарвел за $ 46 придбав на аукціоні коробку зі всяким мотлохом, яке якимось чином відносилось до мистецтва. Серед іншого в тій коробці була невелика картина розміром з листівку з тривіальним сільським пейзажем. Незабаром він прибрав листівку в ящик столу, де вона благополучно порошилася протягом 10 років.

І тільки його син Роберт Дарвел через багато років побачив дивний підпис на звороті листівки. Він почав розслідування і з’ясував, що ця картина належить пензлю одного з найдорожчих художників Британії — Джону Констеблу. Незабаром картина була продана за $ 390 тис.

Джерело: edition.cnn

Амбра кита

© twitter/zajel_oman

Три рибака з Оману виловили неприємно пахннучу субстанцію, яка після перевірки виявилося шматком амбри вагою в 80 кг. Амбра являє собою відхід життєдіяльності китів і використовується в парфумерії для фіксації запаху. Не дарма її називають плавучим золотом, адже в залежності від її якості ціна за 1 грам може доходити до $ 35. Так що після продажу такої знахідки всіх трьох рибалок чекає безбідне життя.

Джерело: sciencealer

Чорний опал Royal One, 306 карат

© facebook

Чорний опал вагою 306 карат, названий Royal One, був знайдений в Австралії в 1999 році. Шахтар Боббі (прізвище своє він приховує) в свій останній день перед виходом на пенсію взяв додому відро каменюк, в надії знайти що-небудь цінне. В одному з каменів він побачив проблиски синього, і наступні 2 роки займався шліфуванням і чищенням, а коли зрозумів, що перед ним, то сховав свою знахідку подалі від злодіїв. Через 14 років камінь був виставлений на продаж і зараз оцінюється в $ 3 млн.

Джерело: gem.agency

Копія Декларації незалежності

© wikimedia.commons

У 1989 році в Пенсільванії один чоловік на блошиному ринку придбав невелику рамку з картиною. Картина йому не особливо подобалася, все, що його цікавило, — це рамка. Тому прийшовши додому, він одразу ж почав знімати раму і виявив за картиною документ, яким виявилася копія Декларації незалежності 1776 року. Чоловік продав копію за $ 2,4 млн у 1991 році, а в 2000 році вона була перепродана за $ 8,1 млн.

Джерело:  goodnewsnetwork

Китайська ваза

© bainbridgesauctions

Вазу виявили під час генерального прибирання будинку, брудну і в пилюці, і віднесли оцінювачу, сподіваючись виручити за неї кілька доларів. Ваза виявилася китайським раритетом, виготовленим в XVIII столітті. У листопаді 2010 року вона була продана за $ 83 млн, проте через 2 роки вся сума так і не була сплачена, тому вазу продали повторно, на цей раз дешевше. Точна ціна продажу, а також покупець залишилися невідомі.

Джерело:  bloomberg

Сапфір Black Star Queensland, 733 карата

© facebook

У 1938 році 12-річний хлопчик Рой Спенсер виявив на схилі пагорба темно-сірий камінь і приніс його своєму батькові, шахтарю. Знахідку містер Спенсер визначив як чорний кристал.

9 років камінь використовували як підпірку для дверей, поки відомі ювеліри з Лос-Анджелеса, брати Казанджян, не купили камінь за $ 18 тис. (що в даний час еквівалентно $ 196 тис.), розгледівши в ньому зірчастий сапфір. Після цього камінь кілька разів перепродувався — анонімно і з нерозкритою продажною ціною. Зараз сапфір оцінюється в $ 88 млн.

Джерело:  gems-world

Фото заголовку facebook

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залиште свій коментар

коментарів

реклама
реклама