7 відомих символів, про значення яких ми і не здогадувалися

Кожен день ми бачимо тисячі знаків і позначень. А деякі з них навіть використовуємо для вираження найсильніших почуттів, коли не можемо підібрати слова. Але чи замислювалися ви, звідки вони виникли? І чи правильно взагалі ми їх використовуємо?

Тутка вирішив докладно в цьому розібратися і зібрав для вас 7 найвідоміших символів, про значення і походження яких відомо далеко не кожному.

Амперсанд (знак &)

Знак амперсанд (&) позначає латинське et (або англійське and), тобто «і». Таку лігатуру придумали ще в Древньому Римі. Тірон, який був особистим секретарем Цицерона, винайшов свою систему скорочень для прискорення письма, яку назвали «тіронівскимі знаками».

Згодом цей знак настільки прижився в Європі і Америці, що довгий час стояв в кінці англійського алфавіту, а пропадати почав тільки на початку ХХ століття. Саме слово «амперсанд» – це скорочення фрази And per se and. Коли дітям вимовляли букви алфавіту, то після z вчитель говорив: Аnd per se and – «І саме по собі« і ». Перед буквою, що збігається з вимовою зі словом, говорили per se ( «сама по собі», «як така»).

Згодом від букв et форма символу змінилася настільки, що виник такий знак.

Серце

А ось тут все складніше. Незважаючи на те, що «любов живе в серці», всі знають, що з справжнім серцем у символа сердечка не так вже й багато спільного. Але існує кілька гіпотез про його походження.

  • Пара лебедів, які підпливають назустріч одне одному, в мить  дотику утворюють форму серця. У культурах багатьох народів ці птахи є символом любові, вірності і відданості, так як сформована пара залишається разом на все життя.
  • Інша гіпотеза говорить, що спочатку знак був символом жіночого початку. Сам він зображує форму жіночого тазу. Стародавні греки навіть побудували спеціальний храм Афродіті. Він унікальний, оскільки був єдиним храмом у всьому світі, в якому поклонялися сідницям.
  • Також є версія, що цей знак – це форма листочка плюща. На вазі у греків він, зазвичай, зображувався разом з Діонісом – богом виноробства, покровителем пристрасті.

Bluetooth

У Х столітті в Данії правив король Харальд Блатанд, який об’єднав данські племена в єдине королівство. Харальда ще прозвали Синьозубий, так як він був відомим любителем чорниці і принаймні один з його зубів був постійно забарвлений синім.

Технологія Bluetooth (від англ. «Синій зуб») призначена для об’єднання декількох пристроїв в одну мережу. А знак технології є поєднанням двох скандинавських рун: «Хага» або «Хагалаз» (Hagall) – аналог латинської H, і «Беркана» (Berkana) — латинська B, що відповідає першими літерами імені Харальд Блатанд. До речі, перші пристрої, як неважко здогадатися, були синього кольору і схожими на зуб.

Символ медицини

Мало хто знає, але символ медицини, який зображає тростину з крилами і двома зміями, насправді, є помилкою.

За легендою у Гермеса (у римлян – Меркурій) був чарівний жезл кадуцей, який виглядав саме так. Кадуцей був схильний припиняти будь-які суперечки і мирити ворогів, але до медицини не мав ніякого відношення.

Річ у тому, що більше 100 років тому військові медики з США переплутали його з жезлом Асклепія, на якому не було крил і була всього одна змія. Асклепій був давньогрецьким богом цілительства і медицини, тому помилка цілком зрозуміла. Згодом, цей знак прижився і зараз використовується як символ лікарської таємниці.

Знак «Живлення» (Power)

Знак «Живлення» або Power можна зустріти практично на будь-якому пристрої, але мало хто знає, звідки він виник. Ще в 40-х роках інженери використовували двійкову систему для позначення окремих вимикачів, 1 означає «ввімкнутий», а 0 — «вимкнений». Згодом, це перетворилося в знак у вигляді кола, тобто нуля і палички — одиниці.

Символ миру

Пацифік, або, як його ще називають, знак світу, був придуманий в 1958 році для протестної демонстрації проти застосування ядерної зброї. Знак світу – це поєднання семафорних сигналів N і D, що означає «ядерне роззброєння» (Англ. Nuclear disarmament).

У семафорної абетки букву N передають, тримаючи два прапора у вигляді перевернутої букви V, а букву D – один прапор догори і другий вниз. Ці два сигнали, накладені один на одного, утворюють форму знака миру.

Знак «О.К.»

Більша частина людей сприймають жест рукою «О.К.» як слова «все добре» або «правильно». Однак, далеко не скрізь він сприймається як позитивний. Так, у Франції вважається, що людина, на яку він спрямований, є «нулем». Є кілька версій того, звідки міг виникнути цей жест.

  • Є думка, що «OK» походить від скорочення місця народження президента США Мартіна Ван Бюрена – Old Kinderhook, штат Нью-Йорк. Ван Бюрен вибрав собі псевдонім, що співпадає з місцем народження, рекламним гаслом його кампанії було «Old Kinderhook is OK». А на плакаті – людина, що показує цей жест.
  • Ще одна подібна гіпотеза полягає в тому, що президент США Джексон вживав цей вислів при прийнятті рішень. Він писав all correct на німецький манер: oll korrekt, або скорочено «OK».
  • Ще одна версія – що сам жест «OK» – не що інше, як мудра. Мудра — ритуальний жест в буддизмі і індуїзмі. Знак символізує навчання, і безліч буддистських експонатів зображують Будду з цим жестом.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close