5 таємниць магазинів Duty Free, про які мовчать продавці

У народі Duty Free — це синонім вигідної покупки. Дійсно, розташування таких магазинів на нейтральних територіях начебто аеропорту позбавляє їх від оплати мит, що дозволяє знайти дорогі бренди за низькими цінами. Але мало хто знає, що буває і навпаки.

Тутка вирішив з’ясувати, чи насправді вигідно робити покупки в Duty Free.

Ціни в Duty Free не завжди дешевші

Так, мита такі магазини не платять, але є один важливий нюанс: вартість оренди в аеропортах вкрай висока, що цілком може перекрити відсутність мит, тому частенько ціни в таких магазинах навіть вище, ніж ціни товарів у звичайних магазинах. Давайте розглянемо приклади.

© lancome

Парфуми Lancome Tresor in Love коштують $ 84 в офіційному магазині (дивіться версію 75 мм), $ 82 в аеропорту Нью-Йорка, $ 114 в Дубаї і $ 73 в Токіо.

© gucci

Flora by Gucci коштують $ 119 на офіційному сайті, $ 145 в амстердамському аеропорту і всього $ 107 в Делі.

Іноді в Duty Free везуть товар з міста

© depositphotos

Багато людей закуповуються в Duty Free, тому що думають, що в місті продається підробка, а в Duty Free — оригінали. Колишній працівник одного з аеропортових безмитних магазинів розповів, що іноді буває так, що товар їде спочатку до міського офіційному дистриб’ютора, а вже потім забирають частину для Duty Free. Тобто дистриб’ютор на території країни і в Duty Free в товара один.

Продавці не завжди професіонали

Вважається, що в Duty Free працюють професіонали. Але, за визнанням тієї ж співробітниці, це зовсім не так. В основному там працюють люди з прилеглих до аеропорту міст, так як в Duty Free зазвичай невисокі зарплати, плюс до всього там не може бути постійних клієнтів.

Частіше в Duty Free купляють непотрібні речі

За статистикою, покупки в Duty Free, як правило, більше спонтанні та імпульсивні, ніж корисні. Найчастіше купують алкоголь і сигарети в дорогу або про запас, так як вони не обкладаються митом. На третьому місці — парфумерія. Все інше — це те, що купується без роздумів і чіткої стратегії.

Купувати потрібно грамотно

Незважаючи на всі недоліки, в Duty Free можна дійсно заощадити і зробити вигідні покупки. Справа в тому, що ціни в будь-якому Duty Free залежать від двох умов: місцеположення та курсу місцевої валюти.

Наприклад, техніку вигідніше купувати в Азії та США, парфумерію — в Західній Європі. Приклад — годинник Samsung Gear Fit, які в звичайному магазині коштує $ 216.

© samsung

На допомогу любителям подорожей і шопінгу європейські аналітики склали рейтинг, в яких країнах і скільки можна заощадити (відсоток економії розраховувався від вартості тих же речей в міських магазинах):

  • Франція, Ліон, аеропорт Сент-Екзюпері — 11,9 %
  • Франція, Париж, аеропорт Шарль-де-Голль — 11 %
  • Нідерланди, Амстердам, аеропорт Схіпхол — 6 %
  • Німеччина, аеропорт Франкфурта — 5,6 %
  • Великобританія, Лондон, аеропорт Гатвік — 5 %
  • Іспанія, аеропорт Барселони — 5 %
  • Іспанія, Мадрид, аеропорт Барахас — 4,7 %
  • Італія, Рим, аеропорт Фьюмічіно — 4,7 %
  • Німеччина, Берлін, аеропорт Шенефельд — 4,6 %

Таким чином, в Duty Free можна не тільки марно витратити гроші перед подорожжю, але і зробити вигідні покупки, при умові що ви знаєте, що вам потрібно. І краще заздалегідь дивитися ціни в інтернеті!

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close