15 звичайних речей, які були придумані для зовсім інших цілей

Ми звикли, що кожна річ має своє призначення. Але багато з них спочатку мали зовсім інший вигляд, і навіть використовувалися для інших цілей.

Тутка пропонує приєднатися до невеликого розслідування, яке розкриє початкове призначення знайомих нам речей.

Кока-кола

Фармацевт Джон Пембертон, ветеран Громадянської війни в США, створив настойку на горісі коли і листі коки. Він рекомендував її для лікування нервової системи військовим, які приймали при пораненнях препарати з морфієм. Пізніше він налагодив випуск безалкогольного напою, але потім продав акції. А нові власники почали виробництво «Кока-Коли» з листям коки, що пройшли очистку від кокаїну.

Чорна сукня

До 20-х років минулого століття чорні вбрання зазвичай одягали жінки і чоловіки, щоб висловити траур, і носили їх мінімум 2 роки. Але в 1926 році Коко Шанель створила в пам’ять про коханого знамените чорне плаття «Форд від Шанель». Спочатку на нього звернули увагу кінодіви, а пізніше наряд став популярний у всьому світі.

Караоке

Японець Дайсуке Іноуе, барабанщик рок-групи, підігравав в кафе відвідувачам, які бажали співати в перерві між виступами. Одного разу він не зміг прийти і віддав колегам касету із записом своєї партії. А в 1971 році він винайшов апарат, який відтворював музику пісні без слів. Музиканти відпочивали, а публіка із задоволенням співала.

Пластилін Play-doh

Спочатку речовину використовували для чищення паперових шпалер у будинках з камінами, де на стінах накопичувалася сажа. Але незабаром з’явилися вінілові шпалери, які легко милися губкою, і винахід втратив свою цінність. Але родичка винахідника, вихователька дитсадка, дала матеріал дітям для ліплення. Вони були в захваті! Пізніше зі складу видалили миючий інгредієнт, додали барвник і назвали Play-doh.

Бігова доріжка

Прототип бігової доріжки винайшов Вільям Кьюбитт в 1817 році для виправлення ув’язнених, а заодно для подрібнення зерна на млині. Вони трималися за палицю і підіймалися по лопатях, для чого потрібно було постійно піднімати ноги.

Липкий папір для нотаток

Спенсер Сільвер створював стійку клейку речовину. Але клей вийшов недостатньо сильним, тому предмети з легкістю відклеювалися. Тоді його колега Артур Фрай спробував нанести цю речовину на закладки, які вічно випадали з його молитовника. А через деякий час в магазинах з’явилася клейкий папір для нотаток, яким зараз користуються в усьому світі.

Каблук

У Стародавньому Єгипті підбори були символом статусу у знаті, яка одягала взуття з «підставками» на релігійні обряди. Причому таке взуття носили і чоловіки, і жінки. Ще взуття з підборами одягали м’ясники, а перським наїзникам каблук допомагав зберігати стійкість при стрільбі. У середньовічній Європі каблук був привілеєм аристократів, але згодом став використовуватися більш широко. А в XX столітті винайшли знаменитий каблук-шпильку.

Бульбашкова упаковка

Знамениту плівку з «пухирцями» придумали інженери Альфред Філдінг і Марк Чаванн в 1957 році. Спочатку вони створювали тривимірні пластичні шпалери. І хоча в результаті ідея виявилася не надто вдалою, вони виявили, що новий матеріал можна використовувати в якості упаковки. І незабаром запатентована Bubble Wrap стала незамінною в різних сферах.

Подушка для сну

У Месопотамії тверді підголовники використовували для захисту від комах, припливів води, збереження зачіски. А в Стародавньому Китаї вважалося, що м’які подушки не приносять користі, а тверді підголівники з бамбука, нефриту, порцеляни, дерева та бронзи дарують силу та захищають від демонів.

Вазелін

У середині XIX століття працівники нафтової індустрії постійно боролися з восковою речовиною, яка накопичувалася в трубах насосів. Англійський хімік Роберт Чезбро взяв частину «нафтового желе», провів дослідження і з’ясував, що воно володіє корисними властивостями. Спектр його застосування в ті роки був надзвичайно широкий: від лікування ран до чищення килимів.

Крокуюча пружинка «Слінки»

«Слінки», вона ж «Веселка», була створена зовсім не для малюків. Якось раз інженер Річард Джеймс працював з пристроєм для компенсації вібрації приладів при штормі і випадково впустив одну пружину, яка весело застрибала по підлозі. Незабаром на прилавках магазинів з’явилася «Слінки», а фірма James Spring & Wire Company продала з тих пір більше 300 млн таких іграшок.

Чайний пакетик

У 1904 році Томас Салліван, який торгував чаєм в Нью-Йорку, вирішив продавати чай більш ефектно — в шовкових мішечках. А покупці по-своєму сприйняли ноу-хау. Вони не висипали чай з мішечків, а опускали їх по помилці в окріп. У результаті продажі стрімко злетіли, а ідея отримала свій розвиток.

«Лістерін»

Брати Джонсони в 1879 році створили цей антисептик для обробки хірургічних інструментів. Та й названий він був на честь хірурга Джозефа Лістера. Люди почали використовувати рідину повсюдно: для лікування ран, у стоматології, від лупи і грибка, як дезодорант. А продукт став популярним в 1920-і після реклами «Лістеріна». На плакаті дівчина, відвернувшись від нареченого з несвіжим диханням, задавалася питанням: «чи можу я бути щаслива з ним, незважаючи на це?»

Віагра

Компанія Pfizer працювала над створенням ліків від серцевих захворювань. Але після клінічних випробувань виявилося, що в цій області новий препарат неефективний. Проте в ході експерименту виявили несподіваний побічний ефект: речовина мало виражений вплив на кровообіг в області малого тазу. Так з’явився знаменитий «афродизіак».

Мікрохвильовка

Не всі знають, що мікрохвильовку спеціально ніхто не винаходив. Просто якось раз інженер корпорації Raytheon Персі Спенсер тестував обладнання для радарів і зауважив, що хвилі НВЧ-випромінювання розтопили шоколадний батончик у його кишені. Тоді Персі не розгубився і поклав на включений магнетрон попкорн, який тут же почав лускатися. Це було справжнє відкриття століття!

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close