15 цікавих фактів, які вас здивують і заставлять замислитися

Є на світі речі, про які ніхто не замислюється. Але коли людина натикається на подібного роду факти, зазвичай вона застигає в подиві. Ми зібрали для вас більше десятка цікавих фактів, від яких у вас точно піднімуться брови, а з губ зірветься вигук подиву або що-небудь міцніше. Все-таки в дивному світі ми живемо!

Сьогодні ваше тіло майже повністю складається з абсолютно інших атомів, ніж рік тому

© Lonely__ / Getty Images

Потрібно всього лише близько року, щоб 98% атомів у вашому тілі змінилося на інші. Так що, по суті, кожен рік ви стаєте іншою людиною.

Колись ви були наймолодшим у Всесвіті

© Georgerudy / Getty Images

Якщо задуматися, на якусь частку секунди ви були самим новонародженим з усіх новонароджених у світі.

Число можливих комбінацій з стандартною колодою з 52 карт перевищує кількість атомів на Землі

© youtube.com

Наша планета, включаючи все, що на ній знаходиться, складається приблизно з 10^50 атомів. Але існує 8,0658 e+67 можливих комбінацій карткової колоди, що значно перевищує число атомів на Землі. Це таке велике число, що аналогія з кількістю піщинок, які поміщаються в Великий Каньйон, навіть частково не здатна його передати.

Найближча від вас праворуч — це сама дальня від вас людина зліва

© Wavebreakmedia Ltd / Getty Images

Якщо враховувати тільки поверхню Землі і відраховувати по колу, це фактично вірне твердження.

У екс-президента США Барака Обами більше премій «Греммі», ніж у співачки Кеті Перрі

Так, у Обами на рахунку дві перемоги на «Греммі» (у номінації «Художня мова» за його мемуари), а у співачки Кеті Перрі було багато номінацій, але жодної премії вона так і не отримала. Навіть у президентів Джиммі Картера і Білла Клінтона більше «Греммі», ніж у Кеті Перрі.

Людина, що вивчає атоми, — це просто скупчення атомів, що намагаються усвідомити себе

© Agsandrew / Getty Images

Дивно, правда?

Поняття «божевільний капелюшник» народилося від того, що раніше при виробництві капелюхів використовувалася ртуть, отруйні пари якої змушували капелюшників вести себе дивно

© Disney

Немає точних відомостей, з якого моменту вираз «божевільний капелюшник» (mad hatter) міцно увійшло в англійську мову, але відомо, що багато, хто займався виготовленням капелюхів в XIX столітті, в процесі використовували ртуть. З-за того, що капелюшники постійно і тривалий час піддавалися впливу цієї отруйної речовини, в них проявлялися симптоми ртутного отруєння, які включали м’язові судоми, зниження когнітивної функції та інші ознаки, які можна було помилково прийняти за божевілля. Фраза використовувалася ще задовго до виходу в світ «Аліси в Країні чудес» Льюїса Керрола, так що не він її придумав.

Якби бджоли отримували американську мінімальну оплату праці за свою роботу, баночка меду коштувала б 182 тисячі доларів

© Guvendemir / Getty Images

Середньостатистична робоча бджола виробляє приблизно 1/12 чайної ложки меду за своє життя, яке в польоті зазвичай триває 30–35 днів. Активність бджіл доводиться тільки на певний час в році, і вони починають збирати нектар лише через 22 дні після народження. Якби бджоли отримували гроші за свою працю, мед коштував би непідйомних грошей.

Якщо задуматися, виходить, що мозок сам себе так назвав

© Jolygon / Getty Images

Мозок — самозванець.

Насправді ми ніколи ні до чого не торкаємося

© Ldprod / Getty Images

Через структури і склад атомів, законів квантової фізики і того факту, що електрони мають негативний заряд, електрони, з яких складаються наші тіла, ніколи по-справжньому не торкаються інших електронів: вони лише дуже-дуже близько наближаються один до одного.

Якщо дві дитини зачаті одночасно, але один із них народився раніше терміну, цей малюк старше другого

© Schwester / Getty Images

І це навіть незважаючи на те, що вони одночасно розвивалися в утробі. Аналогічно, якщо в США і Великобританії в один і той же момент народилося дві дитини, у них можуть бути різні дати народження.

Різниця між 1 мільйоном секунд і 1 трильйоном секунд становить майже 40 тисяч років

© Geengraphy / Getty Images

Один мільйон секунд — це 11,5 доби. Один мільярд секунд — це 31 і 3/4 років. Один трильйон секунд — це 31 710 років. Вибух мозку.

Те, що Місяць, якщо дивитися на нього з Землі, здається майже рівним Сонцю за розміром під час сонячного затемнення, — абсолютно випадковий космічний збіг

© Solarseven / Getty Images

Джон Тайлер був 10-м президентом США. Він народився в XVIII столітті. Зараз ще живі двоє його онуків

© Pictore / Getty Images

У Джона Тайлера в 63 роки народився син. У цього сина народилися діти ще в більш пізньому віці, тому так вийшло, що двоє онуків Тайлера ще живі, і це при тому, що сам Тайлер народився приблизно через 20 років після підписання Декларації

За все життя людина виробляє достатньо слини, щоб наповнити два басейни

© Vichailao / Getty Images

В середньому за своє життя людський організм виробляє приблизно 20 тисяч літрів слини. Цим можна наповнити два стандартних басейну або 53 ванни.

Фото заголовку wordpress.com
За матеріалами buzzfeed.com

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close