10 найнебезпечніших водойм, від яких краще триматися подалі

Велика частина людей не уявляє собі відпустку без відпочинку біля води, чи то озеро, річка, море або навіть океан. Однак на нашій планеті є маса водойм, відпочинок на яких може бути смертельно небезпечним.

Тутка розповість вам про кілька таких місць на Землі, які, незважаючи на їх красу, навряд чи варто вибирати для тихого і безтурботного проведення часу.

10. Велика блакитна діра, Беліз

© Seann McAuliffe/flickr

Під час припливів Велика блакитна діра перетворюється в гігантський вир, який затягує в себе все, що виявляється на поверхні води, а під час відливів з неї деколи вивергаються величезні струмені води. Незважаючи на це, охочих побачити цю печеру чимало, адже сам Жак-Ів Кусто назвав Велику блакитну діру одним з кращих місць для занурень на Землі.

9. Колодязь Якова, Техас, США

© imgur

10-метровий природний колодязь з абсолютно прозорою водою — одне з найнебезпечніших місць для дайвінгу в світі. На дні колодязя Якова знаходиться кілька входів в розгалужену систему печер, вибратися з яких на сушу вдається далеко не кожному.

8. Озеро Мічиган, США

© nasa

Озеро Мічиган має практично таку ж славу, як і Бермудський трикутник, оскільки саме над ним сталася одна з найбільших авіакатастроф на північноамериканському континенті, причина якої так і не була з’ясована.

Однак, якщо відкинути містику, озеро являє собою реальну небезпеку з-за течій, які утворюються раптово і, за деякими даними, щорічно забирають кілька десятків життів.

7. Озеро Натрон, Танзанія

© nasa © eastnews

Вкрите кіркою солі, періодично офарбовується в червоний колір, озеро Натрон — одне з найбільш солоних і лужних на Землі. В деяких місцях температура води доходить до 50 °C, що укупі з високою лужністю робить озеро практично непридатним для життя: у ньому мешкає лише три види риб, які адаптувалися до екстремальних умов.

6. Блакитна діра, Дахаб

© Tim Sheerman-Chase/flickr   © depositphotos

Блакитна діра вважається одним з найнебезпечніших місць для занурень на нашій планеті, оскільки в цій 130-метрові карстові печері загинуло чимало дайверів. Втім, досвідчені дайвери кажуть, що люди, які мають відповідну підготовку і великий досвід занурень, можуть пірнати без побоювання, адже причиною загибелі нирців стають, як правило, азотний наркоз і недостатній запас повітря при спливанні.

5. Озеро Кінська підкова, США

© Linnea /flickr

Діоксид вуглецю, що виділяється з тріщин в дні озера Кінська підкова, небезпечний для всього живого. Озеро стало винуватцем загибелі 4 осіб, а також дерев, що ростуть на 40 гектарах навколо нього. Про небезпеку, яку таїть у собі озеро, сповіщають таблички, які стоять на всіх під’їзних коліях.

4. Кипляче озеро, Домініка

© Göran Höglund (Kartläsarn)/flickr

Температура цього гірського озера, сходження до якого займає до 8 годин, може підніматися вище 92 °C. Виною тому — струмені гарячого повітря, що б’ють з-під землі, які часом сусідять зі струменями лави. Купатися в цьому озері категорично заборонено, навіть якщо не видно характерних бульбашок, — закипання починається за лічені секунди.

3. Ріо-Тінто, Португалія-Іспанія

© wikipedia   © eastnews   © eastnews

Розробка корисних копалин, яка ведеться у витоках річки Тінто більше 3 000 років, призвела до того, що її води наситилися міддю, залізом і важкими металами, а рівень кислотності досяг позамежних відміток. Однак навіть у непридатних для життя умовах у річки є своя біосистема, в яку входять і бактерії, що окислюють метали і надають воді насичений червоний колір.

2. Протока Дрейка

© Ville Miettinen/flick

Численні айсберги, вітер, що дме зі швидкістю до 35 м/с, сильні течії і погана видимість — все це чекає судна, що йдуть через протоку Дрейка. Протоку вважають справжнім кладовищем кораблів, які затонули тут за кілька віків: з часів Магеллана до відкриття у XX ст. Панамського каналу.

1. Озеро Ківу

© Johnny Peacock/flickr

Це мирне на перший погляд озеро таїть у собі величезну небезпеку: в ньому є шари вуглекислого газу, а на дні «ховається» 55 млрд кубометрів метану. Найменший землетрус може викликати потужний вибух, який цілком здатний вбити 2 млн людей, що живуть в околицях Ківу.

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close