15 кращих філософських фільмів XXI століття

© Pan Européenne

По екрану повільно повзуть фінальні титри. Хтось поруч спить, хтось зривається з місця з полегшенням, а ти продовжуєш мовчки сидіти і дивитися крізь екран. Кудись в порожнечу. А в голові повільно літають обривки фраз, думки, ідеї.

Сьогодні Тутка пропонує список фільмів саме з таким присмаком: кращі філософські картини нового століття згідно кінопорталу Tasteofcinema.

Древо життя

The Tree of Life

© River Road Entertainmen

Цей фільм зачіпає багато різних тем, серед яких: життя, соціалізація, становлення особистості, а також споконвічна проблема батьків і дітей. Роздуми героя показані паралельно з розвитком Всесвіту, зокрема нашої планети, народженням, катастрофою і загибеллю …

Нью-Йорк, Нью-Йорк

Synecdoche, New York

© Sidney Kimmel Entertainment

Режисера цієї картини прозвали американським Кафкою. У своїй роботі він підняв безліч тем, безоплатно віддав глядачеві неймовірну кількість думок і емоцій різного ступеня огранування. Якщо в чомусь режисера і можна звинуватити, так хіба що, мабуть, в тому, що йому хотілося сказати дуже багато.

Вічне сяйво чистого розуму

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

© Focus Features

Цей фільм вчить нас усвідомлювати свої помилки і ніколи про них не забувати. А також розуміти, що всі ми недосконалі і потрібно один одного любити такими, якими ми є. А головне, це історія про прекрасне і справжнє кохання. Фільм, що вже став класикою.

Старим тут не місце

No Country for Old Men

© Miramax Films

Можливо, це кращий фільм братів Коенів. Сюжет досить простий і знайомий по гангстерським картинам всіх часів і народів. Але Коени попрацювали так, що про пересічність фільму годі й казати. Він захоплює повністю, так що протягом усього перегляду глядач просидить з широко відкритими очима, періодично здригаючись від несподіванки.

Фонтан

The Fountain

© Warner Bros.

Даний фільм сподобається цінителям таких картин, як «Древо життя» і «Пан Ніхто», тобто тим, хто любить, коли їм самим залишають можливість витлумачити сенс того, що відбувається. Ви самі, в залежності від своїх переконань і сприйняття, будете бачити свій сюжет і свій сенс в тому, що відбувається.

Меланхолія

Melancholia

© Zentrop

Фільм є другим в «трилогії депресії» Ларса фон Трієра, поряд з «Антихристом» і «Німфоманка». Сюжет розгортається в дні, які передують глобальній катастрофі. На землю насувається гігантська планета під назвою Меланхолія. Можливо, під нею мається на увазі наша власна меланхолія, нудьга, депресія? .. Варто задуматися про це …

Скафандр і метелик

Le scaphandre et le papillon

© Pathé Renn Productions

Ось Жан Домінік – успішний редактор журналу Elle з посмішкою на обличчі в оточенні красивих жінок. Наступний кадр – ось він же, Жан Домінік, скорчений в інвалідному кріслі, з єдиним оком і перекошеним ротом. Він відчайдушно намагається злетіти вгору, як метелик, але тіло його паралізоване. Все, що у нього є, – це пам’ять і уява.

Прощай, дитинко, прощай

Gone Baby Gone

© Miramax Films

Ви коли-небудь стикалися з ситуацією, коли ви чогось не знаєте і шалено хочете це дізнатися, але, докопавшись до істини, раптом розумієте, що істина ця вам була не потрібна? Краще б ви так і залишилися в повному невіданні …

Юність

Boyhood

©  FC Productions

Цю картину знімали 12 років. Неймовірно важко передати словами те, наскільки потужний післясмак дарує дане творіння Річарда Лінклейтера. Зачіпаючи найтонші струни душі, фільм ризикує стати для кожного глядача надзвичайно особистим кінематографічним досвідом, який люди будуть дбайливо зберігати в собі протягом дуже довгого часу, а може бути, і всього життя.

Серйозна людина

A Serious Man

© Focus Features

«Серйозна людина» – продукт атеїстичного світогляду режисерів. Питання віри – одна з центральних ідей твору – обігрується режисерами в досить несподіваному ракурсі. Коени розмірковують над намальованим ними ж типом людини, повністю вимкненого з життєвого потоку в очікуванні допомоги згори.

Пан Ніхто

Mr. Nobody

© Pan Européenne

Всі люди давно безсмертні і з задоволенням спостерігають за телешоу з головною зіркою – немічним божевільним старим Немо, який розповідає про те, як він жив. Тільки ось це не зрозуміла хронологічна розповідь, а різні варіанти його життя. Який же шлях в результаті вибрав містер Немо? А може, все це взагалі просто фантазії? Мабуть, це найкращий фільм, в якому минуле, сьогодення і майбутнє переплітаються в одне.

Людина, якої не було

The Man Who Wasn’t There

© Working Title Films

Даний фільм демонструє те, до чого може привести людська жадібність. Навіть одна неважлива деталь може перетворитися в снігову лавину, яка стає все більше і більше. Після перегляду стрічки мимоволі відчувається тиск і потрібно чимало часу, щоб відійти від побаченого.

Один і два

Yi yi

© AtomFilms

Тема фільму не нова. Головний герой переживає кризу середнього віку. Випадково він зустрічає свою першу кохану, з якою порвав в юності з незрозумілих причин. Через незвичайні композиції важко зосередити увагу на головному персонажі. Але поступово починаєш розуміти задумки і алюзії режисера.

Ной

Noah

© Paramount Pictures

Режисер Даррен Аронофскі показав своє бачення історії Ноя. Нехай у фільмі присутні події, відсутні в книзі Буття, але без цього фільм б виглядав не так видовищно і ефектно. У фільмі є глибока мораль і філософія. Він показав землю, яка загрузла в гріхах, і спробував направити її на шлях істинний.

Інтерстеллар

Interstellar

© Paramount Pictures

Це не тільки надзвичайно красивий фільм, що зачаровує космічними пейзажами, пустельними видами, гігантською хвилею, що насувається на глядача, але також і фільм про актуальні проблеми людства. Якщо ви не боїтесь  довгих космічних подорожей, покритих льодом планет і глибоких роздумів, вам може дуже сподобатися ця кінострічка.

Фото заголовку Pan Européenne
За матеріалам brightside.me

Залиште свій коментар

коментарів

реклама

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

facebook
Close

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: