10 серіалів, які зламали всі шаблони

Щоб зацікавити глядачів, сучасному серіалу мало бути якісно зробленим, необхідно ще й дивувати. А дивувати в наш час вже не так-то просто, тому що дивлячись на велику кількість вийшовших фільмів може здатися, що ми бачили все, що тільки можна було. Пропонуємо вашій увазі 10 серіалів, які все ж таки зламали звичні шаблони і стали навіть більш цікавими глядачеві, ніж фільми, призначені для прокату. Приємного перегляду!

Доктор Хаус

© ivi.ru

Серіали про лікарів користуються загальною любов’ю ще з часів потертого і душевного «Госпіталю Меш». В популярності вони поступаються тільки детективам і поліцейським. Ось «Доктор Хаус» і перетворив медичні історії в розслідування, діючи, немов Шерлок Холмс. Для цього творцям шоу довелося підтягнути теоретичну частину, яка в минулих серіалах залишала бажати кращого. До цього додали харизматичного героя у виконанні Хью Лорі: він настільки крутий і незамінний фахівець, що може вести себе по-свинськи і нічого йому за це не буде.Навколо нього бігають на задніх лапках, лише зрідка зриваючись в істерики.

Залишитися в живих

© ivi.ru

На початку нульових відносна автономність кожної серії була справою нормальною і звичною. Вам задавалися персонажі, місце дії, умови і все це жило день за днем, вступаючи в різні, не сильно пов’язані один з одним історії. У «Лосте» пішли іншим шляхом: герої падають разом з літаком на загадковий острів і кожен день приносить нові загадки, які накладаються одна на іншу і вимагають наскрізного, ретельно вивіреного сюжету. І ти знаєш, якщо на початку сезону в кадрі поворухнулися кущики, а ніхто не звернув на це уваги, то в кінці сезону виявиться, що це було страшенно важливо. Все пояснять, всі карти розкриють. Правда, до останнього року творці серіалу настільки заплуталися у своїх побудовах, що не зуміли придумати гідної кінцівки. Але все одно спостерігати за цим було здорово.

Як я зустрів вашу маму

© ivi.ru

Коли в 2004 році показали останню серію «Друзів», в серцях глядачів утворилася порожнеча, яку оперативно заповнили серіалом «Як я зустрів вашу маму». Робити просто ще один проект про друзів, які проводять разом час в кафе, було безглуздо. Тому крім цікавих персонажів і добрих жартів, творці шоу вхопилися за вдалу ідею: головний герой протягом багатьох і багатьох серій докладно розповідає своїм уже дорослим дітям, як він познайомився з їх мамою. І кожен раз ми чекаємо, що нам назвуть ім’я, ось-ось все стане відомо. Звичайно, розумієш, що в цей момент серіал повинен закінчитися, а телеканалом заявлено ще кілька епізодів. Тобто теоретично це неможливо, а все одно турбуєшся — мало що прийде в голову цим телевізійникам.

Теорія великого вибуху

© ivi.ru

У 2007 році раптово виявилося, що фізика та астрономія — жахливо веселі науки. Четверо фізиків-гиків відривалисся, просто не переводячи дихалку. Над побутом вигаданих співробітників невигаданого Калтеха — університету в Пасадені — сміялися і фахівці, і ті, хто хоча б приблизно розумів значення слова «гравітація». Загалом, перші чотири сезони зробили справжню революцію в уявленні глядачів про смішне. Зараз герої серіалу більше зайняті сімейними справами, і гумор перекочував в досить звичайні ситкомівскє вимірювання.

Безумці

© ivi.ru

Головною фішкою серіалу про будні рекламників з Медісон авеню була допитлива і стильна реконструкція Нью-Йорка 60-х років. Увага до деталей, речей, до норм поведінки, навіть автентичні методи зйомки — все це зробило проект унікальним, несхожим ні на що виходила раніше. Він показував той час чесніше, ніж це робили фільми 60-х. Плюс, звичайно, цікаві історії досить безпринципних кар’єристів.

У всі тяжкі

© ivi.ru

Ще один серіал-епоха: протягом п’яти років ми спостерігаємо, як пристойна людина стає справжнім покидьком. З Уолтера Уайта перетворюється в Хайзенберга. З самих благих спонукань, між іншим. Зрозуміло, персонажі серіалів еволюціонували і раніше. Навіть в який-небудь «Санта-Барбарі» герої змінювалися від серії до серії. Але зазвичай це мало факультативний характер — придумав сценарист новий сюжетний поворот, герой і змінився під дією обставин. А ось так, щоб спочатку знати, що п’ять років ти будеш послідовно перетворювати людину в мерзотника — це було щось новеньке. Творець серіалу Вінс Гілліган визнавався тоді, що він буде сумувати за героям, коли закінчаться зйомки, але в той же час відчує полегшення, коли йому не треба буде «тримати Уолта у своїй голові».

Абатство Даунтон

© ivi.ru

Приблизно те ж, що і «Божевільні» з 60-ми у США, зробили англійці в серіалі «Абатство Даунтон». Це, мабуть, самий захоплюючий підручник з повсякденного життя британського маєтку 1910-х років. Причому основна увага перших сезонів була зосереджена на житті слуг, їх роботі, тонкощі відносин між ними. Господарів показували остільки-оскільки через їх відносини зі слугами і розповідь про те, як слід себе вести персоналу.

Шерлок

© ivi.ru

Другим відкриттям британців у 2010 році був новий Шерлок Холмс. Він бив відразу по декількох фронтах. По-перше, вже відомі детективні сюжети столітньої давності перенесли в наш час. Ми могли порівнювати і отримувати задоволення від того, як цікаво лягають старі історії на новий лад. По-друге, фокусування на деталях. Ця частина «дедуктивного методу» виявилася неймовірно привабливою в візуальному оформленні сюжетів. І по-третє, це головний герой, що ввібрав в себе саркастичний характер Грегорі Хауса, соціопатичну відстороненість Шелдона і геніальну прониклевість класичного Холмса. У четвертому сезоні творці серіалу забрехалися і перемудрили, але перші два сезони були просто геніальні

Гра престолів

Фільми.
© ivi.ru

«Гра престолів» не стала найпершим фентезі-серіалом і кінематографічна якість картинки в серіал прийшла не вперше, хоча, звичайно, ще не стало надто звичним. Він навіть не є найдорожчим серіалом в історії. Ми знаємо, що нам розповідають цілісну історію, де кожна серія веде до певної розв’язки. І це теж свіжо, але не революційно. Це епос, що охоплює різні землі й різні народи. Але найголовніше тут — не перемога добра. Вам може шалено подобається герой, він може бути з усіх сторін позитивним, правда буде на його боці, але злобний Джордж Мартін візьме і вб’є його, тому що з його точки зору — так трапляється з хорошими людьми. Справедливості заради треба відзначити, що негативних персонажів він вбиває теж і з особливою жорстокістю. Але ми ні краплі не здивуємося, якщо в останній серії восьмого сезону, коли лояльність глядачів буде вже не так важлива, творці серіалу грохнуть і загального улюбленця Тіріона Ланністера.

Молодий Папа

Фільми.
© ivi.ru

Зараз ми підійшли до моменту, коли телевізійні режисери довели, що серіал — це не пустушка, а чудова форма, яку можна наповнювати серйозним змістом. Тепер на телебачення потягнулися і кінорежисери високого польоту. Щоправда, спроби Вуді Аллена і сестер Вачовські пройшли не дуже успішно. Зате естет Паоло Соррентіно зумів зробити крутий проект з Джудом Лоу — «Молодий Папа». Ватикан обирає нового главу католицької церкви, він молодий і, як здається кардиналам, буде слухняний їм. Не тут-то було. Тут немає екшену, несподіваних сюжетних поворотів, серіал побудований плавно, задумливо, на роздумах і переживаннях папи, але настільки майстерно, що відірватися неможливо. Це схоже на диво.

Фото заголовку ivi.ru
За матеріалами ivi.ru

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close