10 документальних фільмів, які підірвуть ваш мозок

Документальні фільми покликані не тільки розважити нас, зацікавити сюжетом і відвернути від щоденної рутини, але й наповнити новими думками, несподіваними ідеями, які будуть хвилювати нашу свідомість ще довго, не даючи заснути.

Тутка представляє підбірку з 10 документальних фільмів, які перевертають наше уявлення про світ з ніг на голову.

Вік особистості (Вік егоїзму)

The Century of Self

© bigpicture

Фільм складається з чотирьох частин, які описують, як великі корпорації і політики використовували уявлення Фрейда і постфрейдистскі течії про людську природу, щоб маніпулювати суспільством і суспільними цінностями в XX столітті. Особлива увага приділяється впливу на американську культуру, бізнес та політику племінника Фрейда Едварда Бернейса, «батька суспільних відносин». Чудово продумана документалка з цікаво побудованою розповіддю.

Космос:
Персональна подорож з Карлом Саганом

Carl Sagan’Cosmos s: A Personal Voyage

© rebeccawrights

Це культове кіно часто називають «найбільшою навчальної серією всіх часів», і воно не втратило актуальності навіть через 30 років. Карл Саган, астроном і біолог, відомий популяризатор науки, володів дивовижною здатністю говорити про складні поняття простою мовою без шкоди для змісту. Фільм розповідає про будову Всесвіту та історії життя і людства. Окрема лінія фільму — пошук позаземного розуму.

Любов, реальність і перехідний період

Love, Reality and the Time of Transition

© reddit

Цей документальний фільм наближає нас до роздумів про «нову епоху» з її слоганом «Все, що тобі потрібно, — це кохання» і ставить під сумнів всеосяжність слова «кохання» і відмову від негативної реальності. Що ж це за почуття, і чи правильно ми його розуміємо?

2012: Час змін

2012: Time for Change

© abedovia

Кіно Деніела Пінчбека піднімає такі теми, як стабільність, розум і розширення свідомості, пермакультура, енергія, духовність, племінні ритуали, психоделічні переживання, економіка, соціальні відносини і багато іншого. У картині досліджують постійно зростаючі проблеми, з якими ми стикаємося, і пропонують несподівані рішення, вже доступні для впровадження з допомогою сучасних технологій.

Корпорація

The Corporation

fresher.ru

У фільмі поняття «корпорація» порівнюється з людиною з ознаками психопатії. Більшість товарів, які ми щодня споживаємо, послуги, інформація та розваги поставляється транснаціональними корпораціями. Але що, якщо ця структура, яка домінує у нашому існуванні, божевільна? Фільм переконливо розповідає про зло, на яке йдуть великі організації в ім’я прибутку. Міркування підкріплені фактами та інтерв’ю з керівниками корпорацій.

Барака

Baraka

© blogspot

«Барака» — потужний візуальний шедевр, з яким ви відправитеся на екскурсію по земній кулі. У фільмі використовуються невербальні засоби оповіді, тому він не потребує перекладу. Просто спостерігайте за чудовими образами і слухайте звуки природи та етнічну музику. Це документальне кіно про нашу планету і різноманіття життя на ній.

Аніма

Anima

© vimeo

Спільний документальний проект кількох режисерів, сюжети якого ґрунтуються на ідеї всесвітньо відомих філософів. Піднімаються теми креативності, сили особистості і колективної потужності для прояву власної реальності. Хоча візуально якість творіння не карколомна, зміст дає неймовірну основу для роздумів.

Точка Зеро, Частина 2: Структура нескінченності

Zero Point: Volume II — The Structure of Infinity

© cameralabs

У «Структурі нескінченності» головна увага приділяється фрактальній природі Всесвіту. За допомогою вивчення множини Мандельброта та фрактальної геометрії фільм переносить глядачів у подорож по фрактальному Всесвіту і повертає до роздумів про природу самої реальності. Рекомендуємо подивитися і першу частину, якщо ви не знайомі з іншими роботами британського письменника і журналіста Грема Хенкока.

Пристрасті по частинкам

Particle Fever

© sciencenews
© sciencenews

Уявіть, що ви могли б побачити, як Едісон запалив першу лампочку або як Франклін вперше отримав електрику. Фільм вперше дає можливість спостерігати за тим, що роблять найвидатніші вчені нашого часу і як відбуваються великі наукові відкриття. Ми бачимо роботу блискучих учених над Великим адронним колайдером і запуск самого великого і дорогого експерименту в історії планети. У міру того як вони намагаються розгадати загадки Всесвіту, 10 000 вчених та інженерів з 100 країн об’єднують зусилля в ім’я досягнення однієї мети — відтворення Великого вибуху. Їх завдання — знайти бозон Хіггса і зрозуміти, що стоїть в основі світобудови. Але наші герої ставлять ще більш складне і глибоке питання: чи досягли ми межі в розумінні нашого існування?

ДМТ: Молекула духа

DMT: The Spirit Molecule

© viralnovelty

У фільмі вивчається молекула ДМТ (диметилтриптамін), яка імовірно синтезуються загадковою пінеальною залозою, і її вплив на людину. Лікарі, вчені-фізики, художники і духовні шукачі спільно досліджують і кількісно оцінюють наслідки від застосування ДМТ, потенційно найпотужнішої психотропної речовини у світі.


За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close