12 продуктів, які ростуть зовсім не так, як ви уявляли

Деякі зі звичних продуктів мають цікаву історію та особливості, про які ми не маємо уявлення. Наприклад, що їли ацтеки так само старанно, як сучасні адепти здорового харчування? Чому ми платимо за васабі, а їмо хрін? Які плоди не мають запаху?

Щоб заповнити цю прогалину, Тутка вирішив показати, як ростуть улюблені продукти, і розповісти цікаві факти про них. Читайте і дивуйтеся разом з нами.

1. Фініки

А ви знали, що у фініків абсолютно немає запаху? Тому їх рекомендується зберігати в щільно закритому посуді, так як плоди, особливо сухі, швидко вбирають сторонні аромати. Ростуть фініки на пальмах, чия висота варіюється від 15 до 25 метрів, а врожайність одного дерева дорівнює приблизно 100 кг.

2. Каперси

Популярна сьогодні приправа, що надає стравам гоструватий смак, — це нерозпущені бутони колючого чагарнику каперсника. У сирому вигляді каперси їсти не можна, тому перед вживанням їх засолюють або маринують. До речі, салат олів’є, оригінальний рецепт якого написаний в кулінарній книзі 1897 року, готується саме з каперсів, а не з маринованих або солоних огірків.

3. Інжир

Інжир, він же фіга або смоківниця, «тісно співпрацює» з фіговими осами, які займаються його запиленням. Чоловічі особини навіть не мають крил — вони з’являються на світ і гинуть, не полишаючи інжиру. Тобто в кожному фрукті містяться залишки ос. Для сильно вразливих додамо, що завдяки особливому ферменту тканини комах розщеплюються до білка, який ніяк не впливає на смак плоду.

4. Папайя

Цей екзотичний фрукт також називають хлібним деревом, тому що при запіканні папайя видає аромат свіжого хліба. У давнину зелені плоди використовувалися як протизаплідний засіб, тому що в недоспівшій м’якоті є речовини, що знижують репродуктивну функцію як у чоловіків, так і у жінок.

5. Журавлина

Журавлину вирощують на спеціальних плантаціях (чеках) в болотистій місцевості. У ягодах є невеликі повітряні камери і при дозріванні вони спливають на поверхню. При зборі на плантації пускають комбайни, які збивають воду, від цього зрілі ягоди відриваються, після чого їх збирають спеціальною сіткою.

6. Бразильський горіх

Ядра бразильського горіха знаходяться в круглій коробочці, вага якої досягає 2 кг. Кожне із зерен, яких в коробці може бути від 8 до 24, укладене в тверду оболонку. На фото — свіжозрізаний бразильський горіх, який потрібно висушити, перед тим як вживати в їжу.

7. Пітахайя (драконів фрукт)

Якщо вам цікаво, який на смак кактус, — спробуйте драконів фрукт, тому що так, це кактус. У момент цвітіння рослина покривається гарними ароматними бутонами, які розпускаються вночі. Щоб в повній мірі насолодитися пітахайєю, їсти її потрібно трішки охолодженою і не поєднувати з продуктами, які володіють різким смаком.

8. Васабі

Справжній васабі, вирощений у холодній протічній воді, має сильну протимікробну дію, що пояснює його популярне поєднання з сирою рибою. Вартість кореня досягає € 200 за 1 кг, і знайти його можна тільки в Японії. Тому за межами цієї країни в більшості випадків під виглядом васабі подають імітацію — пасту з хрону, спецій і барвників.

9. Куркума

Висушений корінь куркуми при додаванні в їжу допомагає запобігти хворобі Альцгеймера. Вважається, що саме тому в Індії, де ця спеція є традиційною, дане захворювання діагностується лише у 5% людей старше 60 років, у той час як в інших країнах цей показник досягає 20 %.

10. Гвоздика

Популярна (особливо в зимовий час) прянність — це висушені бутони гвоздикового дерева. Гвоздика має пекучий смак і сильний аромат, при цьому пекучість сконцентрована в черешку, а запах найсильніше відчувається в капелюшку бутона.

11. Гірчиця

Гірчиця — відмінний антисептик, причому такою дією володіють не тільки її насіння. Останнім часом винороби масово використовують цю рослину для сидерації (збагачення грунту) виноградників. Кореневі виділення гірчиці містять сірку, яку дуже не люблять капустянки, личинки хруща, дротяники (личинки жука-ковалика), слимаки та інші грунтові шкідники.

12. Чіа

Насіння чіа, яке так полюбилося багатьом послідовникам здорового харчування — це насіння іспанського шавлії. Чіа цінують за збалансований склад корисних жирних кислот, антиоксидантів, білка і клітковини. У Мексиці та інших країнах Латинської Америки воно є невід’ємною складовою традиційної кухні ще з часів ацтеків.

Безсумнівно, вищевказані факти — крапля в морі того, чого ми не знаємо про улюблені продукти. А чим можете доповнити цей список ви? Розповідайте в коментарях.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close