10 відомих особистостей, котрі хворіли психічними захворюваннями

2

Світ завжди був наповнений божевільними людьми. Хворі психічними захворюваннями або просто ексцентричні божевільні люди змінювали світ.

Напади люті чи депресії, та й просто інший спосіб мислення, породили математичні теорії, дивовижні винаходи, дивовижну поезію, а також музичні та художні творіння.

реклама

«Люди часто називали мене божевільним, але до цих пір не зрозуміло, чи не є божевілля вищою гранню інтелекту, чи не з’являється все глибоке і велике з хвороби розуму, що з’явилася за рахунок інтелекту.»
Едгар Аллан По.

10. Король Франції Карл VI

© liveinternet.ru

Король Карл Шостий був також відомий як Карл Божевільний. Він керував Францією з 1380 до 1422 року. Його божевілля почалося через 12 років після його коронації. Він страждав безліччю нападів божевілля, під час яких не міг навіть згадати своє ім’я або те, що він є королем. Іноді він не впізнавав свою дружину і дітей. Протягом п’яти місяців, в 1405 році, він відмовлявся купатися і переодягатися. Згідно писань Папи Пія Другого , Король Карл вважав , що він зроблений зі скла (психічне захворювання, зване «склянною помилкою ») і мав приймати такі заходи, як, наприклад, носіння міцного одягу і заборона дотику до нього, щоб він не розбився .

9. Авраам Лінкольн

© aif.ru

Авраам Лінкольн відомий як 16-й президент Сполучених Штатів Америки. Незважаючи на свої досягнення, президент Лінкольн страждав від «тенденції до меланхолії». Багато хто іноді сумує, але Лінкольн відчував найсильнішу виснажливу депресію. Один з його біографів вважає , що Лінкольн подумував про самогубство. Згідно журналу Ability, президент часто ридав над своїм тяжким становищем і використовував гумор, щоб хоч якось уникнути свого смутку. Він також знаходив вихід з депресії в роботі і в релігійних почуттях.

8. Вінсент Ван Гог

© 24smi.org

Ви, швидше за все, чули про Вінсенте Ван Гога – відомого божевільного художника, який відрізав своє вухо і пізніше вчинив самогубство. Вважається, що у нього траплялися напади епілепсії, викликані ураженням головного мозку від довгого вживання абсенту (напою з високим вмістом алкоголю). Його любов до творчості і релігії в поєднанні з його швидкою технікою малювання, а також періоди глибокої депресії – доводять широко поширену думку, що Ван Гог страждав від біполярного афективного розладу. Вінсент був також гарним письменником, який написав за своє життя сотні листів. Вважається, що він також страждав гіперграфією – станом, пов’язаним з епілепсією, за якого людина відчуває непереборне бажання писати.

7. Ернест Гемінгуей

© jotdown.es

Ернест Хемінгуей, лауреат Нобелівської і Пулітцерівської Премії, страждав від депресії і алкоголізму. Як і Ван Гог , він покінчив життя самогубством. Батько, брат, сестра і внучка Ернеста так само самостійно обривали свої життя . Його схильність до самогубства, напевно, передалася по генах, але його психічний стан був обумовлений прийняттям алкоголю і ліків, в побічні ефекти яких входив вплив на психіку; шокова терапія, яку він проходив у лікарні, спричинила за собою втрату пам’яті і посилення депресії.

6. Теннессі Вільямс

© proza.ru

Лауреат Пулітцерівської премії Теннессі Вільямс ( Tennessee Williams ), відомий за своїми п’єсами «Скляний звіринець» (The Glass Menagerie), «Трамвай “Бажання”» (A Streetcar Named Desire), «Кішка на розпеченому даху» (Cat on a Hot Tin Roof), страждав від депресії ще до двох травмуючих подій у його житті, після яких він почав захоплюватися наркотиками і алкоголем. Вільямс народився в сім’ї з історією психічних хвороб. У 1940- х роках його сестра, яка страждала шизофренією, була піддана лоботомії. У 1961 році його коханець помер. Обидві події сильно вплинули на психічний стан письменника, підсиливши його депресію, в результаті якої він почав вживати наркотики. Незважаючи на спроби позбутися залежності, він страждав на депресію і був наркоманом все життя.

5. Едгар Аллан По

© kulturologia.ru

Відомий своїми “похмурими” історіями, Едгар Аллан По сильно цікавився психологією. Його зацікавленість виявлялася в психологічних трилерах про божевільних. Чи був він сам божевільним? Його суперник, Руфус Грізвольд (Rufus Griswold), стверджував, що Едгар був божевільним, в наклепницькому некролозі, написаному в помсту за те, що По писав і говорив про нього. Хоча думка Грізвольда була неправдивою, По міг страждати від біполярного афективного розладу. Едгар По вживав багато алкоголю, і в одному з листів розповідав про свої думки про самогубство. Автор написав сенсаційну новину про подорож через океан на повітряній кулі, яка згодом виявилася «качкою».

4. Говард Хьюз

© smalltalks.ru

Говард Хьюз (Howard Hughes) був новатором американської авіації, кінопродюсером і підприємцем, загальний його статок оцінювався в мільярди доларів. Він страждав від фобії мікробів. У статті «Фобія мікробів Хьюза, знайдена в результаті психологічної аутопсії», опублікованій Американською асоціаціэю психологів в 2005 році, вказується, що його фобія була настільки сильна, що породила за собою кодеінову залежність і самітництво. Хьюз часто віддавав перевагу самотності під час стресу. У підлітковому віці його паралізувало на кілька місяців без будь-яких причин. Його страх мікробів привів до обсесивно – компульсивної поведінки (нав’язливий невроз), включаючий дивні вимоги до прислуги (наприклад, їм доводилося обертати руки паперовими рушниками, коли вони подавали йому їжу). Іноді Хьюз лежав голим у чорних приміщеннях «без мікробів», а також одягав коробки від серветок на ноги, щоб захистити їх.

3. Джон Неш

© scientificrussia.ru

Пам’ятаєте фільм «Ігри розуму»? Справжній Джон Неш (John Nash) – це математичний геній і лауреат Нобелівської премії з економіки 1994 року. Він розробив теорію «Рівноваги Неша» в Прінстонському Університеті під час своєї докторантури. Він страждав на параноїдальну шизофренію, галюцинаціями і чув голоси. Його примушували лікуватися в декількох психіатричних клініках, де його лікували ліками проти психозів і інсуліновою шоковою терапією. Ознаки хвороби Неша трохи відступили, і він повернувся викладати математику в Університеті Прінстона.

 2. Людвіг Ван Бетховен

© mirchudes.net

Один з найвідоміших композиторів світу, Людвіг Ван Бетховен, страждав від біполярного афективного розладу. Бетховен був обдарованою дитиною, якого бив і використовував батько. Саме побої могли привести його до втрати слуху. Як і інші генії творчості, які страждають розладом, періоди шаленої енергії та творчості у нього змінювалися періодами самотності і депресії. Як і інші, які страждають цим розладом, він намагався себе «лікувати» опіумом і алкоголем .

1. Ісаак Ньютон

© kulturologia.ru

Без всякого сумніву, Сер Ісаак Ньютон був одним з найбільш великих мислителів людства – він винайшов математичне числення, розробив три головних закони механіки, виклав закон всесвітнього тяжіння і створив перший телескоп – рефлектор. А ще він страждав від психічного захворювання. З ним було дуже складно розмовляти, у нього часто траплялися перепади настрою. Деякі дослідники вважають, що він страждав від шизофренії та біполярного розладу.

Хоч вони і не були ідеальними, ці люди сильно вплинули на наш світ. Вони надихали, змушували нас думати і показали наскількі крихка наша свідомість.

 

Фото заголовку 24smi.org
За матеріалами tut-cikavo.com

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залиште свій коментар

коментарів

реклама
реклама