10 фактів про життя стародавніх греків, які змусять вас червоніти

Стародавня Греція асоціюється в першу чергу з образами філософів і вчених, зі старовинними будівлями і яскравою міфологією. Однак люди Еллади жили не тільки думками про вищі матерії, але і витворяли дивні, часом божевільні речі, здатні збентежити сучасну людини.

Тутка зібрав 10 неймовірних фактів про стародавніх греків, про які вам навряд чи розповідали в школі.

1. Щоб поставити діагноз хворому, лікарі пробували його вушну сірку

Звичайно, лікар міг поставити діагноз і за симптомами, але досить поширеною практикою було пробувати фізіологічні рідини хворого на смак. Лікарі вважали, що у всіх виділень людини є специфічний смак, зміна якого говорить про хворобу пацієнта. Так, якщо б ви пішли на прийом до лікаря Стародавньої Греції, то він, швидше за все, засунув би палець вам у вухо і спробував сірку на смак. Про інші тести на здоров’я ми тактовно промовчимо.

2. Для зменшення м’язової болю використовувався піт атлетів

Перед початком тренувань атлети покривали тіло маслом, а після за допомогою спеціально навчених рабів зішкрібали з себе бруд, піт і омертвілу шкіру. Потім все це «багатство» забивали в пляшки і продавали як ліки від болю в м’язах. Розходився засіб як гарячі пиріжки.

3. Бруд і нечистоти для жіночого здоров’я

Греки вірили, що у жінок є унікальна сприйнятливість до бруду, особливо, до нечистот. Тому представниць прекрасної статі змушували лікуватися досить огидними засобами. Наприклад, у разі викидня жінку поїли коктейлем з вина і смажених екскрементів мула. Примітно, що магічного впливу нечистот на чоловіків виявлено не було.

4. Чхання як вид контрацепції

Існувала думка, що для уникнення вагітності після статевого акту жінці необхідно було … чхнути. Як можна здогадатися, метод виявився марним. Тоді нещасним коханцям пропонувалося втирати в геніталії мед або смолу кедра. На жаль, але і це не допомагало, хіба що в тому сенсі, що після згаданих процедур заняття коханням могло і не відбутися.

5. Камені і губки замість туалетного паперу

Про туалетний папір в ті часи, звичайно, ніхто не знав, адже його просто ще не було. Але якось справлятися з побутовими труднощами було потрібно, тому звичайні греки використовували для особистої гігієни каміння або залишки від розбитого посуду. До речі, греки були дуже ощадливими і говорили: «Трьох каменів достатньо для одного походу в туалет». А ось багатим грекам пощастило трохи більше — в їх розпорядженні була губка, прикріплена до палиці.

6. На голову, ноги і руки померлих клали каміння, щоб вони не повстали з могил

В деяких могилах стародавніх греків археологи виявили камені або великі уламки глеків, що лежать на руках, ногах і головах покійних. Незважаючи на те, що саме елліни стояли біля витоків логіки та раціонального мислення, їм теж не були чужі забобони. Так, наприклад, на дивний обряд поховання з камінням їх штовхав страх зомбі: вони боялися, що мертві можуть повстати з могил.

7. Чоловіки з маленькими геніталіями вважалися особливо привабливими

У Древній Греції були свої стандарти чоловічої краси. На скульптурах, які до нас дійшли на фресках і вазах прекрасні атлети, герої і боги зображені молодими, худими, без рослинності на тілі і з маленькими геніталіями, в той час як сатири, варвари і потворні люди похилого віку зображувалися з більшими. Великий статевий член вважався вульгарним і малопривабливим.

8. У «спортзалах» чоловіки займалися оголеними

В давньогрецьких «спортзалах» не було спеціальної форми для занять, крім костюма, який видається кожному з нас при народженні. Коротше кажучи, тренувалися греки голяка. Сором наготи осуджувався і асоціювався з варварством.

9. Кинути в дівчину яблуком = зізнатися їй у коханні

Якщо сучасному чоловікові подобається дівчина, то, зазвичай, він проявляє симпатію, подарувавши квіти або шоколад. Стародавні греки в цьому плані були прямолінійніші: вони просто кидали яблуко у вподобану дівчину. Також це могло означати пропозицію руки і серця.

10. Зрощені брови як символ жіночої привабливості

Щоб дівчині прилетіло заповітне яблуко, їй доводилося відповідати модним стандартам краси, одним з яких були зрощені брови. У Стародавній Греції ця особливість вважалася привабливою, а її власницям заздрили інші жінки. Тим, кого боги не обдарували монобровами, доводилося їх домальовувати або виготовляти штучні брови з вовни тварин.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close