7 несподіваних звичок, які роблять нас дурнішими

Згідно експертам все, починаючи від технологій до звичок в їжі, може руйнувати наш мозок, роблячи нас повільніше, менш кмітливими і нездатними до оригінального мислення. Починаючи з 1930-х років, рівень IQ у всьому світі зріс завдяки поліпшенню умов життя, кращого харчування та освіти. Але останнім часом вчені занепокоєні тим, що наш колективний інтелект не тільки не залишився на одному рівні, але і впав на один пункт за останні 50 років. Ось кілька звичок, які можуть знижувати наш рівень інтелекту.

1. Любов до жирної їжі

7 несподіваних звичок, які роблять нас дурнішими
© newpix.ru

Велика кількість насичених жирів затримує функцію допаміну – важливого нейромедіатора, що відповідає за мотивацію. Дослідження показали, що харчування, багате жирами, негативно впливає на гнучкість нашого розуму, уповільнює час реакції, погіршує пам’ять і, як показали випробування на тварин, викликає почуття депресії. Так одне з останніх досліджень Університету Монреаля виявило, що велика кількість насичених жирів впливає на функції мозку, руйнуючи нейронні ланцюги, що призводить до порушень настрою, наркотичної залежності і переїдання. Як і у випадку з героїном, чим більше насичених жирів ви їсте, тим більше вам хочеться і тим більші порції вам потрібні, щоб отримати почуття задоволення.

2. Звичка робити багато справ одночасно

7 несподіваних звичок, які роблять нас дурнішими
© newpix.ru

Як розповіла Ерл Міллер (Earl Miller), експерт з Массачусетського технологічного інституту, наш мозок не запрограмований на багатозадачність.

Коли ви думаєте, що виконуєте відразу кілька завдань, ви насправді перескакуєте з однієї на іншу. При цьому ви швидше витрачаєте глюкозу (паливо нашого мозку), виснажуючи і збиваючи з пантелику ваш мозок. Прагнення робити відразу кілька справ одночасно перешкоджає глибокому творчому мисленню, поки ми перемикаємося з однієї задачі на іншу, повертаючись і починаючи все з початку. В результаті наші думки позбавлені новизни і більше штучні. Так, якщо ви починаєте читати електронний лист в середині виконання завдання, ви знижуєте свій IQ на 10 пунктів, так як ваш розум починає блукати від роботи. Саме з цієї причини так небезпечно розмовляти по телефону, коли ви перебуваєте за кермом. Наша обмежена здатність виконувати кілька справ одночасно призводить до того, що ми не можемо повністю сконцентруватися на обох задачах. Багатозадачність також наповнює наш мозок кортизолом — гормоном стресу і адреналіном, які заважають нам ясно мислити.

3. Пошук в Інтернеті

7 несподіваних звичок, які роблять нас дурнішими
© newpix.ru

Доступ до інформації в будь-який час значно спростив наше життя. Однак це також означає, що ми менше стали покладатися на нашу пам’ять. Гіпокамп мозку має справу з новими спогадами. Звичка користуватися пошуковими системами впливає на те, як ми зберігаємо інформацію. Так, наприклад, вчені з Колумбійського університету з’ясували, що ми тепер з більшою ймовірністю згадаємо, де ми зберігаємо інформацію, ніж саму інформацію. Дослідження Microsoft показало, що стійкість нашої уваги впала в середньому з 12 секунд до 8 секунд.

4. Любов до солодощів

7 несподіваних звичок, які роблять нас дурнішими
© newpix.ru

Надлишок фруктози – простого цукру, що міститься у фруктах і меді уповільнює ваш мозок і впливає на здатність інсуліну перетворювати цукор в енергію для розумових процесів. У той же час жирні кислоти омега-3 протидіють цьому, захищаючи синапси (хімічні шляхи) від пошкоджень. Клітинам мозку потрібна глюкоза для нормально роботи, але занадто велика кількість за короткий час може призвести до цукрового «вибуху» і викличе надмірну нервозність або перезбудження.

5. Зловживання реаліті-шоу

7 несподіваних звичок, які роблять нас дурнішими
© newpix.ru

Хоча у нас, можливо, немає переконливого доказу, реаліті-телебачення може також руйнувати наш мозок. В австрійському дослідженні, проведеному психологом Маркусом Аппелем (Markus Appel), учасникам давали прочитати сценарій реаліті-шоу про день футбольного хулігана, а потім попросили пройти тест на загальні знання. Ті, хто переглянув реаліті-шоу, набагато гірше впоралися з тестом, ніж ті, хто не дивився. Психолог вважає, що те, що ми дивимося і слухаємо, впливає на нашу поведінку, і це поширюється на наші розумові здібності. Іншими словами, ви – те, що ви дивитеся.

6. Порушення добового ритму

7 несподіваних звичок, які роблять нас дурнішими
© newpix.ru

При зміні часових поясів нерідко виникає загальмований або сплутаний стан на кілька днів після перельоту. Однак такий ефект може тривати і декілька тижнів. Дослідження показали, що регулярний розлад внутрішнього добового ритму організму зменшує число нових нейронів у гіпокампі – області мозку, що відповідає за обробку даних в пам’яті. При цьому ефект може зберігатися ще місяць після розладу. Здатність до навчання також страждає. Якщо ваша робота передбачає постійний розлад добового ритму, це може мати довготривалі наслідки на вашу поведінку і когнітивні функції.

7. Жування жуйки

7 несподіваних звичок, які роблять нас дурнішими
© newpix.ru

Ще недавно вчені говорили про позитивний вплив жуйки. Дослідники з’ясували, що її жування є свого роду вправою, яке підвищує кровоток до мозку, покращуючи розумові функції, надаючи їм додаткову енергію. Однак недавній експеримент показав, що під час жування людина відволікається від завдання по короткочасному запам’ятовуванню, як наприклад, заучування порядку предметів у списку.

Фото заголовку newpix.ru
За матеріалами newpix.ru

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close