14 поширених міфів про ліфти, в які пора перестати вірити

Кожному міському жителю доводиться щодня їздити у ліфті. Багато користуються ним по кілька разів на день і навіть не замислюються, як працює ліфт і наскільки він безпечний.

1. В застряглому ліфті можна нескінченно довго просидіти

Факт: у «Положенні про систему планово-попереджувальних ремонтів ліфтів» говориться, що роботи з аварійно-технічного обслуговування виконуються протягом погодженого з організацією-власником ліфта інтервалом часу. При цьому час звільнення пасажира не повинно перевищувати 30 хвилин.

В теорії можна застрягти в ліфті не більш, ніж на півгодини. Але на практиці трапляються різні випадки. Відома історія про загиблу в ліфті китайську жінку. 30 січня механіки відключили ліфт, а через місяць дістали з нього мертве тіло. Однак імовірність швидкого приходу рятувальників все ж набагато вище.

У більшості випадків тривалість знаходження в ліфті визначається людським фактором. Це може бути халатність персоналу або об’єктивні проблеми. Наприклад, на ділянці працює один механік, який одночасно отримує виклик з декількох будинків.

2. Якщо стрибати в ліфті, він впаде

Факт: ліфт утримує безліч металевих кабелів. Кожен може витримати вагу більший, ніж у автомобіля. Тому навіть перевантажений ліфт не впаде.

3. Двері ліфта можуть відкритися між поверхами

Факт: ліфт спроектований таким чином, що відкривається в результаті взаємодії внутрішніх дверей з зовнішніми стаціонарними дверима. Самостійно відчинити двері в недозволеному місці йому не вдасться.

4. Якщо ліфт застряг, слід стрибати, бити по стінах, натискати на всі кнопки

ліфт: натискати на всі кнопки

Факт: якщо ви застрягли у ліфті, ви можете допомогти собі тільки одним способом: заспокоїтися і зв’язатися з диспетчером. Після цього розслабтеся і отримуйте задоволення, адже Всесвіт подарував вам кілька хвилин вільного часу.

Якщо зв’язок з диспетчером не встановлюється, вам допоможе мобільний телефон. Якщо в ліфті написаний телефон аварійної служби, телефонуйте за нього. Якщо ж ні, зв’яжіться з близькими.

Якщо телефон не ловить, наберіть в легені побільше повітря і голосно покричіть. Люди зовні можуть вас почути і допомогти.

Ні в якому разі не намагайтеся самостійно вибратися з ліфта — це смертельно небезпечно.

5. Якщо ліфт застряг між поверхами, він може впасти

Факт: від місця застрягання ліфта ймовірність його падіння не підвищується, тому що зв’язку між технічною несправністю і міцністю металевого троса немає.

6. Якщо порвався трос, падіння ліфта неминуче

Факт: навіть якщо з якоїсь причини трос порветься, в ліфті є регулятор швидкості, який активує гальма, коли ліфт починає рухатися дуже швидко.

7. Двері ліфта, якщо з нього вийти, завжди закриваються автоматично

Факт: у багатьох вантажних ліфтах між дверима є металева стулка. Піднявши важіль над нею і зсунувши стулку, ви зафіксуєте ліфт у відкритому положенні.

Крім того, відкрити двері ліфта може кнопка «Відміна». Щоб двері не закривалися, її слід тримати натиснутою від 8 до 15 секунд (залежить від моделі ліфта). Тому, коли вносите в кабіну багато речей, необов’язково підпирати двері ногою.

Також сучасні ліфти оснащені оптичними датчиками перешкод. Заклеївши датчик скотчем, ви уникнете закриття дверей.

8. Запобігти закриття дверей можна, вставивши між ними який-небудь предмет

Факт: за відкриття дверей відповідає спеціальний датчик перешкод, яким оснащений ліфт. Річ ця-надійна, але теоретично вона може зламатися. Тоді жоден предмет не допоможе запобігти закриття дверей.

9. У ліфтах з відсутньою кнопкою для прискореного закриття дверей потрібно задовольнятися стандартною швидкістю

Факт: по-перше, сама кнопка не збільшує швидкість закривання дверей, а лише наближає момент їх закриття. По-друге, у багатьох ліфтах прискорити закриття дверей можна, натиснувши на кнопку поверху, на яку ви їдете. По-третє, у багатьох ліфтах цю кнопку можна активізувати лише в аварійних ситуаціях.

10. Більшість нещасних випадків в ліфті відбувається через падіння кабіни

ліфт: падіння кабіни

Факт: перший в історії випадок смерті внаслідок падіння ліфту стався лише в 2012 році в Таїланді.

Люди гинуть у ліфтах з інших причин: провалену підлогу, спробу вибратися з застряглого ліфта самостійно, потребу застрягшої у ліфті людини в швидкій медичній допомозі.

Вийшовший термін експлуатації може стати причиною несправності дверей, готовності ліфта їхати з відкритими дверима, загоряння внутрішньої обшивки ліфта з-за короткого замикання. Ліфт вимагає постійних оглядів і змащення вузлів безпеки. На одного робітника припадає обслуговування понад 100 ліфтів в місяць.

11. З ліфта можна вибратися через аварійний люк

Факт: у більшості випадків аварійні люки прикручені болтами. Так і цього робити не потрібно: що б не відбувалося з ліфтом, пасажирам найбезпечніше залишатися всередині.

12. Якщо підстрибнути в падаючому ліфті в момент зіткнення із землею, можна вижити

Факт: людина не здатна стрибнути з такою швидкістю, яка потрібна для компенсації швидкості падіння. Крім того, дізнатися момент приземлення неможливо. Збільшити шанси на виживання можна, повиснувши на поручнях (якщо такі є). Також рекомендується лягти на підлогу, розподіливши вагу тіла максимально широко.

13. У ліфті можна задихнутися

Факт: у ліфтах є вентиляція. До того ж коробки старих ліфтів негерметичні, у них є безліч щілин, які забезпечують додатковий приплив повітря.

14. Небезпечні ліфти

Факт: за статистикою ліфт — найбезпечніший вид транспорту.

Фото заголовку medikforum.ru
За матеріалами lifehacker.ru

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close