10 наукових фактів, що підтверджують, що без кота життя не те

Дослідження показали, що навіть звичайний перегляд відео з кішками в Інтернеті може поліпшити самопочуття людини і створити позитивні емоції, тому не дивно, що фактичне володіння кішкою в будинку має ряд переваг.

1. Переваги для навколишнього середовища

Кішки-мишки.
© novate.ru

Тим, хто турбується про викиди вуглекислого газу в навколишнє середовище, варто завести кішку, а не собаку. Дослідження 2009 року показало, що виробництво їжі для собаки протягом її життя створює приблизно однакової шкоди для екології, що і виробництво позашляховика Land Cruiser. Кішки ж їдять в цілому менше, а також в їх раціон входить риба, виробництво якої створює менший «вуглецевий слід», ніж виробництво м’яса. А ще кішка ловить мишей.

2. Допомога після втрати близьких

Не плач, я з тобою.
© novate.ru

Втрата коханої людини неймовірно болюча, і одним з кращих способів впоратися з нею є домашня тварина. Було доведено, що кішки допомагають людям подолати їх втрати і знижують фізичні симптоми болю. Незважаючи на те, що це всього лише домашні тварини, кішки прекрасно виступають в якості соціальної підтримки у скрутні часи.

3. Пошук близької людини

Найкращі хлопці - це хлопці з кішками.
© novate.ru

Якщо хлопець ніяк не може домовитися щодо побачення, йому варто завести кішку. Дані опитування показали, що 82 відсотків жінок погодилися з тим, що їх більше приваблюють чоловіки, які люблять тварин. При цьому колосальні 90 відсотків самотніх жінок сказали, що чоловіки, у яких є кішка, «кращі і добріші» інших.

4. Кішки і інтелект

Розумні кішки для розумних людей.
© novate.ru

У 2010 дослідники з Університету Брістоля виявили, що люди, які володіють кішкою, частіше мають вищу освіту, у порівнянні з власниками собак. У 2014 році подібне дослідження 600 студентів коледжу в штаті Вісконсін підтвердило ці результати.

5. Більш здорове серце

Кішка вам допоможе.
© novate.ru

Виявляється, володіння будь-яким домашнім тваринам — це добре для серця власника. Зокрема, кішки знижують рівень стресу, а також тривожності. Навіть якщо просто гладити кішку, це має сильний заспокійливий ефект. Одне дослідження показало, що люди, у яких більше 10 років в будинку живе кішка, мають на 30 відсотків менше шансів померти від серцевого нападу або інсульту.

6. Задоволення потреб у спілкуванні

І добро твоє знову до тебе повернеться.
© novate.ru

Стереотип, що собаки більш ласкаві, ніж кішки насправді є всього лише стереотипом. Насправді, кішки можуть бути такими ж гарними компаньйонами як і собаки, особливо для жінок. Австрійське дослідження, проведене в 2003 році, показало, що наявність кота в будинку має приблизно однаковий емоційний еквівалент, що і наявність романтичного партнера. Також дослідження показали, що кішки пам’ятають доброту і повертають її цілком.

7. Особа власника кішки

Власники кошее - скромні і добрі люди.
© novate.ru

Вибір людиною домашньої тварини завжди демонструє щось про його особистость. У той час як любителі собак, як правило, більше люблять великі компанії, вечірки, власники кішок є більш спокійними і інтровертами. Тим не менш, вони більш надійні в багатьох речах. Власники кішок також скромніші.

8. Кращий сон

З кішкою і сон приємніше.
© novate.ru

Кілька досліджень і опитувань виявили, що люди (особливо жінки) воліють спати зі своїми кішками, ніж зі своїми партнерами. Недавнє дослідження Центру медицини клініки Mayo показало, що 41 відсоток людей сплять краще, якщо поряд з ними мирно сопе кішка.

9. Менше алергії

А з нами взагалі алергії не буває!
© novate.ru

У 2002 році Національний інститут здоров’я опублікував дослідження, яке показало , що діти у віці до одного року, які щодня контактували з кішками, були менш схильні до розвитку алергії (причому не тільки на шерсть домашніх тварин). За словами доктора медичних наук Маршалла Плаута, «високий рівень впливу домашніх тварин на початку життя, здається, захищає проти появи в майбутньому таких поширених видів алергії, як алергія на шерсть, пилових кліщів, амброзію і пилок».

10. Порятунок життя

Прокидайся, небезпека!
© novate.ru

У кішок склалася репутація, що вони «собі по собі» і не піклуються про своїх господарів, але насправді кішки врятували безліч життів протягом багатьох років. Неодноразово зустрічалися випадки, коли пухнасті улюблениці попереджали людей перед епілептичним припадком, будили господарів при протікаючій газовій трубі, попереджали про майбутній землетрус і т. д.

Фото заголовку novate.ru
За матеріалами novate.ru

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close