10 моторошних масок минулого дивного призначення

Дивлячись на маски минулого, сучасна людина не завжди розуміє, для чого вони були потрібні. Шкіряні, залізні, з дзьобами – всі ці маски викликають не найприємніші емоції. У цьому огляді представлено 10 моторошних масок найрізноманітнішого призначення.

1. Маска чумного лікаря

© vsviti.com.ua

Ця маска з’явилася під час чуми в 1619 році. Її носили лікарі, що контактували з хворими. Дзьоб цієї маски був набитий запашними квітами і травами, адже вважалося, що зараза передається через неприємні запахи.

2. Дитячий протигаз у вигляді Міккі Мауса

© vsviti.com.ua

Після знищення Перл-Харбора під час Другої світової війни американці побоювалися газових атак. І помітивши, що стандартні протигази завеликі дітям, створили для них зменшені екземпляри. Щоб внести елемент гри, протигаз був виконаний у формі Міккі Мауса. Сьогодні єдина випущена партія в 1000 штук розібрана по колекціях, а цей протигаз вважається однією з найогидніших версій мультяшного мишеняти.

3. Маска самурая

© vsviti.com.ua

Японські самураї крім свого обмундирування носили маску. Крім свого прямого призначення маска притримувала важкий шолом самурая.

4. Захисна маска танкіста Першої світової війни

© vsviti.com.ua

Кольчуги використовувалися не тільки в Середньовіччі, а й навіть на початку 20 століття. Під час Першої світової війни британські танкісти захищали свої обличчя від уламків, що летіли через амбразуру.

5. Капюшон для ув’язнених

© vsviti.com.ua

Цей ковпак використовували австралійські тюремники в другій половині 19 століття. Особливо небезпечні злочинці перебували в одиночних камерах практично цілодобово. А коли їх випускали на прогулянку, то одягали мішок з прорізами для очей. Таким чином ув’язнені не могли один з одним нормально спілкуватися.

6. Маска мурміллона

© vsviti.com.ua

На гладіаторських боях в Стародавньому Римі виступали мурміллони – добре екіпіровані бійці. Крім свого 15-кілограмового обмундирування, вони носили своєрідні шоломи. Прорізи для очей були захищені сіткою, що захищає очі від колючих ударів.

7. Намордник для рабів

© vsviti.com.ua

Пригноблені нелюдськими умовами праці африканські раби, в знак протесту їли землю, позбавляючи себе таким чином життя або тимчасово втрачаючи працездатність. І щоб зберегти якомога більше працівників, їх господарі одягали на них щось, схоже на намордник, який заважає їсти землю.

8. Маски на Хеллоуїн початку 20 століття

© vsviti.com.ua

Сьогоднішні маски на Хеллоуїн у вигляді ведьмочок і чортиків виглядають дуже навіть кумедно у порівнянні з тими, які робили діти на початку 20 століття.

9. Маска від сонця

© vsviti.com.ua

На що тільки не підуть жінки, аби відповідати модним стандартам. У 16 столітті дами виходили на вулицю в чорних масках. Таким чином, аристократія захищала свою бліду шкіру від сонячної засмаги.

10. Маска для балакучих

© vsviti.com.ua

Балакучі і галасливі жінки існували у всі часи. І щоб змусити їх замовкнути, в 16-17 столітті у Шотландії та Англії використовували цю маску. Залізну маску надягали на обличчя, а язик затискався лещатами, тим самим не дозволяючи вимовляти членороздільні звуки.

Фото заголовку vsviti.com.ua
За матеріалами vsviti.com.ua

Залиште свій коментар

коментарів

реклама

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

facebook
Close

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: